Podział domu

Odpowiedzi w temacie (3)

-

17.1.2003

Jestem współwlaścicielem domu jednorodzinnego. Druga jego czesc nalezy do mojej bylej zony. Od 10 lat nie interesowalem sie ta sprawą ale ostatnio sytuacja mnie zmusila do podjecia dzialan. Zona absolutnie nie chce sie zgodzic na sprzedaz domu i podzial pieniedzy.Co robic?
(Jan50)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

pawelpuch

2003-01-18 16:00:01

możesz żądać zniesienia współwłasności lub podziału majątku dorobkowego. kontakt www.pawelpuch.republika.pl pawelpuch@dami-rz.pl

EK161173

2012-10-02 08:46:14

Mąż jest współwłaścicielem domu z kuzynką po połowie.Mam pytanie ona chce podzielić dom sądownie,sprzedać ale sama niewie co chce narazie nas straszy. Jest jedno wejście na strych i jedno do piwnicy. To jest dom jednorodzinny parterowy z 2 wejściami.Czy taki dom da się podzielić i czy to nie jest tak że my między sobą się musimy dogadać w pierwszej kolejności.Co ona może a co my?Dodam jeszcze że prąd jest na nią i ona twierdzi że my mamy sobie zrobić prąd.

magdi_ch

2012-12-26 23:08:00

Razem z mężem zaczęliśmy dobudowywać się do domu moich rodziców na tej samej działce. Mamy już fundamenty, a pod resztę budowy chcemy wziąć kredyt hipoteczny. Problem w tym, że nic do nas nie należy, jeszcze. Rodzice chcą na mnie przepisać tę część działki gdzie się budujemy, (z tym, że wymaga to podziału działki,ale jak twierdzi geodeta może być to trudne bo działka jest mała) albo przepisać połowę domu, gdyż jest jeszcze brat.Najłatwiej pewnie by przepisali całość na mnie?Po części jest to pytanie też do doradcy finansowego, bo np połowa nieruchomości jest kiepiskim zabezpieczeniem dla banku?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: