Pomyłka w Księdze Wieczystej

Odpowiedzi w temacie (8)

draconus

27.7.2018

Witam, mam do Państwa takie pytanie: myślimy z żoną o sprzedaży mieszkania, w naszym akcie notarialnym kupna napisane jest, że mieszkanie 65m2 posiada 2 pokoje, pokój dzienny, kuchnie, toaletę i hol. Natomiast gdy wejdę na podgląd swojej księgi wieczystej nie ma pokoju dziennego. Poza tym metraż i wszystko inne się zgadza. Po prostu Referendarz przy wpisywaniu danych musiał się pomylić i nie wpisać tego pokoju. Czy jest to jakiś problem przy sprzedaży mieszkania? Czy przy akcie notarialnym sprzedaży będzie możliwość sprostowania tego błędu ??? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Wirka

2018-08-26 20:54:07

Pomyłki się zdarzają, urzędnicy też ludzie... ja bym poszła z tym najpierw na konsultację do jakiegoś dobrego prawnika i tutaj mogę polecić panią Izabelę Kontek - bardzo dobrze radzi sobie z takimi sprawami, a może okazać się, że można to jakoś prosto załatwić, np. jednym formularzem. Warto się poradzić

Benez70

2018-09-29 22:47:27

600365228 - numer telefonu do mecenasa Igora Klimkowskiego. W zeszłym miesiącu byłam jego klientką i byłam mega zadowolona. Ten człowiek naprawdę wie jak się zabrać do pracy i z moich obserwacji muszę powiedzieć, że żadna sprawa mu nie straszna. To bardzo spokojny i uprzejmy człowiek. Mi podczas naszej współpracy zawsze wszystko cierpliwie tłumaczył i poświęcał mi mnóstwo czasu, tak byśmy wszystko mogli dopiąc na ostatni guzik. Po prostu rewelacja.

JolaJolieta

2018-10-24 13:51:11

Też polecam korzystać w takich sprawach z pomocy prawnika. To zawsze dużo pewniejsza opcja, niż kombinowanie na własną rękę... Pani mecenas Izabela Kontek prowadzi konsultacje prawne i to chyba jedna z najtańszych i zarazem najlepszych opcji w Łodzi. Sama u niej na takich konsultacjach byłam i pamiętam, że byłam zdziwiona jak niewiele to kosztuje. Przy tym naprawdę mi to pomogło uporać się z zawiłościami prawnymi nad którymi od dawna tkwiłam ;) Polecam.

Czechofil

2018-11-13 21:55:13

Polecam sprawdzić mec. Izabele Kontek. Byłem niedawno u niej na poradzie prawnej i nie dość, że zapłaciłem tylko 120 zł to jeszcze mogłem liczyć na stuprocentową uwagę Pani mecenas właściwie bez żadnych ograniczeń czasowych. Pani Kontek bardzo się zaangażowała by mi pomóc i cierpliwie wszystko tłumaczyła i odpowiadała na moje pytania. Żadnego poganiania czy stresu. Było po prostu miło, rzeczowo i na temat. Jakbyście chcieli się tam umówić to najłatwiej spróbować przez tą stronę http://www.lexpertgroup.pl/#/main tam jest podany kontakt

Samarama

2018-11-22 10:09:24

Proponuje skorzystać z pomocy prawnej - bardzo dobra w sprawach tego typu jest Pani mecenas Izabela Kontek. Sama byłam u niej na konsultacji prawnej w sprawie związanej z prawem podatkowym i naprawdę pomogła mi z ogarnięciem wszystkiego. Sama w życiu nie dałabym z tym wszystkim rady.

FoxyL

2018-11-22 10:34:56

Te reklamy są naprawdę żenujące :) Prawnik nie jest tutaj do niczego potrzebny. Rozumiem, że metraż się zgadza, ale podział pokojów niekoniecznie, tj. zamiast 2 w planie mieszkania widnieje jeden większy? Myślę, że nie powinno to stanowić dużego problemu w procesie sprzedaży. Dla spokoju ducha można natomiast wnieść korektę, czyli złożyć wniosek o zmianę w dziale I KW. Koszt to koło 60 złotych. Taniej niż prawnik :)

nucio77

2018-12-28 19:14:55

Jasne że wszystko można załatwić samemu, ale po co później nerwy tracić? Ja już swoje w urzędach przeszedłem, potrafią czepiać sie byle czego, nie wspominając o ich terminach z kosmosu. Wolę dać trochę więcej i spać spokojnie.

sliwenka44

2018-12-30 18:48:45

Potwierdzam, mecenas Kontek jest świetna w udzielaniu porad prawnych - sama u niej byłam jakiś czas temu. Poleciła mi koleżanka i rzeczywiście nie żałuje . Nie wiem czy moja sprawa była łatwa czy trudna, ale udało się ją załatwić dość szybko dzięki jej wskazówkom. Jeszcze raz dziękuję!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: