Forum prawne

Próba wymuszenia czy prawo bankowe? z 3000 żądają 14000!!

witam serdecznie
moja mama wzieła kredyt odnawialny w 2006 roku około 3000 zł w "banku" profi real - teraz profi credit
rata wynosiła około 220 zł, niestety miała problem ze spłaceniem i zaczął odwiedzac ją komornik..
umówiła się z nim ze bedzie mu wpłacac po 150 zł miesiecznie, powiedział ze tak bedzie dobrze ale wydłuży to czas spłaty, co jest oczywiste..
komornik jej wszystko ładnie wyliczał i wyszło ze na poczatku tego roku zapłaci ostatnia rate 150 zł. (łącznie spłaciła około 7 000zł)
wszystko było ok do czasu az w lipcu przyszło pismo, ze komornik wchodzi na pensje, i że jest winna coś około 6, 7 000 zł.. zajał jej 50% wypłaty..
czy jest możliwe ze biorąc kredyt 3000 zł musi oddać 14000 ?
jaką ma pewność ze gdy spłaci to znów jej nie zabiorą?
a może to komornik brał dla siebie ?
co o tym myślicie ?
jeżeli macie jakies pytania o szczególy chetnie uzupełnie..
pozdrawiam serdecznie

2009.8.11 17:18:13

Odpowiedzi w temacie: Próba wymuszenia czy prawo bankowe? z 3000 żądają 14000!! (2)

Proszę o szczegóły - najlepiej skany wszelkich dokumentów.
- swoją drogą to komornik najpierw ściąga swoją zapłatę a dopiero resztę przelewa do wierzyciela.

2009.9.7 13:57:51

Witam mam podobną sytuację z tą firmą i nie wiem co robić.Zaciągnełem u nich z żonką porzyczkę na kwotę 3800zł tyle zostało mi przelane na konto.Po problemach z płatnościami w sumie chyba 2 spóznienia dostałem nakaz zapłaty na kwotę 17000tyś.Z kopią weksla nie wypełnionego przezemnie.Dziś komornik zajął mi i żony wynagrodzenie na tą kwotę.Proszę o pomoc jak 3800 zrobiło się 17000 taką kwotę wpisali sobie w wekslu.Dodam ze weksel podpisany w Bielsku Białej a umowe podpisywaliśmy w Gorzowie Wlkp.Pozdrawiam.Podaje e mail.emblem111@wp.pl

2013.1.24 19:52:2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika