Problem z firmą wykonującą instalacje grzewczą

Odpowiedzi w temacie (0)

Pascal_pl

7.2.2018

Witam, mam nadzieje że trafiłem do dobrego działu. Mój problem: Frima X która wykonywała mi instalację C.O. i C.W. w nowo wybudowanym budynku. 1) Mam moim zdaniem błednie wykonany daszek z komina (przy wiatrach zrywa mi daszek którego muszę szukać po sąsiadach) a wykonawca twierdzi że to jedyna opcja żeby założyć to na moim kominie no chyba że utnie ceramiczny wkłąd kominowy i zakończy to w inny sposób) 2) tu sprawa jest poważna, oferta instalatora była sporządzona indywidualnie pod nas, jednak po uruchomieniu pieca 30.11.2017 stwierdziłem że zimna woda jest wporządku, jednak ciepła śmierdzi ( zapach zgnitych jajek). Mam 2 letniego syna i żonę w 7 miesiącu ciąży i jestśmy zmuszeni pić tą wodę oraz myć w niej naczynia jak również się myć. Herbata kawa wszystko śmierdzi. Od paru dni wszyscy domownicy skarżą się na mdłości, biegunki i bóle brzucha. Firma która wykonywała oferte i instalację twierdzi że to woda dostarczana przez wodociągi jest zanieczyszczona i w reakcji w zasobniku z anodą magnezową daje taki efekt. Jako rozwiązanie podają mi usunięcie anody ( zo oznacza utratę gwarancji) lub kupno anody tytanowej ( dodatkowy koszt 1500zł) - oczywiście pytanie czy cokolwiek to pomoże. Dodatkowo nie chcą przyjechać sprawdzić powodu mojej skargi tylko całość chcą rozwiązywać telefonicznie. Proszę o pomoc jakie mam wyjścia z danej sytuacji, jakie podejmować kolejne kroki. czy mam prawo żądać od tej firmy odszkodowania za narażenie zdrowia lub braku dostępu do wody ? Dziękuję bardzo i pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.11.2011

  Czy menedżer może rozliczać się jak przedsiębiorca?

  Często zdarza się, że osoba prowadząca własną firmę podejmuje jeszcze dodatkowe zatrudnienie na podstawie kontraktu menedżerskiego. Nasuwa się więc pytanie, czy przedsiębiorca może sam rozliczać (...)

 • 2.8.2006

  Jak prawidłowo wskazać nazwę przedsiębiorcy?

  Kanwą do napisania niniejszego artykułu stały się dwie historie. W obu historiach prawidłowe określenie nazwy kontrahenta grało główną rolę. W pierwszym przypadku sąd oddalił powództwo, gdyż (...)

 • 28.4.2017

  Jakie oświetlenie należy zapewnić w miejscu pracy?

  Przepisy przewidują, że w pomieszczeniach stałej pracy należy zapewnić oświetlenie dzienne, chyba że jest to niemożliwe lub niewskazane ze względu na technologię produkcji, a na stosowanie oświetlenia (...)

 • 17.5.2018

  Nowe obowiązki identyfikacyjne przedsiębiorców

  Ustawa z dnia 6 marca 2018 r. – prawo przedsiębiorców (Dz.U. z 2018 r. poz. 646) nadkłada na przedsiębiorców nowy obowiązek identyfikacyjny. Od dnia wejścia w życie ww. ustawy, (...)

 • 7.2.2018

  Znów będą zmiany dotyczące amortyzacji i nie tylko...

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku (...)