e-prawnik.pl Porady prawne

Problem z kuratorem

Odpowiedzi w temacie ()

Marcin

24.1.2008

Zostałem zatrzymany przy próbie sprzedaży kamery (kwota 1000zł). Nie wiedziałem, że kamera jest kradziona, pomagałem tylko w jej sprzedaży, nie była moją własnością. Osoba która dała mi kamerę dawała mi także inne przedmioty o mniejszej wartości. Powiedziano mi, że tych przedmiotów było jednak zbyt wiele by przekonać sędziego, że było to paserstwo nieumyślne. Poddałem się więc dobrowolnej karze, zaproponowano 10 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata + 800zł grzywny + dozór kuratora na 4 lata, podpisałem papier. Za kilka miesięcy skończę 21 lat, podobno kurator jest do 21 roku życia. Powiedziano mi, że i tak gdy skończę 21 lat kurator zostanie jeszcze do 25 roku życia. Całe zdarzenie miało miejsce kilka dni temu. Nie chcę odwoływać się od całego wyroku. Chciałbym skrócić czas dozoru kuratora lub najlepiej zamienić to na dozór policyjny. Wtedy nie musiałbym się umawiać z kuratorem tylko przychodziłbym np. na komendę. Domyślam się, że cała sprawa zostanie przeprowadzona w trybie zaocznym ? Czy powinienem poprosić o skrócenie dozoru kuratora już teraz np. w ciągu najbliższych dni ? Czy dopiero po tym jak wyrok będzie prawomocny ? Będą się ze mną kontaktować listownie ? Nigdy nie byłem karany, jestem studentem drugiego roku. Nie wyobrażam sobie comiesięcznych spotkań z kuratorem, tym bardziej gdy będę mieć już 25 lat i prawdopodobnie własną rodzinę. P.S. Czytałem też o grzywnie. Nie pracuję, nie mam stałych dochodów. Mam jedynie stypendium naukowe - 130zł miesięcznie. Czy w takim wypadku sąd "zawiesi" grzywnę ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Społeczny kurator sądowy Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja (...) czytaj dalej»

  • Wniosek o zmianę kuratora zawodowego. Witam, zwracam się z pytaniem; W jaki sposób można zmienić kuratora zawodowego i gdzie wysłać pisno w tej sprawie? Bardzo proszę o jaką kolwiek podpowiedź (...) czytaj dalej»

  • Do Kuratorów zawodowych Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. (...) czytaj dalej»

  • Aplikacja kuratorska W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować i jak wygląda taka (...) czytaj dalej»

  • Praca w sądzie Nie wiecie może, jaki egzamin trzeba zdać aby dostać pracę w sądzie (pracownik biurowy)? Pani która przyjmowała podanie sttwierdziła, że trzeba przejść egzamin z UPC czy coś (...) czytaj dalej»