Forum prawne

przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony a ciąża

Witam,

Mam takie pytanie. Jestem w 1o tygodniu ciąży i pracuje do czerwca tego roku na umowę o pracę na czas określony. Jest to moja druga umowa na czas określony i trzecia powinna być już na czas nieokreślony. Z Kodeksu Pracy wynika, że pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do czasu porodu, czyli do grudnia tego roku. Czy w takim razie ciąża jest jakąś przeszkodą w tym, żeby przedłużyć umowę na czas nieokreślony ?

2014.5.7 20:23:41

Odpowiedzi w temacie: przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony a ciąża (2)

Witam!
Po pierwsze proszę zwrócić uwagę, że art 25 1 kodeksu pracy nie reguluje "przedłużania umowy" lecz stanowi, że trzecia umowa zawarta na czas określony jest, pod pewnymi warunkami,zawarta z mocy prawa na czas nieokreślony. Dla stosowania tego przepisu ciąża nie ma żadnego znaczenia. W opisanej przez Panią sytuacji jeżeli nie ma żadnych przesłanek wyłączających stosowanie tego przepisu trzecia umowa o pracę będzie zawarta na czas nieokreślony. Oczywiście o ile będzie zawarta. Ani Pani ani jej pracodawca nie macie obowiązku zawierać umowy. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Pozdrawiam

2014.5.10 14:3:10

witam, jestem zatrudniona od roku na umowe na czas okreslony, od polowy listopada powinnam dostac przedluzenie umowy o prace na czas nieokreslony. Czy jesli powiem pracodawcy o ciazy jakis tydzien po podpisaniu nowej umowy, moze mi ja cofnac z racji tego ze moja ciaza jest krotsza niz 3 miesiace?

2017.10.28 15:8:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika