e-prawnik.pl Porady prawne

przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony a ciąża

Odpowiedzi w temacie (2)

Elam84

7.5.2014

Witam, Mam takie pytanie. Jestem w 1o tygodniu ciąży i pracuje do czerwca tego roku na umowę o pracę na czas określony. Jest to moja druga umowa na czas określony i trzecia powinna być już na czas nieokreślony. Z Kodeksu Pracy wynika, że pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do czasu porodu, czyli do grudnia tego roku. Czy w takim razie ciąża jest jakąś przeszkodą w tym, żeby przedłużyć umowę na czas nieokreślony ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jarek485

2014-05-10 14:03:10

Witam! Po pierwsze proszę zwrócić uwagę, że art 25 1 kodeksu pracy nie reguluje "przedłużania umowy" lecz stanowi, że trzecia umowa zawarta na czas określony jest, pod pewnymi warunkami,zawarta z mocy prawa na czas nieokreślony. Dla stosowania tego przepisu ciąża nie ma żadnego znaczenia. W opisanej przez Panią sytuacji jeżeli nie ma żadnych przesłanek wyłączających stosowanie tego przepisu trzecia umowa o pracę będzie zawarta na czas nieokreślony. Oczywiście o ile będzie zawarta. Ani Pani ani jej pracodawca nie macie obowiązku zawierać umowy. W razie dalszych pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam

Patrycja

2017-10-28 15:08:43

witam, jestem zatrudniona od roku na umowe na czas okreslony, od polowy listopada powinnam dostac przedluzenie umowy o prace na czas nieokreslony. Czy jesli powiem pracodawcy o ciazy jakis tydzien po podpisaniu nowej umowy, moze mi ja cofnac z racji tego ze moja ciaza jest krotsza niz 3 miesiace?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM