przemoc psychiczna

Odpowiedzi w temacie (6)

zzzoska11

5.8.2010

witam mam ogromny problem mój były mąż stosuje wobec mnie przemoc psychiczną co w takiej sytuacji mogę zrobić? z góry dziękuję za pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

baska52

2011-01-03 14:45:40

Witam, chce złożyć pozew o rozwód, ale nie wiem jak udowodnić przemoc fizyczną, jakie dowody będą najlepsze przed sądem? Czego nie będzie można podważyć? Nagrania gróźb i wyzwisk na telefon? w jakiej ilości ? muszą być jakoś poświadczone co do autentyczności? czy lepsze są dyktafony? albo świadkowie?

Malgorzata1122

2011-01-06 11:23:15

Witam. Najlepsze dowody to: poświadczenie interwencji Policji, sprawa karna i orzeczenie uznające męża winnym. Myślę, że w sprawie karnej dyktafon by wystarczył plus świadkowie. Jednak sprawa karna będzie trwać. Jeśli chce Pani nie zakładając sprawy karnej, złożyć pozew o rozwód to najlepszym dowodem będą świadkowie i jeszcze raz świadkowie. Tylko chodzi mi o świadków naocznych, a nie takich którzy coś tam słyszeli od Pani, że Pani się na męża skarżyła. Jeśli świadkowie będą stanowić marny materiał dowodowy, wówczas można pokazać nagrania, sąd je niechętnie przyjmie. Ważne: odpowiednie przepytanie świadków plus jakaś interwencja Policja i z tego notatka, niebieska karta i powinno być dobrze. Pozdrawiam, Małgorzata Wożniak www.separacja-rozwod.pl

elmex

2011-01-06 21:51:05

W sprawie karnej nagranie wyzwisk i gróźb na telefon komórkowy również może stanowić materiał dowodowy.

Mau3

2011-01-09 12:08:27

Jeśli doznajesz przemocy fizycznej,to bardzo ważna jest obdukcja.Wzywanie policji i założenie niebieskiej karty.Zajrzyj też na Byłeżony.pl może tam znajdziesz podpowiedzi i wsparcie jak sobie poradzić w takiej sytuacji.

erna70

2011-03-28 13:55:01

witam, będę wnosić o rozwód z orzekaniem o winie i mam pytanie w jaki sposób należy udowadniać przed sądem przemoc psychiczną w małżeństwie? Domyślam się że coś takiego będzie ciężko udowodnić, jakie dowody sąd uzna za nie podważalne?? Zeznania świadków, nagrania na dyktafon?? Zniszczone przedmioty??

karol.reinert

2012-09-18 14:54:34

Jeden z moich towarzyszy (kolegow) zaczol sprawiac klopoty np.: obrazal mnie w szkole, "podkradal" takie male typu piornik ktory sie odnajdywal. To oczywiscie stalo sie jednego dnia, po tym juz go wykluczylem z moich towarzyszy (powiedzialem nauczyciela o zajsciu calym) . Kiedy wychodze ze szkoly to on idzie za mna i blokuje mi caly czas droge swoim rowerem oraz mnie obraza, mam pewne materialy dowodowe tylko czy napewno na nich starczy jeden swiadek i nagranie wideo ktore pokazuje jak mnie meka. Prosze o pomoc poniewaz zbyt nie mam czasu na takie cos. Niestety nie pojde do nauczyciela z tym poniewaz dzialo sie to po szkole.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.11.2017

  Pomoc dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

  Ktoś cię okradł, pobił, napadł albo zniszczył twoją własność? A może stosuje wobec ciebie bądź bliskiej ci osoby przemoc psychiczną lub fizyczną? Oznacza to, że jesteś osobą pokrzywdzoną (...)

 • 28.2.2018

  Jak może bronić się ofiara przemocy?

  Niestety, ale przemoc w rodzinie nie jest już tylko opisem z norm prawnych, ale także polską rzeczywistością. Ofiary czują się bezsilne, ale czy słusznie, czy prawo rzeczywiście ich nie wspiera? (...)

 • 31.1.2018

  Jak bronić się przed znęcaniem się?

  Znęcanie się stanowi przestępstwo. Każdy ma prawo do życia w wolności od strachu, poniżenia, wymuszeń. Nie należy ignorować stodowania przemocy psychicznej, aby takie milczenie nie (...)

 • 17.7.2019

  Natychmiastowa ochrona dla ofiar przemocy domowej

  Osoba stosująca przemoc fizyczną, stanowiącą zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, będzie musiała bezzwłocznie opuścić mieszkanie; dostanie też zakaz zbliżania się do domostwa; (...)

 • 28.10.2018

  Pomoc dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

  Przemoc w rodzinie to każde celowe działanie lub brak działania, na przykład zaniedbywanie, które powodują krzywdę i cierpienie fizyczne albo psychiczne członka rodziny. Sprawdź, z (...)