e-prawnik.pl Porady prawne

Rękojmia - nieruchomość

Odpowiedzi w temacie ()

little_Mario

10.7.2018

Trzy lata temu kupiłem mieszkanie w domu gruntownie wyremontowanym na ostatnim piętrze. Ściany w mieszkaniu były podnoszone, dach nowy. Sprzedającym firma trudniąca się budową i remontami. Na dachu zaczęła się podwijać papa, a na elewacji zaczęły pojawiać się zacieki. W mieszkaniu póki co nie ma widocznych plam ale czuć smród i wilgoć w powietrzu. Wiem, że rękojmia wynosi 5 lat, ale mam wątpliwość czy wada istniała przy zakupie mieszkania, czy jest to naturalne starzenie się materiału (papy na dachu itp.). Być może nie ma to znaczenia, bo dach ma po prostu być szczelny w ciągu 5 lat od zakupu mieszkania i wszelkie ujawniające się w tym czasie nieszczelności obciążają sprzedającego ? Jak rozumieć zapis w kc dotyczący rękojmi za wady fizyczne, które istniały już w momencie zakupu ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • rękojmia Wykonawca budynku niewłaściwie, nie zgodnie z projektem i sztuką budowlaną wykonał izolacje przeciw wilgociowe i cieplne ścian fundamentowych budynku oraz wybudował schody wejściowe (...) czytaj dalej»

 • Gwarancja czy rękojmia Czy ktoś mi potrafi powiedzieć czy jak zrezygnuję z gwarancji na rzecz rękojmi to na resztę podzespołów gwarancja będzie obowiązywała nadal (samochód) ? (Andrzej Romańczuk) (...) czytaj dalej»

 • Rękojmia Saturn. Hej, poproszę o opinie w mojej sprawie, - 22.02.2015 konsola kupiona osobiście w sklepie stacjonarnym Saturn - 02.05.2016 rękojmia (uszkodzony pad, wymieniony na nowy) żądanie: (...) czytaj dalej»

 • co to jest rękojmia sprzedawcy?? jak w temacie. Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność (...) czytaj dalej»

 • Rękojmia na części wspólne w budynku mieszkalnym wielorodzinnym Rękojmia jest z mocy prawa w budownictwie trzy letnia od daty wydania tak mówi Kodeks cywilny. Borykam się z takim problemem, a kwestia (...) czytaj dalej»

 • Źle zrobiona wylewka - odstąpienie od umowy i rękojmia Miałem zrobioną wylewkę samopoziomującą pod deskę klejoną, która się rozsypała z powodu błędów wykonawcy m. in.: 1. Użycie produktu (...) czytaj dalej»

 • Rękojmia części wspólnych Jak biegnie rękojmia części wspólnych we Wspólnocie mieszkaniowej? Od sprzedaży pierwszego mieszkania czy każdemu od daty Zakupienia jego mieszkania indywidualnie (...) czytaj dalej»

 • czy rękojmia jest zwracana? czy rękojmia jest zwracana? czytaj dalej»

 • rękojmia od jakiej daty Witam Problem ogromny, kasa też. Zakupiona używana elektrowania wiatrowa umowa paźdźiernik 2007 faktura 11.2007. Do dania dzisiejszego nie uruchomiona, okazało się, że do (...) czytaj dalej»

 • jak napisac pismo rękojmia wzór? jak napisac pismo rękojmia wzór? czytaj dalej»

 • rękojmia - jak dostosować się do daty - od kiedy - spory problem Witam Problem ogromny, kasa też. Zakupiona używana elektrowania wiatrowa umowa paźdźiernik 2007 faktura 11.2007. Do dania dzisiejszego (...) czytaj dalej»

 • rękojmia samochodu? Witam Kupiłem pol roku temu samochód. Na umowę kupna-sprzedaży. Standard. Dziś niestety nie przeszedł przeglądu ponieważ ma wycięty próg razem z VIN i wstawiony nowy (ducato (...) czytaj dalej»

 • Rękojmia/Gwarancja Witam, Pod koniec stycznia b.r. zakupiłem tablet na firmę w pewnym sklepie RTV/AGD . Przygody ze sprzętem zaczęły się już na początku lutego. Po raz piewszy wtedy wysłałem (...) czytaj dalej»

 • Gwarancja a rękojmia Nabyłam nowy samochód z wadą lakierniczą. Zrezygnowałam w ciągu 1 roku od wydania samochodu z udzielonej 3 letniej gwarancji na rzecz rękojmi. Dealer nie chce wymienić mojego (...) czytaj dalej»

 • Rękojmia na używaną rzecz Witam mam pytania ponieważ sprzedałem ponad miesiąc temu mikrofon(używany) przed wysłaniem był testowany i wszystko w nim działało, nawet kupujący napisał że wszystko (...) czytaj dalej»

 • Reklamacja, rękojmia dalsze postępowanie Witam, nie znalazłam odpowiedzi nie tylko na forum ale i w innych miejscach na moje pytania. Otóż sytuacje mam taką, że zakupiłam towar w jednej z sieciówek, (...) czytaj dalej»