renta rodzinna a zakonczenie studiow

Odpowiedzi w temacie (1)

ewelina12345

24.10.2016

W czerwcu 2016 obroniłam pracę magisterską. Rentę rodzinna miałam przyznana zgodnie z decyzją oraz data na legitymacji z ZUS do 30.09.2016roku. W dniu dzisiejszym dostałam pismo z ZUS z prośbą o przedstawienie dyplomu ukończenia szkoly. Pomyślałam że to normalne bo chcą mieć porządek w dokumentach. Ale zapaliłam mi się czerwona lampka w głowie czy nie będzie jakiś problemów... Poszperałam w internecie i zdziwiłam się czytając na forum że w jednych urzędach dniem ukończenia pobierania renty jest dzień wskazany na decyzji/ legitymacji, a gdzie indziej dzień obrony, o czym nie miałam pojęcia... . Byłam przekonana że renty należy mi się właśnie do 30.09. Dlatego też w Urzędzie pracy rejestrowalam się dopiero tydzień temu a nie od razu po obronie. Prosiłabym o wyjaśnienie mi tej kwestii. Co powinnam teraz zrobić? Oczywiście poza dostarczenie dyplomu do zus bo na to mam 14 dni. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ewelina12345

2016-10-24 21:44:07

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale dodam, że kończąc studia mam 24 lata.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 27.5.2017

  Dla kogo renta rodzinna?

  Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy oraz po osobie ubezpieczonej, która (...)

 • 21.1.2005

  Powstanie i ustanie prawa do świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

  Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przewiduje 6 rodzajów świadczeń wypłacanych z FUS. Są to: emerytura, renta z tytułu niezdolności do pracy, w tym renta szkoleniowa, (...)

 • 12.2.2018

  Waloryzacja rent i emerytur w 2018 roku

  Najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł. Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat.