Rozwód + Alimenty Płacenie

Odpowiedzi w temacie (3)

sun_dragon

18.12.2017

Witam, Minoł rok od rozwodu. Właśnie dostałem pismo z sądu od byłej (próbuje mi ograniczyć widzenia z dziećmi, ale to inna sprawa) w załączeniu był odpis wyroku, i zacząłem zastanawiać się od kiedy powinienem zacząć płacić alimenty, na wyroku (na tym odpisie) nie ma klauzuli wykonalności wyrok 9 listopad, uprawomocnienie wyroku 1 grudnia a zapłaciłem alimenty już w za listopad, teraz mam wątpliwości co do od kiedy powinienem byłej zacząć płacić - w listopadzie jeszcze razem mieszkaliśmy więc potrzeby dzieci były zaspokojone, nie wiem czy powinienem teraz odpuścić sobie jeden miesiąc alimentów aby wyrównać okres kiedy powinienem zacząć płacić alimenty, zaznaczę z góry dla tych co będą atakowali że na dzieci powinno płacić się alimenty - płace je regularnie a teraz jeszcze ex próbuje mi ograniczyć widzenia przez sąd bo podobno teraz ona z dziećmi ma swoje życie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Bolesta

2017-12-18 13:35:14

Witam, z kolei nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

edminsell

2017-12-22 04:57:18

>>>>>>>>>>>>>>> WELCOME TO MY SHOP

edminsell

2017-12-22 04:58:52

>>>>>>>>>>>>>>> WELCOME TO MY SHOP

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.10.2017

  Rozwód - Co trzeba wiedzieć rozważając ubieganie się o rozwód?

  Jakie są przesłanki uzyskania rozwodu? Kiedy sąd nie da rozwodu? Czego można żądać w pozwie rozwodowym? Gdzie złożyć pozew rozwodowy?

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 28.3.2017

  Bat na alimenciarzy!

  Uchwalona zmiana ma na celu zwiększenie efektywności egzekwowania świadczeń alimentacyjnych oraz wyeliminowanie zjawiska celowego uchylania się od realizacji tych obowiązków. Osobom, które (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)