e-prawnik.pl Porady prawne

Samowola budowlana - legalizacja

Odpowiedzi w temacie ()

pawcioL

23.12.2010

Witam, czy ta ustawa umożliwiająca zalegalizowanie do końca tego roku samowoli budowlanej dotyczy tylko kompletnej budowy całego domu czy może też obejmuje poszerzenie pokoju w istniejącym budynku?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Samowola budowlana_ Zaklad energetyczny bez mojej zgody wybudowal na mojej dzilce budowlanej stacje transformatorowa oraz czesc linni przasylowej i slup wirowy. o jaka wysokosc odszkodowania powinienem (...) czytaj dalej»

 • samowola Witam, Odziedziczylam stary dom (zbudowany we wczesnych latach 90), jest to samowola budowlana choc gmina wie o istnieniu domu bo pobiera podatki, jest zreszta wiele takich przypadkow w okolicy. Dzialka (...) czytaj dalej»

 • Samowola Witam w gminie której mieszkam nikt nie reaguje na samowole budowlaną, Urząd Miasta doskonale o tym wie ale nic nie robi. Ja się temu sprzeciwiam, gdzie powinienem to zgłosić? Witam, Odziedziczylam (...) czytaj dalej»

 • Samowola budowlana - klimatyzator Witam, mam następujący problem i prosiłbym o poradę co mogę najlepiej w tej sytuacji zrobić. Przeprowadzam obecnie remont mieszkania który już dobiega końca. (...) czytaj dalej»

 • samowola budowlana w krakowie i park kulkturowy przejazdem przez Kraków, stolice południa, zobaczyłem coś co mnie tak w oczy zakuło że aż strach. Reklama w okolicy rodna grunwaldzkiego bodajże, (...) czytaj dalej»

 • Plac zabaw a prawo budowlane 3 metry od moich okien znajsuje sie palac zabaw, co jest dla mnie i mieszkancow mojego bloku zrodlem nieustannego halasu praktycznie od rana do wieczora . Czy prawo budowlane (...) czytaj dalej»

 • Samowola budowlana Witam moje pytanie odnośnie wybudowania części drogi przez zarządcę nieruchomości czyli spóldzielnie mieszkaniową bez wymaganego pozwolenia jak i też zgłoszenia oraz projektu.Zarządca (...) czytaj dalej»

 • samowola budowlana Witam. Proszę o pomoc!! Dostaliśmy od gminy zawiadomienie w sprawie wyjaśnienia sprawy o samowolkę. Chodzi o tzw. suszarnię do tytoniu którą to razem z bratem ojca i ojcem robiliśmy, (...) czytaj dalej»

 • samowola budowlana znalazłem domek do zakupu ale po zapoznaniu się z projektem okazuje się że zgodnie z nim jest tylko pół budynku podpiwniczone, a w rzeczywistości cały budynek. jest wylany normalnie (...) czytaj dalej»

 • Samowola budowlana Witam, czy ustawa umożliwiająca zalegalizowanie samowoli budowlanej odnosi się wyłącznie do budowy całego domu, czy też np. poszerzenia już istniejącego? czytaj dalej»

 • Samowola Praca Magisterska Dzień Dobry, Jestem w trakcie pisania pracy na temat samowoli budowlanej i szukam czasopism i publikacji związanych z tym tematem. Właśnie zakończyłem pisanie pierwszego (...) czytaj dalej»

 • AGENCJA MIESZKANIOWA SPRZEDAŁA NAM DOM Z SAMOWOLĄ BUDOWLANĄ ( TARAS) AGENCJA MIESZKANIOWA SPRZEDAŁA NAM DOM Z SAMOWOLĄ BUDOWLANĄ ( TARAS) W grudniu 2010 roku razem z partnerem postanowiliśmy zakupic (...) czytaj dalej»

 • Garaż blaszany-formalności Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa i powiedziano (...) czytaj dalej»

 • Zanicechanie czynnosci urzedniczych Witam. Kierownik Oddzialu Inspekcji Terenowej w Powiatowym Urzedzie Nadzoru Budowlanego poprzez opieszalosc dzialan urzedniczych oraz zaniedbanie i zaniechanie czynnosci (...) czytaj dalej»

 • Samowola budowlana a przedawnienie Witam, około 20-30 lat temu mój dziadek dobudował do domu rodzinnego jeden pokój, tzw. "fiślę" bez zgłoszenia tego gdziekolwiek. W związku iż dostałem w testamencie (...) czytaj dalej»

 • Prawdopodobna samowola budowlana Witam, potrzebuję paru informacji. Prawdopodobnie mieszkamy w domu, który został wybudowany bez pozwolenia. Został budowany w trzech częściach, pierwsza w 1988, (...) czytaj dalej»