Skończyłam 18 lat jak uzyskać alimenty od matki ?

Odpowiedzi w temacie (1)

paulus2000

10.2.2018

Własnie kończyłam 18 lat i uczę sie w IIkl. Technikum Przede mną jeszcze 2 lata szkoły no i studia . Matka nie wspiera mnie finansowo już od dłuższego czasu. Każe mi iść do pracy i sobie zarobić na życie, ale ja chciała bym zdobyć jakiś dobry zawód i pójść na studia. Mieszkam z ojcem. szkołę mam 60km od domu więc wynajmuję pokój. Wszystkie koszty związane z nauką a nie są małe bo ok 1100zł mieś ponosi mój ojciec który zarabia najniższą krajową i ledwo wiąże koniec z końcem, i nie wiem jak długo będzie jeszcze w stanie sam płacić. Rodzice są po rozwodzie już 5 lat i przez cześć mojej I kl. Technikum dogadywali się jakoś i wspólnie łożyli na szkołę. Zasądzone były symboliczne alimenty 50 zł mieś gdyż ustalone było że wspólnie będą łożyli na moja nauką. Matka wyszła ponownie za mąż i urodziła dziecko. nie wiem jakie ma dochody bo ukrywa je pracując na 1/2 etatu na papierze . ale stać ją było na zakup mieszkania w bloku i żyje całkiem na wysokim standardzie. Wczasy itp. Podpowiedzcie jak napisać wniosek ? czy lepiej próbować pisać samej ? A może lepiej iść do jakiegoś prawnika ? Jak mam do tego się zabrać ??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Krzysiek

2018-02-11 11:46:15

Zamiast zaglądać innym, co mają i do czego doszli, może zajmij się sobą. Wielu młodych ludzi uczy się i pracuje. Czują się odpowiedzialni za swoje życie. Zamiast szukać drogi do żerowania na matce, znajdź drogę do samodzielności i odpowiedzialności za siebie. Weź swoje życie w swoje ręce, a nie użalaj się nad sobą. Dla tych, którzy chcą coś osiągnąć, dzisiaj możliwości są nieograniczone. To forum prawnicze, stawiam lewą nogę, że co najmniej 1 na 10 prawników, nie miał sielanki w dzieciństwie i zapie.... na to co ma dziś od najmłodszych lat bez wsparcia ojca prokuratora lub matki sędziny....

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem sądu, nie płacą bądź (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo należą się (...)

 • 22.9.2016

  Zaprzeczenie ojcostwa - Co jeśli Twój mąż nie jest ojcem dziecka?

  Zaprzeczenie ojcostwa umożliwia małżonkowi wykazanie, iż nie jest on biologicznym ojcem dziecka urodzonego przez jego żonę. Ma ono niezwykle doniosłe znaczenie, bowiem przyjmuje się, że jeżeli (...)

 • 25.5.2018

  Dziecko może się wyprzeć ojczyma...

  Określenie początku biegu terminu do wytoczenia przez pełnoletnie dziecko powództwa o zaprzeczenie ojcostwa męża swojej matki niezależnie od daty powzięcia przez to dziecko wiadomości o (...)