e-prawnik.pl Porady prawne

Stała obsługa kancelarii - warto?

Odpowiedzi w temacie (35)

Talin67

18.7.2013

Prowadzę działalnosć gospodarczą, która (odpukać!)dobrze i szybko się rozwija, więcej pracowników, więcej zleceń, pracy, w planach jeszcze rozszerzenie działalności, w perspektywie fuzje etc. Dotychczas specjalnej obsługi prawnej na stałe nie miałem. Teraz pewnie się nie obejdzie.Czy warto mieć opiekę kancelarii czy lepiej zatrudnić prawnika lub dwóch na etacie? Na razie działam w rejonie WLkp. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

AnkaSkawinska

2013-07-29 13:52:05

To wszystko zależy. Prawnik na etacie z jednej strony jest OK, bo masz go "na wyłączność" przynajmniej w teorii, ale z drugiej strony kancelarie z racji tego, że maja/miały klientów z problemami tego samego rodzaju mają całe know how - ono potrafi czasem kosztować, ale lepiej zapłacic wczesniej i mieć dopięte wszystko na ostatni guzik niż potem żałować i płacić (dosłownie) za błedy. Na rynku poznańskich jest trtochę tych kancelarii, osobiście miałam okazję wspópracować z KRP Fic Midloch Syryca i wygladają na ogarniętych w tym zakresie. Najlepiej poprosić kilka kancelarii o oferty i dogadać się z tą które zaoferuje najlepsze warunki. Przy czym zwracam uwagę, że niska cena w takiom przypadku powinna zapalić Tobie czerwoną lampkę.

Martassss

2013-09-17 14:17:06

Prawnik na etacie to fajna opcja, o ile taki prawnik wie coś na temat twojej branży, specyfiki itp. W innym wypadku kancelaria na stałe wydaje się być lepszą opcją. Też proponuję popytać i wybrać najlepsza ofertę spośród róznych kancelarii, tyle że z mojego doświadczenia ani za drogo ani za tanio nie jest dobrze ;) Swoje doświadczenia mogę opisać na pw.

Basia1111

2014-02-16 18:48:28

Warto, od kiedy obsługuje moją firmę kancelaria adwokacka mam w nosie całą papierologię, kontrakty mam pozabezpieczane, umowy przygotowane. Mąż jest wspólnikiem w spółce z o.o. Tam obsługa kancelarii to podstawa.

legate

2014-02-20 10:58:20

oczywiście, że warto, często zwraca się koszt takiej obsługi na samym lepszym przygotowaniu kontraktów i związanych z tym lepszych warunkach prawno-biznesowych

Andrzej_Jakubiec

2014-09-26 11:31:26

Witam, jestem adwokatem, specjalizuje się w prawie handlowym i gospodarczym. Prowadzę sprawy dla moich klientów zleceniowo, wtedy kiedy tego potrzebują.

celinkaa

2014-12-10 07:46:36

Też poważnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem

Krzychu77

2015-03-16 22:47:16

Jak ktoś prowadzi jakąś spółkę na terenie Wielkopolski, to z kolei polecam Kancelarię Radcy Prawnego Rafała Sangowskiego z Poznania. Sam mam podobną działalność i wiem, że jest przy tym trochę "prawnego zachodu". Dlatego wolałem zdać się na fachowców i nie żałuję.

West81

2015-03-20 20:20:36

Oczywiście, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą to opłaca się korzystać z usług jakieś kancelarii prawnej i jest to lepszym pomysłem niż zatrudniać na etat prawnika. Po pierwsze wyjdzie Cię to taniej, a po drugie jeśli idziesz do kancelarii w której, pracuje paru prawników to są oni wstanie zapewnić Ci lepszą obsługę prawną niż jeden, czy 2 prawników zatrudnionych w Twojej firmie. Ja osobiście sprawy prawne swojej firmy zostawiłem kancelarii Grawalex i nie żałuję. Dzięki nim nie muszę się martwić o każdą małą drobnostkę i mogę spać spokojnie. Więc ja na Twoim miejscu zgłosiłbym się do jakieś kancelarii prawnej.

legate

2015-03-20 20:47:05

z kancelarią zewnętrzną są bardziej elastyczne zasady współpracy (np stawka godzinowa = brak kosztów przy braku potrzeb) i większy potencjał ludzki niż przy 1-2 prawnikach wewnętrznych

BIZ

2015-04-13 15:37:57

Ja od 3 lat współpracuję z kancelarią, która obecnie zmieniła formę prawną na spółkę i jestem bardzo zadowolony. Mój brat z resztą też. Bratu udało się umorzyć część długów a dla mojej firmy większość problemów udało się skutecznie rozwiązać. Kancelaria nazywa się teraz Ślaski & Wspólnicy.

marcin.korek

2015-08-20 14:08:13

Tak jak w każdej branży nie warto wybierać najtańszych ofert, bo to nigdy nie kończy się dobrze. Jeżeli chodzi o moje doświadczenia, to bardziej można polegać na kancelariach, szczególnie dobrze współpracowało mi sięz jedną - Stopczyk & Wspólnicy z Warszawy.

jarkoow

2016-09-12 15:55:30

Jestem na etapie oddłużania mojej firmy i mam duże wsparcie ze strony kancelarii Lex Optimum. To w zasadzie dzięki nim wstrzymano licytację i mogę spokojnie myśleć o tym, żeby uregulować dług i wyjść na prostą. Duża wiedza i doświadczenie, nie ma dla nich przegranych spraw!

Elegancki

2016-09-26 13:41:24

Na pewno dobrze jest mieć biuro rachunkowe albo kancelarię wynajętą do obiegu dokumentacji. Jeśli nie będziesz miał porządek w papierach rzadko będziesz potrzebował prawnika i wystarczy, że wynajmiesz kogoś na ewentualną sprawę. No chyba, że co chwile łazisz do sądu, wtedy lepiej mieć kancelarię na stałe dla siebie.

Hana

2016-10-24 13:10:12

Moim zdaniem warto mieć prawnika w firmie, jeśli ilość pracy dla niego na bieżąco jest duża. jeśli nie, lepiej zastanowić się nad obsługa prawną kancelarii. Musisz jednak mieć świadomość, że nawet najlepszy prawnik nie może znać się na wszystkim i mogą zdarzyć się sytuacje, że mimo to trzeba wynająć (przynajmniej do współpracy) kancelarię zewnętrzną. Może to być też związane z rozmiarem danej sprawy czy koniecznym nakładem pracy, ilością dokumentacji itp. Wynajmowania natomiast na stałe dużych kancelarii nie polecam, pułap finansowy, od którego świadczą usługi jest zabójczy i bądź pewien, że skasują Cię za każdą minutę rozmowy telefonicznej. Ten argument, że zatrudniają prawników z różnych branż jest złudny. To tylko rzeczywiście najwięksi gracze na rynku. A i oni współpracują na zlecenie z mniejszymi (nawet jednoosobowymi) kancelariami do obsługi poszczególnych klientów. Myślisz, że radcę czy adwokata wysyła do Ciebie renomowana kancelaria, a w praktyce mógłbyś mieć obsługę tego samego radcy czy adwokata za ułamek ceny, bo wielkiemu płacisz za markę. Z mojego doświadczenia wynika także, że zatrudnienie małej kancelarii procentuje w ten sposób, że Twoimi sprawami będzie zawsze zajmować się określona osoba. Z dużej kancelarii raz przyślą Ci jednego, raz innego pracownika/współpracownika, który guzik będzie wiedział o specyfice Twojej branży. Pamiętaj też, że Twój prawnik tę specyfikę musi także poznać i to trwa. Dlatego taka rotacja jest ze szkodą dla Ciebie.

Tomek

2016-11-16 18:25:26

Warto też czasem przemyśleć sprawę i skorzystać z pomocy radcy prawnego. W Warszawie jednym z lepszych jest pan Turowicz, polecam. piotrturowicz.pl

Mariusz3

2017-03-24 15:19:46

Polecam świetną obsługę prawniczą w Krakowie znajdującą się przy ulicy Starowiślnej. Pełna kompleksowość i kompetencja w zakresie obsługi firm i spółek. Korzystam z usług prawników GP kancelaria od ponad roku czasu i pomogli mi w tym czasie skutecznie załatwić kilka spraw formalnych związanych z założeniem spółki. Od tamtej pory jestem w stałym kontakcie i często korzystam z pomocy prawnej z ich strony. W sprawach związanych z prawem gospodarczym polecam się tam zgłaszać.

Kanc.LEXUM

2017-04-14 11:06:56

Polecam kancelarię LEXUM we Wrocławiu, bardzo dbają o powierzone im sprawy i oferują bardzo przystępne ceny usług

Maxona

2017-06-19 08:08:16

Zdecydowanie kancelarię. Bedą miec wieksze doswiadczenie i lepsze rozeznanie oraz szersze kontakty, co wiele spraw ulatwia. I wcale nie musisz brac ich na wylacznosc. Moj znajomy wspolpracowal wlasnie z Legaleo, ja teraz o nich tez mysle do swojej firmy. Kancelaria wystawiala mu faktury. Zawsze byl traktowany priorytetowo. Powiedzial, ze jakby chcial zatrudnic prawnika u siebie, to potrzebowalby kogos tak na 1,5 etatu, bo tyle pracy im przekazywal. Jednak z wielu wzgledow kancelaria jest lepsza.

Konn

2017-06-19 14:53:04

Zdecydowanie warto. Przede wszystkim z góry wiesz ile płacisz i masz zawsze kogoś "pod telefonem". Sam korzystam z kancelarii mec. Dariusza Staniszewskiego. Ale oczywiście możesz znaleźć inną. Dużym plusem jest też fakt, że inaczej podejmujesz decyzje - oszczędzasz sporo czasu. Jak nie wiem, czy "Tak można" to nie siedzę w Internecie przez kilka godzin tylko po prostu dzwonię i się dowiaduję. Bardzo przydatne, szczególnie kiedy musisz jak najwięcej spraw delegować, bo po prostu brakuje czasu.

Lexikon

2017-08-22 17:03:43

Niby oczywiste sprawy a jak przychodzi co do czego to człowiek głupieje tak potrafią zakręcić

Daro55

2019-05-23 17:42:31

Na pewno jest to duże ułatwienie dla firmy, kiedy na co dzień współpracujemy z kancelarią. Obsługą prawną przedsiębiorstw zajmuje się Kancelaria Adwokacka Cejrowski. Wszystkie sprawy skutecznie załatwiane, bez zbędnej zwłoki.

Amela22

2019-05-27 14:07:53

Myślę, że jeśli firma jest duża to taka współpraca może być konieczna. Ja natomiast do swojej firmy chciałam kogoś nie na stałe. I tak za poleceniem znajomych trafiłam na Pana Tomaszczyk z Warszawy, który w razie potrzeby chętnie służy mi pomocą i dobrą radą;)

AlicjaWkrainieCzarow

2019-05-28 10:20:21

Ja mam swoja firmę i również jest dobrze, na ten moment korzystam z usług kancelarii JST, póki co nie zatrudniam prawnika na etacie, to w zupełności wystarcza, bo prawnicy z tej kancelarii są do mojej dyspozycji

AnnaOOO

2019-06-05 15:07:41

Korzystam od kilku lat i przyznam szczerze, że często się przydaje. Pozwoliło to uniknąć kilku niepotrzebnych wpadek. Tym bardziej, że najczęściej w pakiecie masz określoną ilość godzin, także od razu wiesz na czym stoisz. My pracujemy w Warszawie, także tutaj korzystamy z kancelarii mec. Dariusza Staniszewskiego, ale w każdym regionie znajdziesz ich co najmniej kilka.

barnaba34

2019-06-18 18:47:06

Pewnie że warto. Nawet dziwię się, że dopiero teraz zacząłeś się nad tym zastanawiać. Mając swój biznes trzeba pamiętać o różnych przepisach, a czasami nawet zdarzają się spory z kontrahentami, a także nawet opracowanie umów dla pracowników warto przedyskutować z adwokatem. Ze śląska mogę doradzić kancelarię Wojas Pawlak.

krzyszttoff

2019-07-04 10:08:34

Oczywiście, że warto mieć swojego prawnika, w firmie są różne sprawy i prawnik przed wieloma problemami moze nas uchronić ale zdecydowanie lepiej korzystać z usług jakiejś kancelarii (np dogadać się na formę ryczałtu - ja korzystam na takich zasadach). Po pierwsze kancelaria zawsze ma kontakt z różnymi sprawami i ma dużo większe doświadczenie i wiedzę, po drugie często pracuje tam kilka osób które zawsze bedą rozmawiać o sprawach i pomagać sobie wzajemnie. Prawnik na etacie nie robi już za wiele innych spraw, nie rozwija się. Zrobi swoje i się nudzi bo zakładam że w firmie nie ma przez cały rok tyle spraw żeby siedzieć nad nimi po 8 godzin dziennie. Moją firmę już od 3 lat obsługuje kancelaria mecenasa Mateusza Mosora i nie wiem jak wcześniej funkcjonowałem bez niego. Mam dużo mniej na głowie, mniej problemów, mogę skupić się na firmie a nie papierach i przepisach.

patryknawrot2

2019-07-09 09:05:55

Warto... my w Krakowie korzystamy z obsługi prawnej Adwokat Justyny Węgrzynowicz - Cichońskiej i jest to nieoceniona pomoc dla nas. Trzeba tylko mądrze wybrać prawnika.

listek1

2019-09-26 21:56:36

Uwazam ze stala obługa kancelari jest wskazana. Niektóre sprawy trzeba powierzyc fachowcom w swojej dziedzinie. Ja odkad wspólpracuje z kancelaria prawn podatkowa OżógTomczykowski nie mam zadnych problemów firmie a wczesniej bywalo roznie. Jest to kancelaria dla której dobro klienta jest najwazniejsze a nie jej zysk. Polecam

kosek77

2019-10-10 10:18:48

Prawo gospodarcze nie jest proste, naszą firmę wiem, że reprezentuje Rafał Sangowski i nie słyszałem, aby były jakieś problemy. Może z nimi się skontaktuj w tej sprawie?

muraser

2019-10-25 15:01:43

Jak najbardziej warto. Teraz prawnik w firmie to podstawa biorąc pod uwagę fakt jak prawo się zmienia, wchodzą nowe ustawy, rozporządzenia ? i to wszystko w prawie handlowymi i gospodarczym. A uwierz mi, wystarczy jedno potknięcie z twojej strony i możesz być obarczony sporymi karami? Naszą firmę obsługuje kancelaria GESSEL jak coś i jeśli o nich chodzi to mogę ci ich polecić. Kancelaria ma świetnych prawników z doświadczeniem, pracowali przy różnych dużych sprawach, więc poradzą sobie z obsługą firmy.

mateuszkaliszewski

2019-12-09 11:08:51

Jak najbardziej warto, moją firmą zajmuje się kancelaria JWC z Krakowa, to duży komfort i wygoda

Wojtasek1

2020-10-14 22:45:33

Widzę, że wątek nieaktualny - ale jakiś czas temu szukałem takiej obsługi prawnej i mogę polecić kancelarię prawną https://Delikt.pl - posiadają obsługę korporacyjną jak i co w moim przypadku jest niezbędne obsługę sądową (windykacja).

miki789

2021-08-02 08:57:14

Pod kątem spraw gospodarczych mogę polecić ofertę kancelarii Chęciński, Zieliński i Partnerzy z Kościelnej. Profesjonalne podejście do każdej sprawy i duże doświadczenie jeśli chodzi o obsługę prawną. Jeśli szukacie kogoś kto ogarnie tematykę obsługi firm to na nich faktycznie będzie można liczyć.

mattj

2021-09-15 12:32:22

Zdecydowanie "swój" prawnik bardzo ułatwia prowadzenie firmy, a czasami nawet jest to jedyna możliwość do dalszego funkcjonowania. Miałem prawnika na etacie przez rok i szczerze była to strata kasy bo płaciłam mu całą pensję a roboty miał na 1/4 etatu może. Teraz mam kancelarię zewnętrzną która po pierwsze prowadzi wiele spraw i ma dużo większe doświadczenie a po drugie płacę dużo mniej i nawet dodatki za nadprogramowe godziny są dużo mniejsze niż wypłata za etat. Dla mnie sprawa jasna - z prostej matematyki wychodzi, że lepsza jest kancelaria zewnętrzna. Mnie obsługuje Kancelaria Radcy Prawnego Mateusza Mosora i wszystkie moje sprawy właśnie prowadzi Mecenas Mosor, mogę go polecić do spraw gospodarczo-firmowych.

PatrykSid

2021-09-16 14:11:55

Polecam! Naprawdę profesjonalna obsługa, Pani adwokat zawsze osobiście na sprawie, pełne zaangażowanie! Kancelaria Adwokacka Magdalena Rymkiewicz-Aranowska to moim zdaniem najlepszy wybór jeżeli chodzi o adwokata w mieście Gdańsk, lub Trójmieście. https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM