Forum prawne

Szukam prawnika zajmującego się odszkodowaniami za błąd lekarski z wawy - forum prawne

Witam,
Jak w temacie.
Sprawa nie jest prosta ponieważ dotyczy błędu sprzed kilku lat.
Opinia biegłych jest pokrętna. Aby się tym zająć potrzebny jest prawnik, który lubi wyzwania...
Nie wchodzi w grę opłata z góry za całość.

2013.1.22 22:3:22

Odpowiedzi w temacie: Szukam prawnika zajmującego się odszkodowaniami za błąd lekarski z wawy (52)

Jak już pan jest na tym forum to moze pomoc prawna z tego forum ?
Dużo osób z tego forum przechodzi dalej, właśnie do tej usługi. 

2013.3.1 9:43:40

Po zebraniu dokumentacji medycznej, trzeba znaleźć fachowca, który napisze rzetelną opinię sądowo-lekarską, którą będzie można przedłożyć w sądzie na potwierdzenie działania nieprawidłowego (zaistnienie błędu) i jego skutki. Bez tego nic się nie ruszy do przodu. Poszkodowany sam powinien udowodnić (!) zaistnienie błędu, wtedy prokurator i sąd mają jasność sytuacji. Prawnicy w tym sędzia i prokurator nie są lekarzami, dlatego powołują biegłych, by na ich opinii oprzeć dalsze wnioskowanie. Kiedy widzą, że fachowiec widzi błąd, to muszą działać. Polecam specjalistę medycyny sądowej, który ma odpowiednie wykształcenie właśnie w sporządzaniu takich opinii. Każdy adwokat powinien wiedzieć, kim jest taki lekarz i co można od niego uzyskać. W Polsce specjalistów tego typu jest ok. 100 osób, dlatego są nieczęsto spotykani. Przychodni czy szpitalu nikt ich nie spotka. Większość pracuje w Zakładach Medycyny Sądowej i tam wydaje opinie dla sądów i prokuratur na ich zlecenie.

2013.4.15 13:51:14

Z tego co wiem to jedną ze specjalizacji Adwokata Artura Zbrońca są własńei bledy medyczne. Ma biuro we Wrocławiu i Oławie. Dla mnie akurat Wrocław bliżej był ;) Prosze sobie wygooglować stronę i śmiało kontaktować się.

2014.4.27 0:18:8

[cytat]

Z tego co wiem to jedną ze specjalizacji Adwokata Artura Zbrońca są własńei bledy medyczne. Ma biuro we Wrocławiu i Oławie. Dla mnie akurat Wrocław bliżej był ;) Prosze sobie wygooglować stronę i śmiało kontaktować się.

[/cytat]

podrzucam strone, bo sam do tego adwokata mam zamiar się niedługo odezwać w podobnej sprawie. takze wiecie...w grupie siła ;)

2014.10.7 21:41:28

Jeżeli nie minął 3 letni okres przedawnienia zapraszam kontakt mkolary@wp.pl pomoge

2016.1.16 20:56:7

Szanowni Państwo, niestety praktycznie na każdym forum dyskusyjnym dotyczącym medycznych nieprawidłowości w większości wypowiadają się prawnicy poszukujący potencjalnych klientów. Nawet najbardziej wytrawny prawnik niewiele zna się na medycynie. Sprawy dotyczące nieprawidłowego postępowania medycznego tzw. błędy medyczne, należą do spraw wyjątkowo trudnych i wymagających specjalistycznej wiedzy zarówno prawniczej jak i sądowo-lekarskiej. Zawiłości procedur i specjalistycznego postępowania medycznego powodują, że po przyjęciu sprawy do prowadzenia zaczynają się dramatyczne poszukiwania lekarza, najlepiej biegłego specjalisty, który chciałby i potrafiłby przeanalizować konkretny przypadek pod kątem sądowo-lekarskim. Jak wiadomo - nie tylko prawnikom - nawet jeżeli masz rację, to nie oznacza to, że wygrasz w sądzie? Tam potrzebna jest siła merytorycznych argumentów, rozsądnej opinii, a nie pustych zapewnień. Każdy ma prawo do wystąpienia z pozwem do sądu przeciwko lekarzowi, tylko kto da gwarancję, że wygra taką sprawę? Jeżeli potrzebujecie Państwo prawdziwej pomocy, proponuję zwrócić się do LegeArtisMedica w Łodzi (preferują mail). Są poważni. Pomagają, nie naciągają.

2016.7.9 20:41:9

Polecam zajrzeć na odszkodowania-medyczne.info jest tam sporo ciekawych informacji

2016.7.11 11:0:59

Jestem zdziwiona ostatnimi wpisami, po co komuś w tak delikatnej sprawie, jaką jest krzywda ludzka firma odszkodowawcza, która i tak musi współpracować z adwokatem lub radcą prawnym! Bo tylko oni są w stanie ogarnąć procesowo temat!

2016.8.6 14:6:13

Z Warszawy niestety nikogo nie znam ale mogę śmiało polecić Ci kancelarię mecenasa Sangowskiego z Poznania. Z tego, co wiem, to prowadzili wiele spraw z zakresu odszkodowań i wiele osób dzięki nim wygrywało. Najlepiej zadzwoń pod numer 61 842 74 47 i powiedz jaką masz sytuację. Oni doradzą Ci, co masz dalej z tym zrobić.

2016.9.26 7:48:24

O tak, jeśli mógłby być Poznań to kancelaria mecenasa Sangowskiego byłaby najlepszym wyborem. Poczytaj sobie trochę w sieci - to specjalista w tej dziedzinie. Posiada wieloletnie doświadczenie, oprócz Pana Mecenasa w kancelarii pracuje też świetny zespół prawników. Miałam okazję współpracować z nimi i byłam bardzo zadowolona z efektów.

2016.10.16 14:49:19

Witam,
sama miałam problem, bo padłam ofiarą błędu medycznego, uważam, że z takimi lekarzami, którzy nie pomagają, a i zaszkodzą trzeba walczyć. Wiem co nie co na ten temat, dlatego gdyby ktoś oczywiście nie odpłatnie chciał się poradzić proszę o wiadomość, pomogę i doradzę jak tylko będę potrafiła dorotabaryza@gmail.com

2016.10.20 15:39:10

Z błędami lekarskimi nie ma lekko - często takie sprawy trwają i trwają... Poczytaj o mecenasie Sangowskim z Poznania, on ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu najróżniejszych spraw o odszkodowania. Jestem pewna, że będzie chciał podjąć się tej sprawy i Tobie pomoże.

2016.11.10 8:33:43

Witam ja też szukam dobrego prawnika który zajmuje się błędami medycznymi.Sprawa jest bardzo delikatna. Dotyczy mojego syna który w jednym z Warszawskich szpitali przeszedł operację kolana po 11 dniowym pobycie został wypisany do domu z postępującą martwicą i zaleceniami odwiedzin tego szpitala co 5 dni aby pani doktor mogła po kawałku wycinać mu martwe mięso na zasadzie może się uda rana była tak głęboka,że pani doktor stwiedziła chyba się nie zagoi zmieniła maść i kazała przyjść za 3 dni.Nie mogłam patrzeć na cierpienie fizyczne i psychiczne mojego dziecka i zabrałam go do innego szpitala oczywiście na izbie przyjęć nie chcieli go przyjąć bo dziecko leczone w innej placówce.Więc co miałam robić weszłam do gabinetu można rzec siłą i zaczęłam błagać panią doktor na kolanach żeby chociaż zobaczyła nogę mojego dziecka i dzięki Bogu się zgodziła po obejrzeniu nogi zadzwoniła na oddział chirurgii dziecięcej zeszli no nas lekarze z ordynatorem na czele i usłyszałam,że widzą pierwszy raz coś takiego ,pani doktor zwróciła się do mnie czy jestem pewna,że chcę leczyć dziesko u nich na oddziale bo nie wiedzą czy mu pomogą bo rana jest stara i zaniedbana .Zgodziłam się syn przeszedł tam cztery operacjie wycięcia martwicy ,namnożenia ziarniny i zbliżenia brzegów rany do siebie.Po tych przeżyciach jestem pewna na 100% że tamta pani doktor popełniła fatalny bląd zaniedbała niektóre rzeczy i jak bym go tam leczyła to nie chcę myśleć co by było.Proszę o kontakt kogoś kto się na błędach medycznych zna nie szukam firm odszkodowawczych. kontakt sj1217@wp.pl

2017.1.8 9:0:44

Polecam kancelarię mec. Dariusza Staniszewskiego

2017.2.6 11:30:39

Mogę polecić mec Pawła Brzezickiego. Ogromna wiedza, doświadczenie i znakomite podejście do sprawy. Wiem co mówię ponieważ zajmuje się moją sprawą.

2017.2.21 17:24:37

Witam,Pani Sylwio firma odszkodowawcza jest tylko w stanie pomoc, poniewaz dla nich to chleb powszedni. W swojej firmie posiadamy cała kancelarie prawniczą w tym specjalnie powolany zespol do wlasnie takich spraw (bledów lekarskiech, przypadków nadzwyczajnych), wlasnego lekarza orzecznika. Prosze zadzwonić a zapewniam ze Pani sprawą zajma sie odpowiednie osoby. 506665889
Pozdrawiam

2017.3.31 23:23:4

Zapytaj u mec. Dariusza Staniszewskiego

2017.4.4 19:59:19

Przecież w Łodzi chyba prawem medycznym i odszkodowaniami zajmuje się adwokat Ziębaczewski, to nie wiem dlaczego do niego nie pójdziecie. Poszukacie informacji na jego temat w internecie, bo dużo artykułów jest jego autorstwa tam

2017.4.14 19:17:13

Sprawy medyczne są proste, ponieważ stopień niedbalstwa w szpitalach jest gigantyczny. Większość komentarzy na ten temat to pseudo reklama dlatego nie podam swoich danych kontaktowych i siebie nie będę polecał, nie chcąc się wpisywać w ten nurt kiepskich dyskusji. To co mnie tu zaciekawiło to wątek w którym osoby tu piszą podkreślają, że bez lekarza ani rusz:-). Prawnicy chcieliby aby lekarze za nich robotę odwalali i dopiero pójdą z tym do sądu. Takie podejście do tematu to brak profesjonalizmu. Szukajcie drodzy pacjenci prawników o analitycznych umysłach. Wszystko co potrzeba jest w dokumentach medycznych, a jeśli są luki w dokumentacji to też jest ważna informacja.

2017.5.14 23:44:46

Nie zgodzę się, że sprawy o błąd medyczny są proste. Należy zaznaczyć, że podczas toku procesu niezbędna jest oponia biegłegi sądowego z zakresu medycyny. Powiem wprost błąd medyczy w miom przypadku zaistniał, jednak opinia biegłego to inna sprawa. Pamietajmy, że o błędzie lekarza orzeka drugi lekarz czyli "kolega po fachu". Tutaj pomoc dobrego adwokata jest potrzebna.

2017.5.15 17:36:35

Jest też prawnik (chyba radca prawny), który jest również lekarzem (z tego co kojarzę jest chirurgiem).

Może warto sprawdzić ten kontakt. Wyguglujcie sobie Aleksander Stal.

2017.5.19 21:59:4

Zapytaj w kancelarii mecenasa Dariusza Staniszewskiego.

2017.5.26 13:36:26

Ja po spapranej całkowicie operacji i rehabilitacji jaka mnie po niej czekałam skorzystałam z pomocy prawników z kancelarii jwc w krakowie. I nie żałuję. Sprawę poprowadzili bardzo profesjonalnie i korzystnie dla mnie. Nie dość, że uzyskałam odszkodowanie które prawnie mi się należało w wysokości całej kwoty a nie połowy jak to szpital chciał iść na ugodę, to jeszcze zostały mi opłacone rehabilitacje.

2017.6.13 13:55:0

Jestem bardzo zadowolony z prowadzeni mojej sprawy o okrutny błąd medyczny w Szpitalu w Łodzi przez radcę prawnego Mateusza Ziębaczewskiego bo nie tylko sprawa zakończyła się tak jak mecenas powiedział na początku zaznaczył, że 100 % nie da rady wygrać ale w ogromnej większości sukces. Duży plus za uczciwe podejście do klienta, rozliczenie i rzetelną informację, a nie zganianie później na sądy i innych jak się nie uda.

2017.6.20 10:20:15

Czy ktoś z was miał do czynienia z prawnikiem z urzędu w Poznaniu ? Nie stać mnei na prowadzenie sprawy i chce byc zwolniony od oplat sadowych ioplaty za pelnomonika, tylko czytalem ze tacy adwokaci i radcowie prawni sie nei staraja i sa kiepscy prawda to ? Doradzcie !

2017.8.14 0:36:48

Byłem na poradzie prawnej u adwokata Mateusza Ziębaczewskiego gdyż wiele osób go poleca. Faktycznie śmiga bardzo dobrze w temacie odszkodowań i błędów medycznych. Świetnie był przygotowany, zadawał dużo pytań i doradzał co robić by dostać jak najwyższe odszkodowanie. Mam 3 kartki a4 zapisane jego uwagami.

2017.8.30 13:41:21

Skuteczny jest prawnik Łukasz Styk z Poznania. Jakiś czas temu prowadził moją sprawę dotyczącą odszkodowania za błąd medyczny szpital i lekarza. Zauważyłem , że to chyba ogólnie jest to dość ciężka tematyka z punktu widzenia prawnego, nie każdy zna się na prawie medycznym. My ją prowadziliśmy ponad 2 lata !!!

2017.9.12 14:9:12

UWAŻAJCIE NA FIRMY ODSZKODOWAWCZE KTÓRE BIORĄ OGROMNY PROCENT ZA SPRAWĘ O BŁĘDY MEDYCZNE I ODSZKODOWANIA BO MNIE FIRMA NAZYWAJĄCA SIĘ WYSOKIE ODSZKODOWANIA SPÓŁKA ZOO OSZUKAŁA ZABIERAJĄ 55% WYGRANEJ1 !!!!!!!!!!!!!

2017.9.30 13:33:52

Szukam namiarów na dobrego adwokata od błędów medycznych najlepiej z Górnego Śląska jak ktoś może kogoś polecić to będę wdzięczna.

2017.10.19 23:2:47

Witam, szukam dobrego adwokata, lub kancelarię ze Śląska, zajmującego się odszkodowaniami za błędy lekarskie.

2017.10.23 19:32:53

Widzę że nikt nie może pomóc, szkoda ale tak jest zawsze jak sprawa jest trudna.

2017.11.1 18:0:16

Błędy lekarskie to podobno trudna sprawa i podobno zawsze przedłużą się przez biegłych ale koleżance pomogli szybko i tanio prawnicy z kancelariaprawna24h.p

2017.11.7 19:19:21

Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wypadku przy pracy, szkody pożarowej, szkody lotniczej, wypadku rolniczego itp. Tel. 732 445 393

2017.11.19 18:4:22

Poszkodowany pacjent lub jego rodzina może skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej fundacji Rejestr Błędów Medyczny

2017.11.29 19:58:50

Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wypadku przy pracy, szkody pożarowej, szkody lotniczej, wypadku rolniczego, NNW, UNWW itp. Tel. 732 445 393

2017.12.6 12:28:39

Samemu trudno jest udowodnić szkodę, trzeba ją odpowiednio uargumentować, więc lepiej zwrócić się z tym do prawnika, który ma doświadczenie i jest obeznany w takich sprawach. Ja korzystałam w podobnym przypadku z usług kancelarii Koschel z Poznania. Sprawę udało się szybko i prawie bezproblemowo zamknąć, a ja dostałem należne mi odszkodowanie. Wiem jednak, że sam bym sobie z tym nie poradził.

2017.12.6 23:29:45

Napewno wyzwan nie bo się kancelaria Legaleo z Gliwic. Podjęli się mojej bardzo zagmatwanej sprawy z deweloperm, której trzy inne kaneclarie nie chcały wziąć. spór trwał trochę czasu.. nie powiem, bo dość długo, ale koniec końców ugrali dla mnie to, czego oczekiwałem

2017.12.22 7:5:33

Mieszkam w Olsztynie i w lutym 2015 roku miałam 3 zabiegi na palec , niestety Chirurg Ordynator za późno zdjął mi z ręki szynę i nie zlecil rehabilitacji i palca nie dało się już wyprostować. Bylam u innego chirurga od ręki prywatnie w Gdańsku i on zlecił rehabilitację - ale już było za późno.  Do tej pory palec jest skrzywiony. Blizny zlaczyly się ze ścięgnami i tak został. Ordynator nie chcial podjac sie kolejnej operacji. Pozniej zaszlam w ciaze i juz nie szukałam nikogo innego. Próbowałam pójść do Adwokata ale Pani powiedziała , że teraz muszę na własną rękę szukać kogoś kto się tego podejmie , że muszę powołać biegłych a to są koszta (na co mnie nie stac) - zresztą znała Ordynatora osobiście i nie chciała się podjąć prowadzenia sprawy. Teraz palec wykrzywia się coraz bardziej , a ja nie mam ubezpieczenia żeby coś z tym zrobić. A nie stać mnie żeby wyłożyć na operację. Mam 26 lat i nie chciałabym do końca życia mieć takiej dłoni. - chciałabym się zapytać Radcy czy jest możliwość zmuszenia lekarza do wykonania zabiegu na koszt szpitala albo jakiegoś odszkodowania które pokryto by zabieg w innym szpitalu ? Potrzebuję Darmowej Porady.

2018.1.15 21:59:21

Witam. Mieszkam w Olsztynie i w lutym 2015 roku miałam 3 zabiegi na palec , niestety Chirurg Ordynator za późno zdjął mi z ręki szynę i nie zlecil rehabilitacji i palca nie dało się już wyprostować. Bylam u innego chirurga od ręki prywatnie w Gdańsku i on zlecił rehabilitację - ale już było za późno.  Do tej pory palec jest skrzywiony. Blizny zlaczyly się ze ścięgnami i tak został. Ordynator nie chcial podjac sie kolejnej operacji. Pozniej zaszlam w ciaze i juz nie szukałam nikogo innego. Próbowałam pójść do Adwokata ale Pani powiedziała , że teraz muszę na własną rękę szukać kogoś kto się tego podejmie , że muszę powołać biegłych a to są koszta (na co mnie nie stac) - zresztą znała Ordynatora osobiście i nie chciała się podjąć prowadzenia sprawy. Teraz palec wykrzywia się coraz bardziej , a ja nie mam ubezpieczenia żeby coś z tym zrobić. A nie stać mnie żeby wyłożyć na operację. Mam 26 lat i nie chciałabym do końca życia mieć takiej dłoni. - chciałabym się zapytać Radcy czy jest możliwość zmuszenia lekarza do wykonania zabiegu na koszt szpitala albo jakiegoś odszkodowania które pokryto by zabieg w innym szpitalu ? Potrzebuję Darmowej Porady.

2018.1.15 22:0:2

Witam wszystkich właśnie wygralam sprawe w sądzie izby lekarskiej .doktorce postawiono zarzuty błędu medycznego przez ktory moja wnuczka zmarla .Nie wiem co dalej z tym robic zeby wyciagnac odszkodowanie od tej doktorki .Proszę o pomoc

2018.1.18 10:0:7

Tak Ziębaczewski w Poznaniu jest naprawdę znanym adwokatem od spraw medycznych i błędów medycznych. Ja do niego trafiłam po tym jak zobaczyłam wywiad z nim w TVN a potem chyba w wyborczej był wywiad z nim jak prowadził sprawę młodej dziewczyny i zoperowali nie ten organ co trzeba to chyba 1 milion wywalczył dl aniej. Facet naprawdę zna się na rzeczy i pozywać umie co sama mogła zobaczyć wmojej sprawie :) Na razie wygraliśmy w 1 instancji ale ubezpieczyciel się odwołał, ale mecenas mówi że nei ma szans

2018.2.7 21:41:55

Ja polecam radcę prawnego Karczewskiego który również robi sprawy o błędy medyczne w Poznaniu

2018.3.18 16:13:47

Do odszkodowań za błędy medyczne to tylko brać radcę prawnego Mateusza Ziębaczewskiego bo jego ubezpieczyciele się boją i mu wypłacają bo wiedzą że więcej zapłacą w sądzie z odsetkami przy najmniej ja tak po swojej sprawie widziałem. Sprawa nie było łatwa bo 2 szpitale popełniły zaniedbania i ciężko było je udowodnić, ale mecenas napisał takie pismo i załączył całą dokumentacje medyczną z popodkreślanymi nieprawidłowościami lekarzy że tylko starali się to szybo skończyć.

2018.3.20 11:31:11

Ja z czystym sumieniem mogę polecić pani kancelarię z poznania nie jest droga a bardzo rzetelna. Kancelaria nazywa się legalis i zajmuje się sprawami o odszkodowanie za błędy medyczne w Poznaniu

2018.4.4 20:13:54

Na podstawie internetu forów opinii i sposobu prowadzenia mojej sprawy to mecenas Ziębaczewski faktycznie w Poznaniu się wyróżnia na ogromny plus. Mojej siostry znajoma pracuje w PZU przy likwidacji szkód i podobno oni go dobrze znają tam i wolą zawrzeć ugodę bo wiedzą że w sądzie więcej z nim przegrają i zapłaca koszty sądowe i odsetki. Nam faktycznie tak wypłacono w ugodzie choć mecenas z nimi ostro negocjował i się nie bał

2018.5.2 18:10:24

Z tego co wiem to jednym ze specjalizacji Adwokata Zdzisława Pobiończyka z Poznania są błędy medyczne. Ma biuro w Poznaniu i Pile. Szczegółów nie znam bo prowadził mojej przyjaciółce sprawę z rok temu i wygrał tyle kasy że pojechała na fajne wakacje i dużo jeszcze zostało.

2018.8.18 10:8:0

Fundacja MAK pomaga pacjentom i ich rodzinom w walce o godne odszkodowania i zadośćuczynienia za błędy medyczne.
Doradzamy pacjentom oraz ich najbliższym jakie mają prawa, jak uzyskać odszkodowanie od pomiotów leczniczych i ubezpieczycieli oraz czym tak naprawdę są błędy medyczne.
Bezpłatnie oceniamy przebieg leczenia i jego prawidłowość oraz błędy popełnione przez personel medyczny. Analizujemy dokumentację medyczną, ustalamy szkodę i szanse na uzyskanie odszkodowania.
fundacjamak.org.pl/index.php/zdarzenia-medyczne

2018.8.28 0:0:13

Mam już za sobą kilka spraw i dla zasady zawsze brałem nową kancelarie. Ale przyznam, że duże rozeznanie i doświadczenie na angielskim rynku ma SOS BPHC ( masz ich stronke sos-bphc.com). Kiedy się dodzwoniłem i rozmawiałem pierwszy raz od ręki było wiadomo, że rozmawiałem z człowiekiem z ogromną wiedzą bo wyprzedzał mnie w odpowiedziach na pytania-wal smiało?

2019.1.22 11:27:25

Czasem tak bywa i to z tego co się orientuje dość często, że ubezpieczyciele zaniżają wartość odszkodowania. Mi w takiej sprawie pomagała Rafał Sangowski i ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektów.

2019.10.10 10:17:5

M.in. w takich sprawach specjalizują się w kancelarii adwokackiej Cejrowski w Gdańsku. Adwokat z prawdziwego zdarzenia z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

2021.7.15 15:24:17

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika