TERMIN Składania wniosku o pisemne uzasadnienie wyroku - forum prawne
W dniu 16 listopada 2015 roku wyznaczono termin ogłoszenia wyroku. W tym dniu na ostatnim posiedzeniu sędzia pierwszej instancji poinformowała ustnie o tym, że oskarżony i jego obrońca nie muszą stawiać się osobiście 23 listopada 2015 roku na ogłoszenie wyroku bo sąd i tam wyśle odpis wyroku.
23 listopada 2015 roku na ogłoszenie stawił się osobiście oskarżony (obrońca się nie stawił).
18 grudnia 2015 roku odpis wyroku listem poleconym otrzymał jego obrońca.
23 grudnia 2015 roku obrońca wysłał do sądu wniosek, w którym prosi o pisemne uzasadnienie wyroku w całości.
5 stycznia 2016 roku oskarżony, obrońca i prokurator otrzymują pismo z informacją o odmowie sporządzenia takiego uzasadnienia.
W uzasadnieniu zarządzenia czytamy, że oskarżony stawił się osobiście 23 listopada 2015 roku na ogłoszeniu wyroku i od tego czasu biegnie termin 7 dniowy.
Oskarżony miał 7 dni od ogłoszenia wyroku na włożenie wniosku o pisemne uzasadnienie wyroku. A obrońca jego nie był na ogłoszeniu wyroku i otrzymał odpis wyroku 18 grudnia 2015 roku.
Moje pytanie: od kiedy biegnie 7 dniowy termin obrońcy w tym przypadku. Od ogłoszenia wyroku czy od dnia otrzymania wyroku listem poleconym?
Odpowiedzi w temacie: TERMIN Składania wniosku o pisemne uzasadnienie wyroku (6)
Serdecznie polecam panią adwokat Magdalenę Rymkiewicz-Aranowską z Gdańska. Jej profesjonalizm i pełne zaangażowanie pomogły mi pomyślnie zakończyć sprawę karną. Zawsze można na nią liczyć ? rzetelna, kompetentna i skuteczna. Dodatkowo, oferuje płatne porady online, co jest dużym ułatwieniem. Gorąco polecam! Kontakt: 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/
Polecam adwokat Magdalenę Rymkiewicz-Aranowską z Gdańska. Jej profesjonalne podejście i zaangażowanie pomogły mi pomyślnie zakończyć sprawę karną. Jest rzetelna, kompetentna i skuteczna. Oferuje również płatne porady online, co jest bardzo wygodne. Kontakt: 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?