Umowa kupna sprzedaży zwierzęcia hodowlanego

Odpowiedzi w temacie (0)

natstein

27.6.2018

Witam serdecznie. Mam następujący problem i bardzo prosiłabym o poradę. Trzy tygodnie temu zakupiłam w hodowli rasowego kota. Po przyjeździe do domu, kot nie mógł się u nas zadomowić. Stracił na wadze i zrobił się agresywny jak próbowaliśmy się do niego zbliżyć. Zabraliśmy kota do weterynarza, którzy przepisał mu leki na uspokojenie i powiedział, że kot najprawdopodobniej musiał przejść przez jakaś traumę i nie jest przystosowany do opuszczenia hodowli i najlepiej by było, gdyby do niej wrócił. Niestety nie byliśmy mu w stanie podawać leków. Kot pogryzł jednego z domowników w nadgarstek i w reket wdała się infekcja. Po tym zajściu, zadecydowaliśmy, że kot powinien wrócić do właścicielki hodowli. Właścicielka przyjechała do nas, zabrała kota jednak powiedziała, że nie odda nam pieniędzy, ponieważ w umowie kupna sprzedaży jest zapis, że jak decyduje się na oddanie kota robię to bezpłatnie. Nie zgodziłam się z jej opinia i zatrzymałam dokumenty kota. Moim zdaniem, moja decyzja o oddaniu kota nie wynikała z mojej zmiany zdania, ale z konieczności i mam prawo do zwrotu pieniędzy. Czy są jakieś podstawy prawne abym odzyskała pieniądze?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 5.5.2011

  Umowa komisu

  Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)

 • 21.8.2014

  Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

 • 5.10.2005

  Warunki prowadzenia kantoru

  W niniejszym artykule zostały omówione warunki podejmowania i prowadzenia działalności kantorowej. W rozumieniu ustawy Prawo dewizowe, za działalnością kantorową, począwszy od 21 sierpnia 2004 (...)

 • 4.7.2018

  Dodatek energetyczny - Komu się należy i jak dostać dodatek energetyczny?

  Dodatek energetyczny przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji, na wniosek odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej.