e-prawnik.pl Porady prawne

Umowa szkoleniowa a kara finansowa

Odpowiedzi w temacie (0)

zbyszek0101

9.9.2019

Witam, Podpisałem umowę szkoleniową wraz z umową próbną o pracę na 3 miesiące jak zaczynałem w firmie. Później gdy się kończyła umowa to podpisałem nową umowę na 6 miesięcy. Pytanie czy mogę odejść z pracy bez ponoszenia kary finansowej? Mam takie zapiski na umowie szkoleniowej: 1.Pracownik zobowiązuje się do pozostawania w zatrudnieniu u pracodawcy przez okres 3 lat licząc od dnia zakończenia szkolenia, przy czym za dzień zakończenia szkolenia strony uznają datę wskazana w 1 ust.1. 2. Pracownik podnoszący swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w szkoleniu: - który bez uzasadnionych przyczyn nie weźmie udziału w szkoleniu albo przerwie w nim udział. - z którym pracodawca rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia z jego winy, lub za wypowiedzeniem podając przyczynę wypowiedzenia w trakcie szkolenia bądź po jego zakończeniu w terminie o którym mowa w 3 ust.1 umowy. - który w okresie wskazanym w 3 ust.2 umowy rozwiaze stosunek pracy za wypowiedzeniem lub samowolnie porzuci prace - który w okresie wskazanym w 3 ust.2 umowy rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia na podstawie Art.55 kodeksu pracy. - jest zobowiązany do zwrotu kosztów szkolenia, w wysokości proporcjonalnej do okresu zatrudnienia po ukończeniu szkolenia lub okresu zatrudnienia w czasie trwania szkolenia. 3. Pracownik zobowiązuje się do zwrotów kosztów, o których mowa w 3 ust, 2 umowy, na rachunek pracodawcy w terminie 14dni od dnia wezwania pracodawcy, chyba że ten zwolni to z tego obowiązku. Czy jest szansa odejść z firmy omijając tą karę finansową, czy tylko wtedy jesli moja obecna umowa 6 miesieczna wygasnie? Dodam że to szkolenie to było przyuczenie z asortymentu firmy żebym mógł zacząć pracę. Chciałbym zmienić prace, ale nie jestem w stanie splacic przy tym pracodawcy. Okres wypowiedzenia moj to miesiac a umowa konczy mi sie na poczatku grudnia. Podpisalem ta umowe szkoleniowa jak zaczynalem prace, przy umowie na 6 miesiecy juz tego nie podpisywalem, ale spodziewam sie ze nie musialem bo jest dalej wazna. Prosze o jakies porady.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM