Umowa zlecenie-brak wynagrodzenia!

Odpowiedzi w temacie (3)

angelikao

28.8.2013

Dzień dobry!Mam taką dziwną sytuację.A mianowicie-do początku lipca (8.07) pracowałam na umowe zlecenie zatrudniona przez Agencje Pracy.Za te parę dni powinnam dostać wynagrodzenie do 17tego sierpnia i do dzisiaj nie mam,dzwoniłam 21 i dowiedziałam się że księgowa zapomniała mi zrobić przelew ale jest na urlopie i dopiero 27 to zrobi.OK,wkurzona jak nie wiem ale czekałam.Wczoraj dzwonię dlaczego nie ma przelewu i słyszę że była na urlopie i nic nie wie bo jest po godzinach pracy :/ Od 20lipca zaczęłam pracę również na umowę zlecenie,w innej agencji i jest podobnie.21 sierpnia wszyscy pracownicy mieli na koncie pieniądze tylko nie ja...Dzwonię,pytam co jest a dowiaduje się że zapomnieli o moim rozliczeniu.Pan odpowiedzialny za to powiedział że zrobi mi przelew z prywatnych pieniędzy bo to jego błąd,na drugi dzień stwierdził że dostanę za miesiąc czyli we wrześniu.Ale ja nie mogę tyle czekać,utrzymuje się sama,mam zobowiązania finansowe i za szkołę rosną mi odsetki.Nie mam za żyć na dzisiejszą chwilę.Co mogę zrobić aby przyśpieszyć to wszystko?Chciałabym aby też ktoś zapłacił za te błędy,zostałam narażona na stres,nie miałam za co jeździć do pracy,nie mówiąc już o jedzeniu itp.Musiałam sprzedać bransoletkę w lombardzie

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jarek485

2013-08-30 10:08:26

W opisanej sytuacji najlepszym wyjściem będzie wysłać wezwanie do zapłaty wynagrodzenia wraz z ustawowymi odsetkami od chwili wymagalności do dnia zapłaty. W wezwaniu należy wyznaczyć termin np. 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania. Wezwanie należy wysłać listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Jeżeli w wyznaczonym terminie nie będzie zapłaty radzę wnieść do sądu pozew o zapłatę a odsetki doliczyć do należności głównej i od tej kwoty zażądać odsetek. Życzę powodzenia.

Tomasz

2016-09-30 21:31:45

Witam. Mam podobny problem, lecz ja pracowałem, wręcz chorowałem jak wół za granicą i nie otrzymałem wynagrodzenia, które powinienem otrzymać ponad dwa tygodnie temu. Jest tylko jeden mały problem. Nie notowałem ile godzin dokładnie spędzałem w pracy, a były to różne pory dnia i różne ilości godzin (czasami 8-11h) Wydaje mi się ze było to około 120 godzin na około 12 dni pracy przy stawce 25 zł/h, czyli powinienem otrzymać 3000 zł. I teraz jeszcze odsetki które należą mi się od 10-tego dnia kolejnego miesiąca.

Damian

2018-05-16 09:08:07

Witam, ile kosztuje zalożenie takiej sprawy?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.8.2014

  Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi więc wskazać (...)

 • 22.6.2010

  Gwarancja zapłaty za roboty budowlane

  Z dniem 16 kwietnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o zmianie Kodeksu cywilnego, która w art. 3 uchyliła Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o gwarancji zapłaty za roboty budowlane. Obecnie zagadnienia (...)

 • 24.8.2017

  Umowa zlecenie - czyli jaka?

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenia różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 28.9.2016

  Brak zapłaty wynagrodzenia za pracę

         Zgodnie z art. 22 § 1 kodeksu pracy, przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego (...)

 • 5.5.2011

  Umowa komisu

  Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)