Uprawnienia stowarzyszenie do regulacji formy płatności
Odpowiedzi w temacie (0)

Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w formie taksówki osobowej, jednocześnie jestem członkiem stowarzyszenia zrzeszającego taksówkarzy (zajmuje sie przyjmowaniem zleceń telefonicznych i rozdzielaniem ich według kolejki). Niedawno zdecydowałem się zainstalować w swoim samochodzie terminal płatniczy aby móc rozliczać się z klientami w formie bezgotówkowej, spowodowało to niezadowolenie pozostałych członków stowarzyszenia i zdecydowali oni na Walnym Zgromadzeniu Członków iż członkowie tej grupy mogą rozliczać się jedynie za pomocą gotówki. Stąd też moje pytanie czy taki zapis w regulaminie jest zgodny z prawem i muszę się do niego zastosować.
Nie znalazłeś odpowiedzi?
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Potrzebujesz porady prawnej?
PODOBNE TEMATY NA FORUM
-
prosze o pomoc w jeszcze jednym pytaniu
przez: zanetka1993 | 2013.5.31 16:39:20
Wypowiedzenie umowy dokonanej w formie aktu notarialnego dla swojej ważności: a. wymaga formy aktu notarialnego b. wymaga formy pisemnej c. nie wymaga żadnej formy czytaj dalej»
-
przez: koronek | 2010.8.23 9:9:34
Witam, jakie uprawnienia ma się po skończeniu szkoły typu policealna szkoła detektywów? czy ma się jakiekolwiek uprawnienia do prowadzenia śledztw z pomocą policji, wgląd do akt lub coś w tym (...) czytaj dalej»
-
Niezależne Stowarzyszenie Działkowców.
przez: tadek78 | 2012.7.16 9:55:19
Proszę o poradę Czy w zwiazku z nie konstytucjonalnością ustawy o Ogródkach Działkowych, można już zakładać osobne stowarzyszenie działkowców? czytaj dalej»
-
-
uprawnienia budowlane a budowa parkingu
przez: bartseb | 2008.12.21 19:41:43
Jakie są wymagane uprawnienia budowlane do objęcia kierownictwa budowy polegającej na Modernizacji placów manewrowych, modernizacji istniejących wjazdów, budowy parkingu. Czy wystarczą uprawnienia (...) czytaj dalej»
-
ZUS zapłaci składki emerytalno-rentowe matką z własną firmą.
przez: secutor | 2012.3.30 9:24:8
i słusznie, bo toż to było nie prawdopodobne wręcz, że się promuje otwieranie własnych biznesów, zatrudnianie siebie i pracowanie na swoją emeryturę a tutaj sru, rodzi się nowy obywatel który (...) czytaj dalej»
ZOBACZ TAKŻE:
-
17.8.2018
Czy Stowarzyszenie może zatrudniać swoich członków?
Ustawa prawo o stowarzyszeniach (dalej u.p.s.) w art. 2 ust. 1 definiuje stowarzyszenie jako dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie o celach niezarobkowych. W poprzednim stanie prawnym, do czasu (...)
-
19.6.2017
59 groszy za płatności elektroniczne za realizację usług publicznych
Od 12 czerwca 2017 r. obywatele dokonujący płatności elektronicznych za realizację usług publicznych, udostępnionych przez systemu ePUAP, jak i z wykorzystaniem innych platform dla e-administracji (...)
-
-
9.8.2018
Przelew w podzielonej płatności
Zapłata w mechanizmie podzielonej płatności (MPP) jest możliwa wyłącznie na rachunek rozliczeniowy kontrahenta lub rachunek imienny w SKOK, otwarty w związku z prowadzoną działalnością (...)
-
19.5.2018
Mechanizm podzielonej płatności VAT jednak obowiązkowy?
Rząd przyjął 7 maja 2018 r. wniosek do Komisji Europejskiej, który umożliwi Polsce ewentualne zastosowanie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności (MPP, ang. split payment) w (...)
-
20.12.2018
Lepsze zasady zwrotu wywłaszczonych nieruchomości?
Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami, przygotowany przez ministra inwestycji i rozwoju, reformuje zasady zwrotu wywłaszczonych nieruchomości. Chodzi o dostosowanie (...)