Uprawnienia stowarzyszenie do regulacji formy płatności

Odpowiedzi w temacie (0)

KrzysiekFu

23.3.2018

Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w formie taksówki osobowej, jednocześnie jestem członkiem stowarzyszenia zrzeszającego taksówkarzy (zajmuje sie przyjmowaniem zleceń telefonicznych i rozdzielaniem ich według kolejki). Niedawno zdecydowałem się zainstalować w swoim samochodzie terminal płatniczy aby móc rozliczać się z klientami w formie bezgotówkowej, spowodowało to niezadowolenie pozostałych członków stowarzyszenia i zdecydowali oni na Walnym Zgromadzeniu Członków iż członkowie tej grupy mogą rozliczać się jedynie za pomocą gotówki. Stąd też moje pytanie czy taki zapis w regulaminie jest zgodny z prawem i muszę się do niego zastosować.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.8.2018

  Czy Stowarzyszenie może zatrudniać swoich członków?

  Ustawa prawo o stowarzyszeniach (dalej u.p.s.) w art. 2 ust. 1 definiuje stowarzyszenie jako dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie o celach niezarobkowych. W poprzednim stanie prawnym, do czasu (...)

 • 19.6.2017

  59 groszy za płatności elektroniczne za realizację usług publicznych

  Od 12 czerwca 2017 r. obywatele dokonujący płatności elektronicznych za realizację usług publicznych, udostępnionych przez systemu ePUAP, jak i z wykorzystaniem innych platform dla e-administracji (...)

 • 9.8.2018

  Przelew w podzielonej płatności

  Zapłata w mechanizmie podzielonej płatności (MPP) jest możliwa wyłącznie na rachunek rozliczeniowy kontrahenta lub rachunek imienny w SKOK, otwarty w związku z prowadzoną działalnością (...)

 • 19.5.2018

  Mechanizm podzielonej płatności VAT jednak obowiązkowy?

  Rząd przyjął 7 maja 2018 r. wniosek do Komisji Europejskiej, który umożliwi Polsce ewentualne zastosowanie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności (MPP, ang. split payment) w (...)

 • 20.12.2018

  Lepsze zasady zwrotu wywłaszczonych nieruchomości?

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami, przygotowany przez ministra inwestycji i rozwoju, reformuje zasady zwrotu wywłaszczonych nieruchomości. Chodzi o dostosowanie (...)