Utrata statusu studenta

Odpowiedzi w temacie (0)

ania_ps

12.7.2018

Dzień dobry Jestem zatrudniona na umowę zlecenie. Wynagrodzenie otrzymuję co 3 miesiące. Ostatni okres rozliczeniowy to kwiecień - czerwiec. Podpisując umowę, byłam studentką, więc zleceniodawca nie odprowadzał składek na ZUS. W dniu 05.06.18. obroniłam pracę magisterską. Zlecenuodawca, wypłacając wynagrodzenie za trzymiesięczny okres, potrącił składki na ZUS od całej przysługującej kwoty. Czy jestem w błędzie myśląc, że składki powinny być odprowadzone jedynie od należności za okres od dnia 06.06.18., a nie od kwietnia? Księgowa tłumaczy to tym, iż rozliczenia dokonywane są raz na trzy miesiące, a w tym okresie ostatnie godziny przepracowałam już nie posiadając statusu studenta, w związku z czym nie może zastosować ulg. Wydaje mi się, że jest w błędzie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.2.2012

  Kiedy mały podatnik traci prawo do stosowania metody kasowej?

  Prawo do rezygnacji z metody kasowej należy odróżnić od utraty prawa do stosowania tej metody. Utrata prawo do metody kasowej wiąże się bowiem z utratą statusu małego podatnika i oznacza dla podatnika (...)

 • 11.1.2005

  Służba wojskowa studentów

  Służba wojskowa stanowi powszechny, choć nie przez wszystkich oczekiwany i akceptowany obowiązek. W przypadku studentów, obowiązek ten można było wypełnić po studiach. Najnowsza zmiana (...)

 • 7.9.2018

  Będzie więcej weteranów działań poza granicami państwa?

  Przedstawiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o zmianie ustawy o weteranach działań poza granicami państwa przewiduje modyfikację definicji weterana, polegającą na umożliwieniu (...)

 • 24.8.2018

  Możliwość korzystania przez dzieci z leczenia uzdrowiskowego

  W trosce o zdrowie dzieci przypomnieć należy rodzicom i lekarzom ubezpieczenia zdrowotnego o możliwości uzdrowiskowego leczenia małych pacjentów. Podstawą skorzystania z tej formy leczenia (...)

 • 8.12.2011

  Ustawowe warunki tworzenia i funkcjonowania podatkowej grupy kapitałowej

  Podatkowa grupę kapitałową musi stanowić grupa co najmniej dwóch spółek prawa handlowego mających osobowość prawną, które pozostają w związkach kapitałowych. Wedle art. 1a ustawy o podatku (...)