e-prawnik.pl Porady prawne

Uzasadnienie

Odpowiedzi w temacie ()

-

24.3.2004

Pragnę zlożyc apelację od wyroku w sprawie karnej.Zlożylem wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku,mija prawie 2 tygodnie a uzasadnienia nie ma.Wiem,ze sędzia ma 7 dni na sporządzenie takowego ale wyrok uprawomocnia sie jużw najbliższy poniedzialek.Moze ktoś mi poradzi mi co mam zrobic?
(wiesiol)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

baksik

2005-01-24 10:28:06

mi uzasadnienie z Sądu dopiero przyszło za miesiąc

Tygrys01

2005-02-08 11:41:12

W terminie to treba było złożyć zapowiedź rewizji, tzn. żądanie wydania wyroku z uzasadnieniem. O ile tego nie zrobileś to natychmiast na pocztę lub do Sądu. O ile przegapiłeś termin to przede wszystkim wniosek o przywrocenie terminu juednak lepiej z pomoca adwokata. Dla sądu czas nie płynie. Terminy obowiązują tylko strony. Ja na uzasadnienie wyroku czekałem kilka miesięcy i to ponoć jest normalną praktyką. Czas dla strony zaczyna płynąć od dnia otrzymania wyroku z uzasadnieniem jeżeli takieżądanie złożyłeś w terminie. Jak przegapiłeś termin złożenia żadania uzasadnienia to niestety czas płynie od dnia ogłoszenia wyroku i natychmiast składaj apelację, choćbu ułomną, najwyżej ją uzupełnisz, choć to trudne aby nie przerżńać terminu. Jak nie masz adwokata to zaskarżaj wszystko i zapowiedz uzupełnienie jak weżmiesz pełnomocnika procesowego.

dix

2005-07-06 02:28:58

To bardzo proste. Nigdzie nie czekaj i nic nie rób. Jeśli złożyłeś wniosek o uzasadnienie na piśmie w ciągu 7 dni to siedź spokojnie, jesteś osobą niewinną i nic więcej nie rób tylko czekaj. W praktyce od 2 tyg. do kilku miesięcy. Jak przyjdzie ci uzasadnienie dopiero obowiązuje cię termin 14dni na złożenie apelacji.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM