Witam, czy orientuję się ktoś czy w przypadku przepisania- umowy dożywocia w zamian za opieke, córce

Odpowiedzi w temacie (1)

nana

19.12.2017

Witam, czy orientuję się ktoś czy w przypadku przepisania- umowy dożywocia w zamian za opieke, córce i jej mężowi mieszkania ( przez babcię 88 lat) jest możliwość odwołania z powodu zmiany sytuacji? - babcia jest maltretowana psychicznie, są w jej stronę grozby pozbawienia życia, alkoholizm członków rodziny, babcia ma założoną niebieską kartę, są non stop interwencje policji oraz założona sprawa w sądzie ( ciotce odbiło, prawdopodobnie chce pozbyć się babci żeby mieć mieszkanie dla siebie)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ewa

2017-12-30 19:07:05

Jest możliwość założenia sprawy w sądzie w wydziale cywilnym o odwołanie umowy dożywocia. Należy wtedy uprawdopodobnić wszelkie zaistniałe sytuacje, które ukazują rażącą niedbałość o zdrowie babci oraz znęcanie się fizyczne/psychiczne. Do pozwu należy dołaczyć wszystkie dokumenty, takie jak pani wymieniła: kopia formularza niebieskiej karty, protokoły z interwencji policji oraz zeznania świadków (np. sąsiadów). Zasada jest taka: im gorzej tym lepiej. Sąd szybciej przychyli się do takiego pozwu. Pozdrawiam

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.9.2017

  Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

  Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)

 • 7.7.2016

  Umowa dożywocia a zachowek

  Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)

 • 13.4.2016

  Umowa dożywocia

  Dożywocie jest instytucją uregulowaną w kodeksie cywilnym (od art. 908 kc do art. 916 kc). Umowa dożywocia jest jednym ze sposobów na przeniesienie własności nieruchomości na osobę trzecią. (...)

 • 27.3.2015

  Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany (...)

 • 18.10.2011

  Podatek od czynności cywilnoprawnych - ustalenie podstawy opodatkowania w drodze oszacowania

  W przypadku podatku od czynności cywilnoprawnej strony w niektórych sytuacjach same określają podstawę opodatkowania. Określenie to następuje na podstawie przeciętnych cen stosowanych w obrocie. (...)