Wydziedziczenie Ojca

Odpowiedzi w temacie (0)

ryba90

19.5.2019

Witam serdecznie , może będziecie znać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie dotyczące spadku po Ojcu. Po krótce sytuacja wygląda tak : Ojciec na chwilę obecną jest ubezwłasnowolniony prawnie , a opiekę nad nim ma przydzielony z sądu opiekun. Aktualnie ojciec siedzi w zakładzie psychiatrycznym. Nie wiadomo jak długo i nie wiadomo czy wg z tamtąd wyjdzie, natomiast co w przypadku jeśli faktycznie wyszedłby i chciał mnie (czyli syna najstarszego , mam jeszcze 2ch młodszych braci ) podać o alimenty bądź u mnie zamieszkać ? Dodam tylko,że mama ma orzeczony rozwód , Ojciec jest wymeldowany z obecnego naszego domu, i pochodzi z domu dziecka (jego ojczym nie zyje ) Teraz zaczynam stawiać swoj dom , mam żone i dziecko , nie chciałbym w przyszłości mieć jakich kolwiek problemów z moim ojcem jak i nie wyobrazam przyjac go sobie pod mój dach. Pytanie brzmi : Czy jest jakie kolwiek rozwiazanie prawne gdzie mógłbym się zrzec ojca i nie mieć z nim nic wspólnego , nie chcieć od niego żadnego testamentu , ani nic ? Czy jest jakies inne rozwiazanie z tej sytuacji i czy faktycznie może być tak ze nie bede miał wyjśca i bede musiał przyjąc go pod swój dach ,bądź płacić mu jakie kolwiek alimenty ? bądz moja córa ??? Pozdrawiam serdecznie

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.8.2016

  Wydziedziczenie - W jaki sposób dokonać wydziedziczenia?

  Potoczna intuicja łączy termin wydziedziczenie z pozbawieniem uprawnionego możliwości spadkobrania poprzez albo powołanie innych spadkobierców, albo sporządzenie testamentu negatywnego (testament (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 17.12.2004

  Jakie postanowienia może zawierać testament?

  Testament jest czynnością ściśle sformalizowaną, co oznacza, iż na jego treść mogą składać się jedynie oznaczone, konkretne postanowienia. Wszelkie inne, nie wypływające z przepisów (...)

 • 8.5.2015

  Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  Ojcostwo mężczyzny jest ustalane ,, automatycznie” w sytuacji, kiedy dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, gdyż (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)