Wykreślenie informacji z BIK

Odpowiedzi w temacie (0)

ekhm1

26.4.2018

Witam wszystkich! Aktualnie staram się o kredyt hipoteczny. Niestety moja historia kredytowa nie jest w najlepszej kondycji. Kiedyś miałem parę opóźnień w spłacie karty kredytowej przez co wypowiedziano mi umowę i sprawa trafiła do centrum restrukturyzacji i windykacji. Kwota zadłużenia to 700zł. Nie wiedziałem że mimo ugody spłaty w formie ratalnej wszystkie te dni mimo regularnych wpłat będą dodawane do opóźnienia w BIK'u. Obecnie mam tylko jeden negatywny wpis w BIK'u właśnie z PKO BP. Łączne opóźnienie w spłacie wynosi ponad 500 dni. Obecnie staram się usunąć ten wpis. Czytałem że można się powołać na prawo bankowe według którego jeśli bank drogą pisemną w ciągu 30 dni nie poinformował mnie że dane będą przetwarzanie w BIK'u bez mojej zgody gdy przeterminowanie jest powyżej 60 dni to nie zostały spełnione warunki by wpis był przetwarzany bez mojej zgody. W piśmie do banku poprosiłem o kopię tego pisma oraz dowód potwierdzający odbiór przeze mnie. W odpowiedzi otrzymałem informacje że bank wysłał pismo listem zwykłym i według prawa bankowego nie ma obowiązku wysyłania listem poleconym. Powiedzcie czy tak jest rzeczywiście? Według mnie to nie ma sensu gdyż jest do domniemanie doręczenia. Nawet mogli tego nie wysłać i powiedzieć że wysłali. Z góry dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.5.2018

  Co z wpisem w CEIDG bez numeru PESEL?

  Realnie działający przedsiębiorcy nie muszą obawiać się wykreślenia z CEIDG. W przypadku braku numeru PESEL, MPiT dokonało zmian, bez konieczności ich angażowania. Wykreślenie dotyczy natomiast (...)

 • 9.11.2004

  Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  Zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego jest konkretnym prawem zastawnika, które może być przedmiotem obrotu. Obrót ten jest jednak ograniczony, gdyż nie jest możliwe przeniesienie prawa zastawu (...)

 • 16.7.2013

  Jak przebiega likwidacja stowarzyszeń?

  Drogą do likwidacji stowarzyszenia jest jego rozwiązanie. Nie są to pojęcia tożsame. Likwidacja stowarzyszenia polega na zaprzestaniu działalności, rozdysponowaniu majątku oraz wykreśleniu z Krajowego (...)

 • 15.10.2004

  Ogólne zasady połączenia spółek handlowych

  Kodeks spółek handlowych pozwala bez ograniczeń łączyć się spółkom kapitałowym. Stanowi bowiem, że spółki kapitałowe mogą się łączyć między sobą oraz ze spółkami osobowymi. Jednak (...)

 • 22.12.2014

  Podanie do publicznej wiadomości informacji o długu nierzetelnego kontrahenta (RDN)

  Możliwość ujawnienia szerszemu gronu osób informacji o długu naszego kontrahenta jest narzędziem windykacji, które często znajduje swoje skuteczne zastosowanie. Dokonanie takiej czynności (...)