Wykroczenie a praca w policji 2017

Odpowiedzi w temacie (1)

Mafik99

13.1.2018

Witam Dwa dni temu dostałem mandat w wysokości 50zł za kradzież batonika. Nie mogę pojąć co strzeliło mi do głowy żeby to zrobić. Dałbym każda kwotę żeby to cofnąć ale nie mogę... Jestem zwykłym złodziejem, tak wiem. I tu paradoks bo od zawsze pragnąłem zostać policjantem. I prosiłbym kogoś o to żeby mi to wyjaśnił. Technikum kończę w marcu 2019 roku. Czy mam szansę zgłaszać się od razu, czekać do stycznia następnego roku czy jakoś inaczej to wygląda. Dziękuje z góry za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Marcin

2018-03-04 20:23:12

Zgodnie z polskim prawem kradzież do 1/4 minimalnego wynagrodzenia czyli obecnie do 525zł jest wykroczeniem. Jeżeli ubiegasz się o prace w policji nie możesz być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Zatem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć udział w procesie rekrutacji do Policji. Marcin, student Wydziału Prawa i Administracji UMCS

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

• 28.6.2017

Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

Do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych trafił przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która ma pozwolić skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, (...)

• 27.8.2018

Cisza nocna - jakie są następstwa zakłócania ciszy nocnej

Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył przykrych następstw zakłócania ciszy nocnej. Nasz spokojny sen wpływa na sprawne funkcjonowanie organizmu za dnia, dlatego (...)

• 28.2.2018

Czynny żal pozwala uniknąć konsekwencji karnych skarbowych

Przewidziany w Kodeksie karnym skarbowym skuteczny czynny żal po popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego (np. w razie niezłożenia deklaracji w terminie czy niezapłacenia należnego podatku) daje (...)

• 15.9.2018

Będą policyjne jednostki kontrterrorystyczne?

Ujednolicony system funkcjonowania jednostek kontrterrorystycznych oraz uregulowane zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań służbowych przez policjantów to główne zmiany przewidziane (...)

• 16.10.2017

Umowa o pracę - Co musisz wiedzieć o umowie o pracę?

Kodeks pracy wyróżnia następujące podstawowe rodzaje umów o pracę: umowa na okres próbny, umowa na czas określony, umowa na czas nieokreślony. Umowa (...)