Wymiana zdjęć

Odpowiedzi w temacie (20)

loginloginlogin

21.11.2011

Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami zdjęciami siusiaków i pup, to czy to jest zgodne z prawem i czy coś mi grozi poza ewentualnym usunięciem tego wątku na forum? Pytam bo coś takiego mój pełnoletni znajomy zrobił po pijaku. Gdyby to dotyczyło osób poniżej 15 lat, albo takowe treści prezentowałby w taki sposób, ze osoby, które nie chcą takich treści mogłyby oglądać je bez ostrzeżenia (np. plakat na ulicy strona, strona w internecie bez ostrzeżenia o takich treściach). albo by chociaż nawet zasugerował (czego nigdzie nie zrobił), że w celu rozpowszechniania wyprodukuje, utrwali lub sprowadzi, przechowa lub posiadać będzie albo rozpowszechni lub publicznie zaprezentuje treści pornograficzne z udziałem małoletniego albo... To by podlegał pod art.202, a tak moim zdaniem nie złamał prawa, ale nie jestem prawnikiem, dlatego się uprzejmie zapytuje czy dobrze rozumuje, czy nie? a jeżeli nie, to jak to jest zgodnie z prawem? Dodam, że po kilku dniach wpis znajomego na forum (cały wątek) został usunięty.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mariusz2678

2011-11-22 01:53:24

No i słusznie,że usunięto,bo to jest usiłowanie popełnienia przestępstwa z art. 202 par.1 k.k..A ana dodatek propagowanie treści nieobyczajnych na forum publicznym-kodeks wykroczeń.

loginloginlogin

2011-11-22 12:07:39

Tylko, że przed wejściem na do tej części forum pojawiał się komunikat: "Niniejsza strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat) Oznacza to w szczególności treści o tematyce erotycznej, a także treści drastyczne lub inne przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Decydując się na zapoznanie z treścią tej strony, czynisz to na własną odpowiedzialność. Korzystając ze stron zawierających treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich następuje na ryzyko osoby decydującej się zapoznać z takimi treściami. " A wspomniany Art. 202. § 1. brzmi: "Kto publicznie prezentuje treści pornograficzne w taki sposób, że może to narzucić ich odbiór osobie, która tego sobie nie życzy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku." Więc jak ktoś wszedł na tą stronę, to chyba można przyjąć, że godził się z zobaczeniem takowych treści, więc mariusz2678 czy w takim wypadku spełnione są warunki art.202 par.1 k.k., bo może źle rozumuje, ale gdyby nie było ostrzeżenia przed takimi treściami przed wejściem na tą część forum to faktycznie osoba, która nie chce mogłaby zobaczy takie treści, a tak, to wchodząc wie na co się decyduje? Na tym forum w regulaminie stoi: "[...]Każdy użytkownik [nazwa forum] jest zobowiązany do korzystania z forum w sposób zgodny z niniejszym Regulaminem, obowiązującym w Polsce prawem, zasadami współżycia społecznego, normami społeczno-obyczajowymi i szeroko pojętymi zasadami "netykiety." Zakazane jest (i jest rozumiane za naruszenie postanowień niniejszego punktu Regulaminu): a. rozsyłanie do innych użytkowników spamu (w tym "niechcianej" reklamy, reklamy rozsyłanej bez wiedzy i zgody o2), zamieszczanie treści o charakterze promującym lub reklamującym (w szczególności reklama własnego lub cudzego przedsiębiorstwa, usług lub produktów, zamieszczenie linków do innych stron, zamieszczenie jakichkolwiek materiałów z adresami innych stron), o ile głównym celem takich treści jest reklama lub promocja, rozsyłanie do innych użytkowników lub umieszczanie na forum treści sprzecznych z prawem, naruszających zasady współżycia społecznego, powszechnie akceptowalne normy społeczno-obyczajowe (w szczególności zakazane jest umieszczenie na forum.o2.pl treści nawołujących do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, treści o charakterze pornograficznym, treści pochwalających faszyzm, komunizm, nazizm, treści pochwalających, propagujących lub promujących przemoc, naruszających uczucia religijne), b. podszywanie się pod inne osoby, c. naruszanie tajemnicy korespondencji, d. naruszanie w jakikolwiek sposób praw osób trzecich w szczególności, własności intelektualnej osób trzecich, w tym praw autorskich osób trzecich oraz dóbr osobistych osób trzecich, w tym także prawa do wizerunku, dobrego imienia, czci, [...]" mariusz2678 jakbyś mógł się wypowiedzieć czy jak było takowe ostrzeżenie, to nadal są spełnione przesłanki art. 202 par.1 i kodeksu wykroczeń?

mariusz2678

2011-11-22 12:28:54

To,że wg regulaminu jest,że ktoś się godzi na treści tam zawarte,to jeszcze nie oznacza,że Ty swoimi działaniami nie popełniasz przestępstwa.Regulamin jest tylko ostrzeżeniem przed treściami i tylko tyle. A działania takie jak Twoje - podpadają pod przestępstwo. To dwa różne tematy. Słusznie,że skasowano.

loginloginlogin

2011-11-22 12:47:23

mariusz2678 nie tylko w regulaminie, ale także przed wejściem na tą stronę forum mogącą zawierać takie treści było ostrzeżenie, że strona może zawierać takie treści i pytanie czy jeżeli było takie ostrzeżenie, to czy prezentowane tam treści pornograficzne są prezentowane w taki sposób, że może być narzucany ich odbiór osobie, która sobie tego nie życzy? Bo ja się spytałem z opinią prawnika, że jeżeli jest ostrzeżenie, to osoba, która mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie w radiu słyszałem i dlatego tak się dopytuje. A dwa czy taki wpis poza wyżej wymienionymi przez Pana przepisami prawa podlega też pod inne i jeżeli tak, to które?

mariusz2678

2011-11-22 13:11:54

Może być wykroczenie = ogłaszanie treści nieobyczajnych,nie pamietam dokładnie, chyba art.141 k.w. Daleka droga do art.202 ale jest możliwość podciągnięcia pod ten przepis.Nikt nie twierdzi,że to się musi zdarzyć.Ale gdyby doszło do dalszych działań można byłoby go zastosować. Stąd wykasowanie natychmiastowe.

loginloginlogin

2011-11-22 14:02:32

to w takim razie albo zero wizyty policji, albo oskarżenie o wykroczenie (dobrze pamiętasz art. k.w.). Czy dobrze rozumiem mariusz 2678? Jeżeli tak, to w jakim czasie może to nastąpić?

mariusz2678

2011-11-22 14:14:50

ale co ma nastąpić ? policja ma przyjść ? ktoś musi złozyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.I nikt nie twierdzi,że takie zawiadomienie złozono. To samo odnosnie wykroczenia.Ktos musi zawiadomić.

loginloginlogin

2011-11-22 14:21:57

Mariusz2678 to akurat rozumiem, tylko właśnie nie wiem czy administratorzy tego forum tylko usunęli ten wątek (i podobny nie mojego autorstwa) czy też od razu nie odpowiednich organów (policji), dlatego zadałem powyższe pytanie (w poprzednim moim poście w tym wątku). Z regulaminu forum: "Użytkownik korzystając z forum oświadcza, iż przyjął do wiadomości, iż ewentualne usunięcie utworzonego przez niego konta lub konkretnej treści jest równoznaczne z powiadomieniem go o zamiarze usunięcia odpowiednio konta lub treści ze względu na naruszenie postanowień punktu Regulaminu, w tym w szczególności punktu 18 a-e Regulaminu, lub ze względu na wpłynięcie urzędowego zawiadomienia lub uzyskanie przez nas wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze zamieszczonego postu, pliku, komentarza lub innej treści lub z innych powodów, określonych przez przepisy prawa lub Regulamin w oparciu o które [nazwa forum] ma prawo usunąć konto lub konkretną treść. Niezależnie od powyższego [nazwa forum] jest uprawniona do dalej idących, przewidzianych prawem kroków, w tym do powiadomienia właściwych organów państwowych, powołanych do zapobiegania i ścigania przestępstw."

mariusz2678

2011-11-22 14:28:54

Poszło jakieś zawiadomienie na policje ? Mogą,ale nie muszą.Przecież to jest kupa roboty i problemów dla nich

loginloginlogin

2011-11-22 14:32:42

mariusz2678 nie wiem czy poszło zawiadomienie na policje czy do innych organów. Do mnie żadna informacja nie dotarła, by poszło. Mam nadzieje, że tylko skasowali wątek.

mariusz2678

2011-11-22 14:46:41

no to wszystko w tym temacie.

loginloginlogin

2011-11-22 14:59:52

Prawie wszystko. bo mam ostatnie do Pana mariusz2678 pytanie. Na ile procent oceniasz szanse, że zawiadomili i jak to zrobili, to do jakiego czasu spodziewać się ewentualnej wizyty/wezwania na przesłuchania? Po odpowiedzi na pytania uznam, że to wszystko w tym temacie.

mariusz2678

2011-11-22 15:01:20

tydzień,dwa maksymalnie.

loginloginlogin

2011-11-22 15:03:35

To nic innego, jak cierpliwe czekanie mi nie pozostało. Mam nadzieje, że tylko usunęli, alee to nigdy nic nie wiadomo.

mariusz2678

2011-11-22 15:07:10

Trzeba nie pisać takich głupot na forach.I tyle.

loginloginlogin

2011-11-22 16:00:27

Masz racje, ale teraz to już i tak za późno, i teraz to już czasu nie cofnę niestety:-(! Pozostało mi czekać! Więcej już nien napisze takich głupot!

loginloginlogin

2011-11-22 16:36:07

Teraz to już i tak za późno, ale na pewno więcej już takich nie napisze i tyle!

loginloginlogin

2011-11-22 16:40:05

mariusz2678 masz 100% racji, ale już czasu nie cofnę niestety! Na pewno więcej takich, ani innych głupot nie napisze na żadnym forum.

mariusz2678

2011-11-22 16:40:34

Witam.Dokladnie.

loginloginlogin

2011-11-22 16:42:55

Temat uznaje za zamknięty i czekam mając nadzieje, że tylko usunęli wątek.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

  • 7.2.2006

    EDI - Elektroniczna Wymiana Danych (Electronic Data Interchange) - co to jest i czy jest Ci to potrzebne?

    Elektroniczna wymiana danych EDI jest to przesyłanie komunikatów elektronicznych (będących odpowiednikami dokumentów handlowych lub administracyjnych w postaci papierowej), tworzonych (...)

  • 23.2.2018

    Wymiana walut bez kas?

    Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie stosowania kas fiskalnych w kantorach. Projektowane zmiany przewidują zwolnienie podmiotów prowadzących działalność w (...)

  • 11.1.2005

    Wymiana dokumentów prawa jazdy

    W okresie powojennym w Polsce prawa jazdy wydawane były na podstawie różnych aktów prawnych. Wprowadzały one różnorodne wzory druków prawa jazdy a także różnorodne kategorie. Minister Infrastruktury (...)

  • 11.1.2005

    Wymiana praw jazdy

    Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

  • 7.9.2016

    Czy szkoła może wykorzystywać wizerunek dziecka? Czy wymagana jest zgoda rodzica?

    Co do zasady na rozpowszechnianie wizerunku dziecka, szkoła potrzebuje zgody. Wynika to z art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, zgodnie z którym: Rozpowszechnianie (...)