Wypadek samochodowy na prywatnej posesji

Odpowiedzi w temacie (0)

misiorr

25.3.2019

Witam, Dwa samochody mijały się na podjeździe prywatnej posesji cofając i doszło do przerysowania obydwóch samochodów. Podjazd posesyjny jest szerokości drogi osiedlowej (mieszczą się dwa mijające się samochody). Świadkowie twierdzą, że samochód B jechał skrajem podjazdu posesyjnego od ściany do której wręcz przylegał. Czy istnieje prawne rozwiązanie racji w takiej sytuacji? Gdyż żaden z kierujących nie widzi u siebie wini. Kierujący pojazdem A twierdzi, że pojazd B powinien zjechać do skraju podjazdu i przejechać obok, a kierujący samochodem B, uważa, że pojazd A powinien mu ustąpić i zjechać do "ogródka", aby ten mógł przejechać bez przeszkód środkiem. Zaznaczam, że na podjeździe bez problemu od dawna mijają się samochody i nikt z tym problemu nigdy nie miał. Od której strony to ugryź? Prawo drogowe tutaj raczej nie ma znaczenia.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.10.2015

  Czy pracodawcy w Niemczech mogą czytać maile podwładnych?

  Niektórzy pracodawcy dają do dyspozycji podwładnych firmowe konta mailowe. Czy mają oni jednak prawo do zaglądania do skrzynek mailowych pracowników i czytania zapisywanych tam listów? (...)

 • 28.7.2017

  Wypadek przy pracy - co dalej?

  Bez względu na charakter pracy świadczonej w zakładzie pracy oraz ryzyko z nią związane, a także bez względu na wprowadzone przez pracodawcę środki bezpieczeństwa, w każdym zakładzie pracy (...)

 • 28.4.2017

  Szykuje się rozszerzenie prawa do obrony koniecznej!

  Minister Sprawiedliwości przedstawił projekt zmian, które rozszerzają prawo obywateli do skutecznej obrony przed zuchwałymi napastnikami wdzierającymi się do ich domu, mieszkania, posesji.

 • 16.7.2017

  Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe też poza działką

  Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe biegną także poza granicą nieruchomości. - Tak wynika z uchwały siedmiu sędziów Sądu Najwyższego.

 • 31.10.2018

  Jakie są kategorie prawa jazdy?

  Jeżeli ktoś chce uzyskać prawo jazdy, powinien sprawdzić, jakie pojazdy można prowadzić w poszczególnych kategoriach oraz w jakim trzeba być wieku, żeby móc zdać egzamin, aby je (...)