Zabudowa zagrodowa a pozwolenie

Odpowiedzi w temacie (0)

dawid2157

22.11.2017

Witam. Rodzice posiadają działkę 3,24ha działka jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego (zabudowa zagrodowa). Czy jeżeli podzielimy działkę w sposób że otrzymamy dwie działki powyżej hektara przeliczeniowego i rodzice przepiszą ją na mnie i na żone to otrzymamy pozwolenie na budowę siedliska (dom i budynek gospodarczy). Żona posiada wykształcenie wyższe i miała opłacane składki krus przez jej rodziców więcej niż trzy lata. Ale obecnie płaci zus. Czy w takiej sytuacji będziemy rolnikami ? Bo taki jest warunek zabudowy zagrodowej. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.6.2018

  Kolejna zmiana ustawy o kierujących pojazdami

  Dzięki zmianom w ustawie o kierujących pojazdami, osobie ubiegającej się o prawo jazdy oraz o pozwolenie na kierowanie tramwajem będą realnie groziły konsekwencje prawne w przypadku złożenia nieprawdziwego (...)

 • 22.6.2012

  Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego

  Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia właściwego organu. Co to jest zmiana sposobu użytkowania? Czy w razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego (...)

 • 19.7.2018

  Odblokowane wyodrębnianie mieszkań w starych budynkach

  Będzie łatwiej uzyskać własność lokali mieszkalnych budowanych przed 1995 r. Po uchwaleniu przez obie izby parlamentu nowelizacja ustawy o własności lokali czeka na podpis Prezydenta.

 • 11.1.2005

  Wymiana prawa jazdy

  W okresie powojennym w Polsce prawa jazdy wydawane były na podstawie różnych aktów prawnych. Wprowadzały one różnorodne wzory druków prawa jazdy a także różnorodne (...)

 • 28.5.2010

  Posiadanie broni

  Jeśli chcesz posiadać broń palną i amunicję do tej broni musisz uzyskać zezwolenie komendanta wojewódzkiego Policji właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Natomiast gdybyś chciał posiadać (...)