Zemsta bylej zony

Odpowiedzi w temacie (2)

Latnok

12.6.2019

Witam, przejde od razu do konkretow. Bylem w zwiazku malzenskim dopoki zona nie stwierdzila z dnia na dzien ze chce rozwodu bez powodu. Wyprowadzilem sie w Czerwcu 2018. Dodam ze mamy dziecko na dzien dzisiejszy 3 letnie. Od Czerwca placilem zonie pieniadze na dziecko. Rozwod byl w Czerwcu tego roku bez orzekania o winie. Byla zona nie wnosila zadnych skarg oraz pretensji iz nie placilem lub ze chcialaby zwrot pieniedzy. Mam zasadzone Alimemty ktore place. Matka mojego dziecka poinformowala mnie iz sklada pozew o zwrot alimentow od Czerwca 2018 do dzis. Moje pytanie brzmi; czy jest mozliwosc zeby sad przyznal jej racje? Dla mnie na prosty sposob myslenia skoro sama mnie zostawila i pomagalem jej finansowo to jak moze zadac ode mnie splaty za poprzednie miesiace? Z gory dziekuje za odpowiedz

Nie znalazłeś odpowiedzi?

pitterr

2019-06-13 10:48:51

Latnok, rozumiem że płaciłeś żonie na dziecko od czerwca 2018 z własnej woli, tak? Potem w trakcie rozwodu zostały zasądzone alimenty i żona teraz chce te alimenty wyrównać od czerwca 2018? Jeżeli tak to wygląda to teoretycznie ma ona do tego prawo, chyba nawet do 3 lat wstecz można żądać alimentów (?) ale jest wiele czynników które dobry adwokat może wykorzystać. Po pierwsze skoro płaciłeś jakieś pieniądze od czerwca 2018 to powinieneś mieć dowody wpłaty, to na pewno się przyda. U mnie było podobnie, rozstaliśmy się i po prawie 2 latach w sumie był rozwód, żona żądała alimentów wstecz ale nie udało jej się właśnie przez to że wszystko miałem udokumentowane, że pieniądze dostawała od początku rozstania na dzieci, zdarzyło się też że zapłaciłem za jakąś wycieczkę. Ale każda sprawa też jest trochę inna, najlepiej porozmawiać z jakimś prawnikiem. Gdybyś miał jakieś pytania to pisz śmiało, powiem wiecej jak to u mnie było, a teraz mogę polecić swojego prawnika bo u mnie się sprawdził www.kanelariamosor.pl Mecenas Mosor na pewno odpowie na wszystkie wątpliwości.

Bolesta

2019-06-13 14:02:13

Sprawy rozwodowe pozostają w związku z kościelnym procesem o nieważność małżeństwa. Nt. zapraszam na mój blog: https://rozwody-koscielne.eu/ dr Arletta Bolesta adwokat kościelny a.bolesta@op.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.4.2017

  Uprawnienie małżonka spadkodawcy do żądania przedmiotów urządzenia domowego

  Małżonkowi spadkodawcy, który dziedziczy z ustawy w zbiegu z innymi spadkobiercami, poza zstępnymi spadkodawcy mieszkającymi z nim razem w chwili jego śmierci, przysługuje na mocy art. 939 (...)

 • 31.1.2018

  Zakaz unieważnienia małżeństwa

  Przypadki, w których unieważnienie małżeństwa jest dopuszczalne wskazane są w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Kodeks ten formułuje także zasadę, iż nie można unieważnić małżeństwa (...)

 • 27.5.2017

  Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  W polskim prawie małżeńskim obowiązuje zasada trwałości małżeństwa. Polega ona na tym, że małżeństwo powinno być związkiem dozgonnym, czyli powinno ustać dopiero wskutek śmierci jednego (...)

 • 2.11.2011

  Unieważnienie małżeństwa z powodu pokrewieństwa lub powinowactwa

  Zasadą kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jest zakaz zawierania małżeństwa przez krewnych w linii prostej, rodzeństwo oraz powinowatych w linii prostej. Co jest pokrewieństwem w rozumieniu prawa? (...)

 • 17.7.2017

  Rodzina w prawie cywilnym

  Prawo rodzinne to dział prawa, zajmujący się stosunkami prawnymi (wewnątrz rodziny i z osobami trzecimi, majątkowymi i niemajątkowymi), jakie rodzi istnienie i funkcjonowanie rodziny. Czym zatem (...)