e-prawnik.pl Porady prawne

Znęcanie się psychiczne nad rodziną oraz groźby karalne

Odpowiedzi w temacie ()

chary_wary

20.7.2010

Witam. Mam niespełna 18 lat i od kiedy pamiętam w domu nie było kolorowo. Krótko mówiąc rodzice są już po rozwodzie. Ojciec nie ma praw do dzieci. Wciaż mieszka z znami z powodu braku podziału majątku i ani myśli się wyprowadzać. Jest alkoholikiem. Żaden dzień nie zaczyna się, ani nie kończy bez awantury. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Jeżeli ojciec nie wyprowadzi się w przeciągu najbliższego czasu, pomyślałam, że najłatwiej byłoby oskarżyć go o znęcanie się psychiczne nad rodziną oraz za groźby karalne(słowa "bo Ci prz***le" niestety nie są mi obce). Chcę wiedzieć czego potrzebuję, aby sprawa potoczyła się jak najszybciej i jak będzie ona wyglądała, jaka kara może być na niego nałożona, czy to pomoże... Proszę o pomoc i dobre rady. Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Ograniczenie praw rodzicielskich W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz jej świadkowie (...) czytaj dalej»

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy razem, ale (...) czytaj dalej»

 • przemoc psychiczna w domu Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą wyciągnięciem na światło (...) czytaj dalej»

 • Ona Polka, On Portugalczyk, mieszkaja w UK - przemoc w rodzinie, co robic? Witam, moze ktos wie jakie prawa do samotnego wychowywania dziecka i np. powrotu do Polski ma Polka zyjaca w nieformalnym zwiazku (...) czytaj dalej»

 • alimenty na ojca Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, a z ojcem nie utrzymuje zadnych (...) czytaj dalej»

 • Znęcanie psychiczne Znajoma wniosła do sądu wniosek o rozwód. Mąż alkoholik. Niestety wiadomo ze nim sprawa się rozpocznie, nim będzie orzeczenie rozwodowe minie dużo czasu. Mieszkają razem. (...) czytaj dalej»

 • Fałszywe zeznania Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie się), powołał kilka (...) czytaj dalej»

 • molestowanie Mam pytanko ! mianowicie mam kolezanke ktorej pewien chlopak od conajmniej roku wysyla praktycznie dziennie sms-y i tu cytuje "ty szmato" "ty kur.." " ty dziwko" (...) czytaj dalej»

 • Znęcanie psychiczne nad rodziną Witam. Jestem w ciężkiej sytuacji, z którą nie mogą sobie poradzić. Otóż... mój mąż znęca się nade mną psychicznie, ciągle mi ubliżając, wyśmiewając, (...) czytaj dalej»

 • Kiedy można żądać alimentów od dziadków? Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda (...) czytaj dalej»

 • problem na lini syn-rodzice. Jak eksmitować/wymeldować? Jak im pomóc? hej, czy potraficie pomóc w sprawie sprzed paru miesięcy (jej opis poniżej)??: Witam, proszę was o porady w poniższej sprawie. A (...) czytaj dalej»

 • ile może wynieść kwota alimentów Jak w pytaniu jak wysoka może być kwota alimentów jeżeli moje dochody wynoszą 2400 zł netto ( mam jedno dziecko) Ile sąd powinien zasądzić alimentów mojemu (...) czytaj dalej»

 • Znęcanie sie psychiczne Witam. Mam wielki problem, który trwa juz pare lat. Ojciec (alkoholik) od juz paru lat znęca sie psychicznie nad moją mamą, mną oraz młodszym bratem.Sprawa była raz zgloszona (...) czytaj dalej»

 • psychopata-Jak sie uwolnic,?!pomóżcie rozwiodłam sie w kwietniu i do tej pory mieszkałam z nim...to co przeszłam wiem tylko ja, cztery ściany i moje dziecko. Nie spie od paru dni, nie daje mi, chodzi (...) czytaj dalej»

 • Dręczy mnie Ultimo Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc. Wiem, że już takie tematy były poruszane na forum, ale niestety nie do końca wiem co odpisać firmie ultimo. Moje zadłużenie powstało (...) czytaj dalej»