ZUS - wygrana sprawa = wypłata środków?

Odpowiedzi w temacie (0)

SJpsr

24.12.2016

Trochę poczytałem w internecie odnośnie tego tematu, który właśnie chciałem tutaj poruszyć. Jednak liczę na Waszą wypowiedź. Moja mama w dniu 29.01 złożyła wniosek do ZUS`u o przejście na wcześniejszą emeryturę nauczycielską. Oczywiście wniosek ten został odrzucony a sprawa trafiła do sądu. W dniu 09.11 po jednej z rozpraw zapadł wynik z korzyścią dla nas, który podtrzymał nasz wniosek o to by moja mama przeszła na emeryturę zgodnie z ugodą sądową. W dniu 05.12 Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystąpił o uzasadnienie wyroku, do dnia dzisiejszego (23.12) nie wpłynęło do sądu żadne pismo odnośnie odwołania. Jednak jeszcze wyrok nie jest prawomocny. Jak dowiedzieliśmy się wyrok ten jest kwestią formalną bowiem 14 dni już minęło. ZUS odebrał uzasadnienie wyroku 01.12.2016, zaś my dostaliśmy je 05.12.2016. Moje pytania brzmią: 1) ile czasu mają na wypłacenie - uregulowanie emerytury względem mojej mamy skoro zgodnie z wyrokiem nabyła ona praw emerytalnych z dniem 29.01? 2) od kiedy liczony jest ten czas? od rozprawy na której zapadł wyrok czy od uprawomocnienia się wyroku? 3) czy środki pieniężne jakie moja mama otrzyma uwzględniać będą również odsetki czy też trzeba wystosować odrębne pismo? 4) czy jesteśmy wstanie "pójść" za ciosem i coś jeszcze ugrać, bo naprawdę nasza sytuacja rodzinna była mocno skomplikowana i praktycznie od lutego byliśmy bez środków do życia? DZIĘKUJE I WSZYSTKIM ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.10.2017

  10 tys. zł za deputat węglowy

  Projekt ustawy zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku.

 • 22.1.2018

  Termin na Informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe

  31 stycznia 2018 r. upływa termin składania Informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe - ZUS IWA za rok 2017.

 • 10.5.2017

  Zgłoszenie do ZUS razem z wnioskiem o wpis do CEIDG

  Prowadzisz działalność gospodarczą lub zamierzasz ją rozpocząć? Od 20 maja dokumenty ubezpieczeniowe ZUS złożysz razem z wnioskiem CEIDG-1.

 • 22.8.2007

  Jakie zwolnienia lekarskie nie będą honorowane?

  Przy ustalaniu prawa do zasiłków i ich wysokości, dowodami stwierdzającymi czasową niezdolność do pracy z powodu choroby, a także z powodu konieczności zapewnienia opieki choremu członkowi rodziny, (...)

 • 7.4.2014

  ZUS czy OFE? – jak dokonać wyboru

  Od 1 kwietnia 2014 roku każdy ubezpieczony posiadający środki w OFE zostaje postawiony przed wyborem czy część jego składki nadal będzie obracana przez fundusze emerytalne czy też wróci do ZUS. (...)