e-prawnik.pl Porady prawne

zyski z wynajmu

Odpowiedzi w temacie (6)

wifo

18.8.2011

Co dzieje się z zyskami z najmu mieszkania które odziedziczyło tylko jedno z małżonków? Czy te pieniądze są wspólne?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

tymon36

2011-08-19 13:49:48

Dochody z osobistego majątku każdego z małżonków zasilają ich majątek wspólny.

koledere

2011-08-19 13:50:19

Więcej w art. 31 § 2 i 33 pkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

ola1122

2011-08-19 13:55:24

A jak w takiej sytuacji rozliczyć podatek? 

graboo

2011-08-19 14:40:23

Podatek rozliczyć powinien ten małżonek, który jest właścicielem mieszkania.

sarraa

2011-08-19 14:42:26

Można złożyć pisemne oświadczenie o opodatkowaniu całości przychodu przez jednego z małżonków. 

kużajka

2011-08-19 14:47:42

Gdy nieruchomość stanowi współwłasność, przychody stanowią u każdego z małżonków przychód w wysokości równej połowie uzyskanego przez oboje z najmu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM