e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 16 Wrzesień 2009

 • 16.9.2009

  Sprawa Róży- podsumowanie

  Z Radosławem Konca, radcą prawnym z kancelarii w Warszawie – o postanowieniu Sądu Rejonowego w Szamotułach rozmawia Piotr Czarnyszewicz

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Prawo do pomocy publicznej z PFRON

  Pracodawca zatrudnia osoby niepełnosprawne i korzysta z dofinansowania kosztów wynagrodzeń.Warunkiem uzyskania dofinansowania z PFRON jest oświadczenie pracodawcy,że nie znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej.W dobie kryzysu nastąpiło osłabienie kondycji finansowej firmy. Pracodawca chce (...)

 • Emerytura nauczycielska

  Chcę otrzymać emeryturę nauczycielską. Nie mam jeszcze 55lat. Mogłabym więc skorzystać z emerytury nauczycielskiej \"bez względu na wiek\", Mam wymagany 30 letni staż pracy ogółem. Problem powstaje czy mam wystarczający staż pracy \" z kredą przy tablicy\" Do dnia dzisiejszego mój staż (...)

 • Odszkodowanie od organu

  Na wniosek sąsiada toczyło się postępowanie rozgraniczeniowe naszych sąsiadujących działek. Sąsiad zajmuje ok. 1200m2 mojego gruntu. W brew mojemu stanowisku Wójt umorzył postępowanie rozgraniczeniowe jako bezprzedmiotowe, uzasadniając decyzję wycofaniem wniosku przez sąsiada. Skierowałem (...)

Interpretacje podatkoweDzienniki urzędoweAkty Prawne