Certyfikat kompetencji zawodowych

Pytanie:

Czy certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym musi posiadać właściciel firmy, czy może to być osoba będąca pełnomocnikiem (nie będąca ani pracownikiem, ani współwłaścicielem)? Właściciel i pełnomocnik są małżonkami - istnieje między nimi wspólnota majątkowa.

Masz inne pytanie do prawnika?

6.7.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Certyfikat kompetencji zawodowych

Certyfikat kompetencji zawodowych mogą uzyskać jedynie osoby, które legitymują się wiedzą lub praktyką niezbędnymi do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego. Zgodnie z art. 5 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, licencję może uzyskać przedsiębiorca, którego przynajmniej jedna z osób zarządzających przedsiębiorstwem uzyskała certyfikat kompetencji zawodowych. Wynika z tego, iż certyfikat powinna uzyskać co najmniej jedna z osób zarządzających przedsiębiorstwem, czyli np. członek zarządu. Do grona osób zarządzających przedsiębiorstwem nie można zaliczać pełnomocnika tego przedsiębiorstwa.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Pozbawienie dachu nad głową.

3.7.2018 przez: 1996ola

mandat za brak biletu w tramwaju

16.4.2018 przez: gregory3335