Dokumentowanie zakupu znaczków pocztowych

Pytanie:

Jak najlepiej wprowadzać w koszty zakup znaczków na listy? Po wysłaniu listu otrzymuje się dowód nadania i na żądanie pokwitowanie, które nie jest fakturą VAT ani rachunkiem?

Masz inne pytanie do prawnika?

23.5.2005

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Dokumentowanie zakupu znaczków pocztowych

Na udokumentowanie zakupu znaczków na listy nie jest potrzebna ani faktura VAT ani rachunek. Podatnikowi wystarczy dowód nadania lub pokwitowanie, które otrzymuje na żądanie. Zgodnie bowiem z § 13 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, za dowody księgowe uważa się również dowody opłat pocztowych i bankowych. Dowodem takim jest zarówno adnotacja o kwocie zapłaty, zamieszczona na potwierdzeniu nadania, jak również pokwitowanie zakupu znaczków. Dowody te stanowią zatem podstawę do ujęcia wydatku na zakup znaczków w podatkowej księdze przychodów i rozchodów jako kosztu uzyskania przychodu.  

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

9.1.2019 przez: bartekkuliga

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

25.5.2018 przez: bartekkuliga

Podatek od sprzedaży nieruchomości

27.3.2018 przez: 3Magda