Odliczenie kosztów operacji wzroku od podatku

Pytanie:

W ciągu najbliższego roku planuje poddać się operacji wzroku w klinice. Klinika pobiera opłatę według cennika dla pacjentów nieubezpieczonych i wystawia fakturę za wykonane usługi. Czy wg obecnego prawa podatkowego istnieje możliwość odliczenia kosztów operacji wzroku od podatku dochodowego od osób fizycznych lub od dochodów przed opodatkowaniem?

Masz inne pytanie do prawnika?

7.10.2008

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Odliczenie kosztów operacji wzroku od podatku

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w tym w szczególności art. 26 tej ustawy przewidujący ulgi w formie odliczeń od dochodu, nie dają możliwości odliczenia od dochodu, czy też od podatku, wydatków na operację wzroku w klinice.

Warto przeczytać też: Jak skorzystać z podatkowej ulgi rehabilitacyjnej?

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

9.1.2019 przez: bartekkuliga

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

25.5.2018 przez: bartekkuliga

Podatek od sprzedaży nieruchomości

27.3.2018 przez: 3Magda