Przekształcanie spółdzielczego lokatorskiego prawa w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego

Pytanie:

Na jakich zasadach możliwe jest przekształcanie spółdzielczego lokatorskiego prawa w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.3.2012

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przekształcanie spółdzielczego lokatorskiego prawa w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego

Aktualnie zasadą jest, iż nie dokonuje się przekształcania spółdzielczego lokatorskiego prawa w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Istniejące prawa (spółdzielcze własnościowe czy też spółdzielcze lokatorskie) mogą być natomiast przekształcane w odrębną własność, po spełnieniu wymogów przewidzianych przez przepisy prawne (jedyny wyjątek przewiduje natomiast przepis art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 18 grudnia 2009 roku o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i o zmianie innych ustaw – na jego podstawie w wyjątkowych sytuacjach takie przekształcenie może mieć miejsce).

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

umowa najmu okazjonalnego

26.6.2019 przez: lokator82

cisza nocna w Sylwestra

23.5.2019 przez: olaksandra

Notariusz Tczew

22.10.2018 przez: jan.magiera