Zmiany dla polskich przedsiębiorców z branży kosmetycznej

21.6.2021

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

W artykule znajdziesz:

Projekt

Ministerstwo Finansów nowelizuje przepisy rozporządzenia w sprawie środków skażających alkohol etylowy. Zmiana pozwoli na dalszy rozwój branży, umożliwi elastyczność w wyborze środków skażających przy produkcji wyrobów kosmetycznych, przez co zwiększy konkurencyjność polskich firm na rynku unijnym.

Branża będzie mogła poszerzyć asortyment wyrobów kosmetycznych produkowanych na bazie alkoholu skażanego krajowymi środkami skażającymi.

- "Zmiana to efekt rozmów jakie były prowadzone z branżą kosmetyczną przez Ministerstwo Finansów. Dzięki niej polski przemysł kosmetyczny będzie mógł skuteczniej konkurować z innymi unijnymi podmiotami z tej gałęzi produkcji" – powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Projekt nowelizacji został zamieszczony na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji i podlega obecnie uzgodnieniom i opiniowaniu.

Nowa mieszanina skażająca 

Zakłada wprowadzenie nowej mieszaniny środków skażających alkohol etylowy wykorzystywany przez branże kosmetyczną do produkcji wyrobów kosmetycznych. Nowa mieszanina skażająca umożliwi poszerzenie gamy produktów, których produkcja nie będzie obciążona podatkiem akcyzowym. Dotyczy to takich wyrobów jak lakiery czy żele do włosów.

Przejdź do projektu na stronie RCL

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

31.3.2020 przez: wunderwafe