Porozumienie w sprawie integracji sieci teleinformatycznych podpisane

Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki i Prokurator Generalny Andrzej Seremet podpisali porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości i Prokuraturą Generalną w zakresie integracji sieci teleinformatycznych, elektronicznej wymiany danych rejestrowanych w systemach informatycznych, digitalizacji akt oraz prowadzenia wspólnych projektów informatycznych, w tym współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

We współczesnym świecie, opartym o nowe rozwiązania technologiczne, informatyzacja wymiaru sprawiedliwości jest jedną ze skutecznych dróg na zbliżenie do obywateli oraz na usprawnienie i przyspieszenie postępowań. - Dlatego podpisanie dzisiaj porozumienia dotyczącego realizowania wspólnych przedsięwzięć i integracji sieci informatycznych sądów i prokuratur jest ważnym, kolejnym krokiem zmierzającym do usprawnienia polskiego wymiaru sprawiedliwości - mówił rozpoczynając dzisiejszą uroczystość Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki.
Porady prawne
- Znajdujemy się na takim etapie rozwoju społecznego, który stawia przed nami nowe wyzwania - wyzwania informatyczne, które muszą być podejmowane także przez sądy i prokuratury. Istotą tego porozumienia jest to, żeby usprawnić proces wymiany informacji, to wejście w zupełnie inny etap. Bardzo się cieszę i wiele sobie obiecuję po tym porozumieniu - podkreślił Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Celem porozumienia jest stworzenie wspólnej grupy roboczej składającej się z osób wskazanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuraturę Generalną, która opracuje optymalne rozwiązania informatyczne służące współpracy pomiędzy sądami a prokuraturą w zakresie: połączenia sieci informatycznych, wymiany danych pomiędzy prokuraturami i sądami, tworzenia wspólnej infrastruktury technicznej, digitalizacji akt prokuratorskich i sądowych, tworzenia wspólnych baz danych, przekazywania informacji o sprawach, wokandach i orzeczeniach, dostępu prokuratorów do Portali Informacyjnych sądów i Portalu Orzeczeń. Źródło: ms.gov.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika