Sprawdź terminy leczenia

Informator o terminach leczenia to wyszukiwarka, w której sprawdzisz, gdzie najszybciej uzyskasz pomoc medyczną.

W bazie adresów i telefonów wyszukiwarki znajduje się blisko 14 tys. placówek medycznych, które udzielają świadczeń w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Przejdź do wyszukiwarki terminów leczenia

Porady prawne

Korzystając z wyszukiwarki, sprawdzisz

  • gdzie i kiedy najszybciej uzyskasz pomoc lekarza;
  • ile osób oczekuje aktualnie na leczenie w wybranej przez Ciebie placówce;
  • czy w szpitalu lub poradni znajdują się udogodnienia dla pacjentów, takie jak: parking, podjazd dla wózków, winda czy specjalnie dostosowana łazienka dla osób niepełnosprawnych.

Znajdziesz tam również

  • adresy i numery telefonów do poszczególnych poradni i szpitali;
  • mapę z zaznaczonymi szpitalami i placówkami medycznymi.

Źródło danych

Informacje o terminach leczenia są przekazywane do NFZ bezpośrednio przez placówki medyczne. Szpitale i poradnie mają obowiązek przekazywać co miesiąc do oddziałów wojewódzkich NFZ informacje o prowadzonych przez nie listach osób oczekujących na leczenie (z wyjątkiem pacjentów objętych diagnostyką onkologiczną lub leczeniem onkologicznym), a co tydzień informację o pierwszym wolnym terminie (z wyjątkiem świadczenia dla pacjentów objętych diagnostyką onkologiczną lub leczeniem onkologicznym).

W przypadku, gdyby termin proponowany przez poradnię podczas umawiania wizyty był inny od terminu zaprezentowanego w wyszukiwarce — można to zgłosić bezpośrednio do NFZ, klikając przycisk „Zgłoś uwagi” przy danej placówce medycznej. Każde takie zgłoszenie zostanie wyjaśnione z placówką medyczną.

Źródło: nfz.gov.pl

Porady prawne

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika