Prawo pracy: Ochrona pracy kobiet - Porady prawne (strona: 2)

Wypowiedzenie zmieniające dla pracownicy w ciąży

Spółka z o.o. zatrudniająca ponad 20 osób, wypowiedziała umowę o pracę pracownicy zatrudnionej na stanowisku księgowej, będącej w ciąży. Wypowiedzenie umowy o pracę nastąpiło za 3 miesięcznym (...)

Urlop macierzyński pracującej na pół etatu

Kobieta pracowała 1 rok na pół etatu. W tym czasie zaszła w ciążę. Czy przysługuje jej "macierzyńskie" z tego tytułu iż pracowała wcześniej 1 rok na pół etatu?

Zajście w ciążę w okresie wypowiedzenia

Pracownica zatrudniona na czas nieokreślony znajduje się w okresie wypowiedzenia. Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z dniem 30 września 2006 r. Porozumienie podpisane dnia 22 maja 2006 r. Po (...)

Praca na umowę zlecenie na urlopie wychowawczym

Niebawem przejdę na urlop wychowawczy i chciałabym zachować możliwość pracy na część etatu, ale rozliczać go u mojego obecnego pracodawcy jako umowa zlecenie lub o dzieło. Czy będąc na urlopie (...)

Zmiana wymiaru czasu pracy kobiety w ciąży

Czy można zmienić wymiar czasu pracy pracownicy z widoczną ciążą z pełnego etatu na jedną czwartą oraz proporcjonalnie do czasu pracy zmienić wynagrodzenie? Co może zrobić pracodawca w sytuacji, (...)

Odprawa dla osoby na urlopie wychowawczym

Czy pracownicy przebywającej na urlopie wychowawczym przysługują takie sama prawa jak pozostałym pracownikom w przypadku likwidacji zakładu pracy i stanowisk?

Wprowadzenie pracodawcy w błąd

Prowadzę działalność gospodarczą (sklep) w systemie III zmianowym. W związku z tym, przed zatrudnieniem, przyszłej pracownicy zadaję pytania. Czy może pani pracować w nocy? Czy jest pani w ciąży? (...)

Ciąża a umowa na okres próbny

Jakie prawa przysługują kobiecie, zatrudnionej na okres próbny, która zaszła w ciążę?

Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim

Czy pracownicy wracającej z urlopu macierzyńskiego i po wykorzystaniu zaległego urlopu wypoczynkowego (lub przebywająca bądź wracająca z udzielonego urlopu wychowawczego), która zastała po przyjściu (...)

Udowodnienie stanu ciąży po okresie wypowiedzenia

Czy pracodawca ma obowiązek przywrócić do pracy kobietę która po zakończeniu okresu wypowiedzenia (14 dni po zakończeniu) dostarczyła zaświadczenie, że jest w 7 tygodniu ciąży? Pracownica była (...)

Stosunek pracy kobiety w ciąży a upadłość zakładu

Co dzieję się z kobietą w ciąży zatrudnioną na czas nieokreślony w przypadku gdy zakład pracy ogłasza upadłość? Moje pytanie dotyczy okresu przed porodem i po porodzie.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika