Prawo upadłościowe i naprawcze: Pozostałe - Porady prawne
Przewłaszczenie na zabezpieczenia a upadłość
Z jednej z poprzednich odpowiedzi dowiedziałem się, że rzeczy ruchome obciążone zastawem rejestrowym są włączone do masy upadłości, ale w praktyce zastawnik może odzyskać wszystko, nawet jeśli (...)
Zawiadomienie wierzycieli o toczącym się postępowaniu upadłościowym
Czy syndyk masy upadłości ma obowiązek zawiadomić wszystkich wierzycieli o toczącym się postępowaniu upadłościowym?
Termin wypłaty kwoty przez syndyka
Otrzymałem od syndyka prośbę o podanie numeru konta do wypłaty środków z masy zlikwidowanego dłużnika. Dłużnik nie wykonał układu i został poddany procedurze likwidacyjnej. Ile czasu ma syndyk (...)
Kolejność zaspokajania roszczeń a upadłość banku
Depozyty bankowe gwarantowane są do 100 tys. euro przez BFG, ale z tego co się orientuję można dochodzić od banku w ramach postępowania upadłościowego roszczeń ponad tą kwotę. W której grupie (...)
Wierzytelność w postępowaniu upadłościowym
Spółka z o.o. która jest mi winna pieniądze chyba niebawem ogłosi upadłość. Moja należność stwierdzona jest fakturami. Jeżeli zdążę uzyskać tytuł wykonawczy i będąc wzywanym do zgłoszenia (...)
Wysokość wynagrodzenia i odprawy z FGŚP
Firma zgłosiła wniosek do sądu o upadłość (17.11). Przed zgłoszeniem wniosku firma zatrudniała ponad 45 osób. Część pracowników wypowiedziało umowę z winy pracodawcy przed złożeniem wniosku (...)
Odsetki za zwłokę a upadłość
Zaległość podatkowa Spółki z o.o. powstała w 1997 roku. Czy gdyby wtedy na skutek terminowego złożenia wniosku przez zarząd Spółki wszczęto przeciwko Spółce postępowanie upadłościowe bądź (...)
Upadłość spółki a pełnomocnictwo i prokura
Spółka z o. o. posiadająca zarząd jednoosobowy miała ustanowionego pełnomocnika oraz prokurenta . Spółka ta została postawiona w stan upadłości obejmujący likwidację majątku. Jak mi wiadomo (...)
Uchylenie bądź zmiana układu
Wierzyciel wraz z dłużnikiem przystąpili do układu. Według tego układu dłużnik miał spłacać wierzytelność w ratach. Tak też się działo przez pierwszy rok. Po czym dłużnik zaprzestał (...)
Upadłość zakładu a wynagrodzenia pracowników
Pracuję w zakładzie produkcyjnym zatrudniającym łącznie około 120 osób, na stanowisku pracownika administracji specjalista ds. logistyki. Mój zakład pracy zostanie postawiony w stan upadłości (...)
Upadłość spółki jawnej
Jako wierzyciel mam zamiar złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości spółki jawnej. Czy w ustawie Prawo upadłościowe i naprawcze są przewidziane dla spółki jawnej inne przepisy, niż dla spółki (...)
Pozew o zapłatę a wniosek o ogłoszenie upadłości
Niebawem moja kancelaria złoży przeciwko spółce jawnej pozew o zapłatę (jestem powodem). Jeżeli dodatkowo ja lub kancelaria złożymy wniosek o ogłoszenie upadłości tej spółki, to czy ten dłużnik (...)
Wykluczenie z udziału w przetargu
Przetarg ogłoszony przez syndyka został wygrany prze pewną osobę, która nie wywiązała się z umowy. Czy w następnym przetargu osoba ta może brać udział, czy też podlega wykluczeniu? Niewywiązanie (...)
Zaliczka na poczet wydatków
Wierzyciel po terminie zgłosił swoją wierzytelność w sprawie upadłościowej. W związku z tym sąd zobowiązał wierzyciela do wpłaty określonej zaliczki na poczet wydatków. W jaki sposób należy (...)
Odpowiedzialność prokurenta i wspólnika
Czy będąc prokurentem spółki z o.o. i posiadając jednocześnie większość udziałów w tej spółce ponoszę odpowiedzialność materialną za zobowiązania spółki?