e-prawnik.pl Porady prawne

Prawo mieszkaniowe porady prawne - Strona 41

Artykuły

Informacje

Pytania i odpowiedzi

Forum

 • Naruszenie własności lokalu przez współmażonka

  Czy będąc małżonkiem mogę przebywać w domu drugiego współmałżonka? Niestety, nie byłem zameldowany w domu małżonki. Małżonka chcąc, abym nie mieszkał w jej domu, wytoczyła mi sprawę (...)

  Naruszenie własności lokalu przez współmażonka
 • Opłaty nakładane przez spółdzielnię

  Czy zarząd spółdzielni mieszkaniowej może ustanowić opłatę dla mieszkańców za możliwości wjazdu samochodem na teren chronionego i zamkniętego osiedla mieszkaniowego?

  Opłaty nakładane przez spółdzielnię
 • Kredyt na własnościowe prawo do lokalu

  Czy spółdzielnia mieszkaniowa musi być poinformowana o zaciągnięciu przez członka spółdzielni kredytu na własnościowe prawo do lokalu i czy w zaświadczeniu wydawanym przez spółdzielnię w (...)

  Kredyt na własnościowe prawo do lokalu
 • Udostępnienie lokalu kwaterunkowego na remont

  Czy jako najemca lokalu kwaterunkowego jestem zobowiązany do udostępnienia lokalu w celu dokonania naprawy instalacji kanalizacyjnej przez administrację budynku? Kto ponosi koszta uszkodzenia wyposażenia (...)

  Udostępnienie lokalu kwaterunkowego na remont
 • Czynsz regulowany w domach osób fizycznych

  Kiedy obowiązuje czynsz regulowany w domach stanowiących własność osób fizycznych? Do kiedy obowiązuje w tym wypadku czynsz regulowany?

  Czynsz regulowany w domach osób fizycznych
 • Roszczenia uzupełniające po wygaśnięciu najmu

  Kilkanaście lat temu podpisałam umowę najmu ziemi, na której postawiłam garaż. Teraz dostałam wypowiedzenie i muszę zdemontować garaż (blaszak). Czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie z tego (...)

  Roszczenia uzupełniające po wygaśnięciu najmu
 • Prawo do innego lokalu a lokal kwaterunkowy

  Od 13 lat mój mąż jest najemcą mieszkania kwaterunkowego, w którym nie jestem zameldowana i nie mieszkam. Ja posiadam swoje własne mieszkanie spółdzielcze typu własnościowego, które nabyłam (...)

  Prawo do innego lokalu a lokal kwaterunkowy
 • Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony przed upływem czasu, na jaki została zawarta

  Jakie konsekwencje prawne pociąga za sobą wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony przed upływem czasu, na jaki została zawarta? Czy istnieje jakaś możliwość dla najemcy wycofania (...)

  Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony przed upływem czasu, na jaki została zawarta
 • Bonifikata na wykup mieszkania komunalnego

  Czy przy sprzedaży mieszkań tzw. komunalnych, gmina może stosować dowolne bonifikaty zniżki dla osób fizycznych lokatorów? Czy stosuje się bonifikaty upusty od "widzimisię" burmistrza i rady miasta, (...)

  Bonifikata na wykup mieszkania komunalnego
 • Nabycie mieszkania wspólnie z inną osobą

  Czy jest możliwe zakupienie nowego mieszkania (domu) na rynku pierwotnym (od Developera lub Spółdzielni Mieszkaniowej) wspólnie z inną osobą np.: z rodzicami, teściami. Jak w tym przypadku winny (...)

  Nabycie mieszkania wspólnie z inną osobą
 • Czynsz i opłaty za mieszkanie własnościowe

  Czy właściciel mieszkania własnościowego wykupionego od gminy, oprócz stałych opłat eksploatacyjnych (gaz, prąd, woda, śmieci), funduszu remontowego i podatku od nieruchomości musi płacić czynsz (...)

  Czynsz i opłaty za mieszkanie własnościowe
 • Małżeństwo a prawo do lokalu

  Chciałbym się dowiedzieć, czy w wypadku posiadania przez jednego współmałżonka prawa do lokalu mieszkalnego na wyłączną własność, a drugi nie posiada w nim meldunku, to czy ten pierwszy może (...)

  Małżeństwo a prawo do lokalu

1

...

37

38

39

40

41