Forum prawne (strona 166)

Blodaka kół

Dobry wieczór, prawnicy!

Mam takie pytanie. Bardzo często spotykam się na ulicy ze znakiem drogowym z napisem "Parkowanie tutaj jest wzbronione. Mandat: 150zł".

A co jeśli jednak się zaparkować? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.3 22:17:9

Uchylenie postanowienia z dnia 03.08.2016 i wszczęcie postępowania ponownie??

Witam.

Potrzebuję pomocy. Widząc dzisiejsze pismo o mało zawału nie dostałem. Sprawa dotyczy egzekucji komorniczej za kredyt. Dość długi czas nie było spłacane. Brak płacy i możliwości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.3 21:36:54

Nieumyślna kradzież...

Szanowny Panie.

Kradzież jest przestępstwem umyślnym, co oznacza, że umyślność należy udowodnić. Udowadnia w procesie karnym oskarżyciel, którym przed Sądami jest przede wszystkim prokurator. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.3 18:6:24

25latek

Szanowny Panie,
nie przeszliśmy na Ty, to po pierwsze. Po drugie- skoro nie potrzebuje Pan pomocy i nie chce odpowiedzieć na proste pytania (albo ich nie rozumie), to po co się zwraca z pytaniami ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.1.3 16:48:19

Uszkodzenie mienia na rzecz....

Witam

Dziękuje za odpowiedź

Rozumiem choć domniemam że możliwe zgromadzone dowody to jedynie zdjęcia domniemanych szkód i zeznania 4 świadków czyli nas oraz zananie osoby zawiadamiającej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.3 14:42:35

Restauracji nie bedzie?... Nieuregulowane sprawy spadkowe

Witam,

Jestem współwlaścicielem i administratorem kamienicy, w której oprócz mieszkań znajduje się duże pomieszczenie lokalowe. Do tej pory było użytkowane jako sklep. Teraz znalazł sie nowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.3 10:15:44

"§ 5 Radca prawny nie może brać udziału ani w jakikolwiek sposób ? choćby pośrednio ? uczestniczyć w czynnościach albo przedsięwzięciach, które uwłaczałyby godności zawodu lub podważały do niego zaufa

Witam,mam pytanie odnośnie powyższego (w tytule) paragrafu.
Mam 17 lat.Od zawsze marzyłam o zostaniu prawniczką lecz niedawno znajomy nieco ostudził mój zapał.Ponoć idąc w tym kierunku będę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.2 17:23:57

Na trzy dni przed wyjazdem na wykupione i zapłacone w całości wczasy, okazało się że mam zapalenie

Na trzy dni przed wyjazdem na wykupione i zapłacone w całości wczasy, okazało się że mam zapalenie płuc. Natychmiast powiadomiłam panią z biura wysyłając jednocześnie skan zaświadczenia od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.2 13:51:20

wypadek obciążenie

Dzień dobry,
Mateusz_2 2, odpowiedzialność będzie Pan ponosił. Nie sposób jednak obecnie wskazać czy w pełnym zakresie czy nie. Jest to uzależnione m.in. od tego czy wypadek spowodował Pan umyślnie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.1.2 12:55:50

Wysoki koszt parkowania rozbitego samochodu...

1. ...bo tyle trwało zalatwienie formalnisci z ubezpieczycielem plus szukanie kupca na pozostałość

2. Niczego nie podpisywalismy

3. Informacja ustna od wlasciciela warsztatu: " niech tu auto ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.2 11:37:16

Podatek dochodowy po zamknięciu działalności

Witam, od dwóch lat prowadzę działalność gospodarczą. Moja mama 3 lata temu zamknęła działalność ze stratą. Od tamtej pory zarejestrowana jest w urzędzie pracy. Mieszkamy w jednym domu, prowadząc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.2 9:27:14

Pomocy..odstąpienie od umowy sprzedaży mieszkania..

Dzień dobry,
aby móc wskazać jakie roszczenia przysługują Panu w tej sytuacji, trzeba się zapoznać z umową o budowę lokalu mieszkalnego, którą zawarł Pan ze spółdzielnią.
Pozdrawiam,
adwokat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.2 8:33:39

Rozliczenie zaliczek pobranych w czynszu.

[cytat]

Witam,
czy istnieje jakaś podstawa prawna, która nakazywała by właścicielowi mieszkania w sposób uczciwy rozliczać zużycie wody? Wynajmuję od kilku lat mieszkanie w Warszawie i niestety ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.2 8:15:47

Mandat a nieważny dowód tożsamości

Nikt ci nie odpowie na to pytanie,bo to w brew ich regułom... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.31 3:28:7

Co z alimentami ?

Pozdrawiam i cieszę się że mogłem pomóc !!! ;) ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.12.30 22:8:45

Komornik - jak nalicza odsetki

Witam
Czy po spłacie przez mój zakład pracy,kwoty 20000tyś według pism przesłanych od komornika.Czy komornik będzie żądał jeszcze jakiś pieniędzy ode mnie ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2016.12.30 13:35:54

gdzie anonimowo zgłosić handel narkotykami?

Witam czy pan móze udzielic mi odp na pytanie gdzie i jak anonimowo zgłosic posiadanie narkotyjow?bo najzwyczajniej sio obawiam potem problemów mam rodzine i male dziecko z gory dziekuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.30 1:44:26

krus

Mam po dziadkach ze strony mamy gospodarstwo rolne 6ha 57arów . Zajmuję się nim od lipca 1991 roku . Oficjalnie przejąłem od taty latem 2011 roku . Tata pracował i miał składki w ZUS . Po jego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.12.29 23:18:41

podatek od spadku po stryjach

Wspólnie z rodzeństwem odziedziczyliśmy nieruchomość po stryjach. Dowiedzieliśmy się, że nieuniknione będzie uiszczenie podatku od spadku. Orzeczenie sądu w sprawie przejęcia spadku uprawomocniło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.29 17:20:35

Jak mogę wrócić do domu ?

Witam. Jestem Ania mam 17 lat. Mam 4 młodszych braci. Osiem miesięcy temu wraz z moim rodzeństwem , zabrano mnie do domu dziecka. W domu nie było żle , teraz widzę że mimo kłótni z mamą , o niebo ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.12.29 12:24:38

Ojciec wyrzucił mnie zdomu nie wiem co robic?

Dzień dobry,
w grę wchodzi postępowanie cywilne m.in. o przywrócenie naruszonego posiadania czy też dokonanie działu spadku po mamie oraz postępowanie karne przeciwko ojcu. Polecam zacząć od ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.29 12:7:40

Koszty sądowe

Dzień dobry,
Dolnet9000, jeśli nie składa Pan apelacji co do całości wyroku, może wnieść zażalenie na postanowienie o kosztach postępowania. Przy czym składając apelację co do całego wyroku, ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2016.12.29 12:0:58

Podział majątku mieszkanie kupione przed małżeństwem kredyt hipoteczny

Dzień dobry,
nie wiedząc z jakich źródeł pochodziły środki na spłatę kredytu, nie sposób stwierdzić czy byłej żonie należy się zwrot nakładów i jak ewentualnie może się Pan bronić.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.29 11:43:53

kontakt z synem podczas pobytu w szpitalu

chciałem się zapytać czy mając kontakt ustalony przez sad ojca z synem to czy szpital psychiatryczny ma obowiazek wypuścic na kilku godzinna przepustke aby ojciec mógł spotkac sie z synem wedle ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.12.28 15:32:39

dom w ostrej granicy

witam,
jezeli byl podobny temat, przepraszam ale nie potrafie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
wpadł mi w oko dom w ostrej granicy działki. otóż przylega on jedna ścianą(znajdują się w niej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.28 14:30:8

kontakty z ojcem i byłym partnerem

Witam. Kilka lat temu rozwiodłam się i mam z byłym mężem dziecko. Po rozwodzie związałam się z innym mężczyzną, z którym byłam 5 lat. Rozstaliśmy się pół roku temu. Ze względu na dobro ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.28 8:26:7

jakie są warunki przystąpienia do krus?

żona posiada gospodarstwo rolne o pow 1,22ha mamy rozdzielczość majątkową żona jest jedynym właścicielem czy mam obowiązek opłacania krus ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.12.27 21:56:26

Sypialnia bez okien

Witam,

Czy wg prawa, pomieszczenie przeznaczone na pobyt ludzi - sypialnia, może mieć tylko oświetlenie sztuczne, a zarazem nie posiadać żadnej wentylacji? Zaoferowano mi taki pokój do wynajęcia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.27 21:48:52

Jak rozliczyc taki przypadek

Witam,

Interesuje mnie konkretny przypadek: Jak polecam ludzi do banku w programach afiliacyjnych, dostaje za to pieniądze, podatki opłaca tutaj bank na zasadzie umowy zlecenie. Jednak gdybym chciał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.27 15:58:18

mąż chce rozwodu, znudziło mu się dorosłe życie. pomocy

Dzień dobry,
jak to otrzymuje Pani "listy z niesplaconymi pozyczkami, wszystkie zaciągnięte na mnie"? Wzięła Pani jakieś pożyczki i faktycznie ich nie spłaciła?
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.27 11:23:58

Zdjęcia ...

Witam,
Zerwałam niedawno z chłopakiem. Rozstanie odbyło się w pokojowej atmosferze, mimo iż poszłam do innego. Niestety, mój były ma moje nagie zdjęcia i filmik , gdy się rozbieram i uprawiamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.26 20:49:51

zdjęcia

Witam,
Zerwałam niedawno z chłopakiem. Rozstanie odbyło się w pokojowej atmosferze, mimo iż poszłam do innego. Niestety, mój były ma moje nagie zdjęcia i filmik , gdy się rozbieram i uprawiamy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.26 16:7:16

ZUS - wygrana sprawa = wypłata środków?

Trochę poczytałem w internecie odnośnie tego tematu, który właśnie chciałem tutaj poruszyć. Jednak liczę na Waszą wypowiedź.

Moja mama w dniu 29.01 złożyła wniosek do ZUS`u o przejście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.24 9:2:17

Problem z 15 letnim dzieckiem. Pomocy !!!

Witam Mam problem a mianowicie postaram się opisać w skrócie.
Mieszkam z mamą i dwójką braci 15 lat i 8 i jest problem z tym
15-sto letnim osobnikiem utrudnia on życie jak i sprawia
problemy, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.12.24 0:49:14

Wspólna odpowiedzialność materialna

Dzień dobry,
podaje Pan zbyt mało informacji,aby można było dokładnie określić przysługujące Panu uprawnienia. Nie wiadomo kto dokładnie ma zawrzeć umowę, ilu pracowników zatrudnia pracodawca, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.23 15:12:16

Ustalenie ojcostwa.

[cytat]

Witam
Chciałbym sprawdzić ojcostwo.Żyłem w związku nie formalnym i moje relacje z byłą dziewczyną są napięte .Nie jestem pewny czy jest to moje dziecko.Jak to wygląda od strony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.23 14:56:12

Windykacja długu ojca

Podejrzewam,że mielą temat. W/g mnie lepiej się do nich nie odzywać. Na pewno sami się odezwą z jakąś propozycją ugody. Proszę tylko im nie dawać do zrozumienia w najmniejszy sposób, że Pani ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2016.12.23 8:5:9

przyłącze wody - problem

Witam
otóz, 4 lata temu kupiłem od osoby prywatnej dom (pół bliźniaka), dom został wybudowany 15 lat temu, teraz sąsiad każe mi usunąć przyłącze wody z jego działki...
zaznaczę ze do tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.20 17:31:35

Umowa użyczenia pojazdu.

Witam.
W Poznaniu w centrum miasta wprowadzono strefy płatnego parkingu, moja dziewczyna mieszka w jednej ze stref i tutaj rodzi się problem... Nie stać mnie, żeby płacić co dziennie 20 zł za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.20 11:9:37

Jakie skutki wywołuje nie podanie numeru PESEL strony postępowania?

Jakie skutki wywołuje nie podanie numeru PESEL strony postępowania? Witam. Złożyłam do Sądu wniosek o zasiedzenie nieruchomości.
Sąd zobligował mnie do dostarczenie w ciągu 7 dni numerów PESEL ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.20 10:31:59

2016.12.19 21:47:20

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Witam, mam problem taki: moja córka skończyła liceum i zrobiła sobie przerwę w nauce. Podjęła prace. Po roku poszła na studia zaoczne w prywatnej szkole. Zawsze starałem pomagać jrj finansowo. ... Zobacz wątek

49 odpowiedzi

2016.12.19 17:1:31

Umowa o dzieło dostana z miesięcznym opóźnieniem a UP.

Dzień dobry,

we wrześnio zarejestrowałem się UP jako bezrobotny (bez prawa do zasiłku). Z początkiem listopada udało mi się znaleźć pracę którą zacząłem wykonywać przed otrzymaniem umowy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.19 11:45:8

Problem z kaucją

Dzień dobry,
jeśli już Pan wpłacił kaucję, to nie ma obowiązku regulować jej drugi raz. Na pismo wynajmującego powinien Pan jednak niezwłocznie odpowiedzieć i podważyć wszystkie zawarte w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.12.19 7:31:41

alimenty czy moge dluznikowi u komornika cofnac sprzedaz nieruchomosci

witam moj byly partner poprosil mnie bym wycofala od komornika dlug alimentacyjny poniewaz chce sprzedac mieszkanie i nie chce placic komornikowi marzy za sciagniecie naleznosci ja sie na to zgodzilam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.18 8:50:34

ZMIANA OJCA W AKCIE URODZENIA DZIECKA !

Jak majo na imie moji biologiczni rodzice i gdzie mieszkaja ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.12.17 20:35:59

Niewywiązanie się z umowy a rekompensata

Dzień dobry,
otrzymał Pan pomoc adekwatną do podanych informacji i możliwości, jakie daje to forum. Oczywiście może Pan oczekiwać, że ktoś będzie potrafił wróżyć z fusów, ale szczerze ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.12.17 15:0:30

Posiedzenie sądu - pytania

Z dziedziczenia ustawowego wynika, że spadek po zmarłym ojcu dziedziczą: ja i moja mama. Wyłącznie.
Ojciec pozostawił testament, w której powołał do spadku wyłącznie moją mamę. Nie mam nic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.17 5:8:21

Witam. Mam maly problem i nie wiem co mam zrobic z tym fantem. Mianowicie kupilam samochod a zeby mniej

Witam. Mam maly problem i nie wiem co mam zrobic z tym fantem. Mianowicie kupilam samochod a zeby mniej placic za OC bo nie mialam zadnych znizek samochod zajerestrowany byl na tate a ja bylam wspolwlascicielem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.12.16 23:6:30

Urząd Skarbowy i kosmetyki AVON

Ryjki dziwne aby osiągać dochód z avon trzeba by mieć motorek w d. Ale jak już uda ci się nakłonić kilka łebków na konsultki to musisz mieć działalność! i z nich CZepiesz jakiś %. Jest to ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.12.16 15:39:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika