Forum prawne (strona 164)

prawo do mieszkania

Witam trzy lata temu wzięłam dzieci i wyprowadziłam sie z domu były mąż pił i cały czas dzieci cierpiały widząc nasz kłutnie.juz jestem po rozwodzie ale w trakcie podziału mąż mieszka w mieszkaniu ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2017.1.26 13:8:49

Rozbiórka przyległego budynku

Witam
Nasza kamienica (wspólnota tbs + 3 właścicieli) sąsiaduje z zabytkowym budynkiem, który w wyniku pożaru kwalifikuje się do rozbiórki.Budynki znajdują się na osobnych działkach a łączy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.26 11:33:46

współwłasność a dozwolona samopomoc

Witam, chciałabym zapytać czy art. 343 § 2. k.c ma zastosowanie, jeśli mamy do czynienia ze współwłasnością? Czyli w momencie, gdy jeden ze współwłaścicieli utrudnia drugiemu z korzystania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.26 1:21:13

Rekalkulacja link4

Witam wszyskich na forum, kila miesięcy temu kupiłem samochód osobowy , po 6 miesiącach od zakupu złożyłem wypowiedzenie ubezpieczenia link 4 poprzedniego właściciela , i kupiłem nową polisę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.25 23:19:56

sad pracy nadgodziny i zwolnienie z pracy

Miałem podobną sytuację, pomogła mikancelaria adwokacka szczecin. Warto pamiętać o wszystkich dokumentach i nie zwlekać z problemem, wszystko wyjaśnią adwokaci. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.25 21:18:10

niedokończone budowa

Witam
Co w przypadku gdy deweloper który buduje dom upada? I nie dokancza budowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.25 20:45:52

Dzień dobry! Jestem z Ukrainy. Mój mąż ma kartę stałego pobytu. A ja złożyłam wniosek na pobyt

Dzień dobry! Jestem z Ukrainy. Mój mąż ma kartę stałego pobytu. A ja złożyłam wniosek na pobyt czasowy, jak złączenie rodziny. miałam wizę do 2 stycznia. Mam takie pytanie - czy mogę pracować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.25 19:41:42

ZUS zadłużenie

Witam, mój partner kilka lat temu otworzył własną działalność, po jakimś czasie zawiesił ją oraz przestał płacić składki. W tamtym czasie, mimo zawieszenia, należało nadal płacić składki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.25 11:11:58

do kiedy płaci alimenty biologiczny rodzic po uprawomocnieniu sie wyroku o przysposobienie dziecka

Witam. Syn nie został pozbawiony władzy rodzicielskiej, ani nie ograniczono mu tej władzy - zgodził się na przysposobienie dziecka przez obecnego męża matki biologicznej dziecka. W dniu 13 stycznia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.25 10:5:40

Dożywocie

Witam was, wspólnie z babcią podjęłyśmy decyzję, że zawrzemy między sobą umowę dożywocia w zamian w przyszłości otrzymam od niej mieszkanie w centrum Chorzowa. Rozmawiałam też z notariuszem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.24 22:36:10

Wypowiedzenie pocztą umowy przez pracownika

Dzień dobry,
wypowiedzenie może Pani wysłać pocztą lub kurierem. Z pocztą jest tym łatwiej, że na śledzeniu przesyłki łatwiej sprawdzić kiedy została doręczona/awizowana. Jeśli pracodawcą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.24 21:5:56

Zwrot zaliczki z najmu mieszkania

Dzień dobry,
zgodnie z przepisami ustawy o ochronie praw lokatorów, kaucja powinna być zwrócona w ciągu miesiąca od odróżnienia lokalu. Jeśli umowa nie określa krótszego terminu, to właściciel ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.24 20:45:7

Czy dziadkowie mogą płacić alimenty?

A dlaczego dziadkowie tak płaczą? Kochamy wnuki! Jeżeli dziecko żyje w niedostatku a Wy macie- to własnemu wnukowi nie pomożecie?- własnemu maluszkowi bezbronnemu z krwi i kości? To co z Was za ... Zobacz wątek

21 odpowiedzi

2017.1.24 16:49:36

Grafolog - pomoc przy sfałszowanych testamentach

Witam Pani Małgorzato,

oczywiście serdecznie zapraszam, współpracuję z prawnikami, agencjami detektywistycznymi oraz wieloma innymi podmiotami. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.23 19:41:59

umowa lojalnościowa warunek szefa

Witam,
Prawo nie zabrania zawierania umów o zakazie konkurencji. Jednakże wydaje mi się, że może zawarcie przedmiotowej umowy w przedstawionych przez Pana okolicznościach stanowi naruszenie zakazu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.23 15:23:40

Kupno auta a wady ukryte

Witam.
Kupiliśmy z partnerem 3 tygodnie temu auto używane od osoby prywatnej. Wszystko miało być pięknie. Mieliśmy wymienić rozrząd i czujnik temperatury w aucie o czym sprzedawca nas poinformował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.23 15:17:43

czy za śmierć szwagra należy się wypłata z pzu?

Jestem ubezpieczony w PZU czy należy mi sie świadczenie za śmierć szagra ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.23 14:23:20

Odmowa becikowego po zaprzeczeniu ojcostwa

Witam serdecznie. Jestem po zaprzeczeniu ojcostwa, wyrok już jest prawomocny, uznanie dziecka za nami. Pracownica MOPSu odmówiła mi przyjecia wniosku o becikowe bo oni mają sprzeczność między ojcem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.23 13:43:9

Bonifikata na zakup mieszkania a poswiadczenie nieprawdy.

Nie widzę guzika "edytuj", wiec tutaj dopisze, wiem już ze jest to złożenie fałszywego oświadczenia a nie poświadczenie nieprawdy, podejrzewam, ze podlega to pod 297 art KK.

Pytania:
1) kto ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.23 2:12:57

Czy bank ma prawo odmówić mi wydania karty kredytowej bez podania przyczyny?

Witam.

Bank odmówił mi wydania karty kredytowej. Konsultant w trakcie rozmowy telefonicznej stwierdził, że mam duży kredyt i stąd odmowa wydania mi karty kredytowej. Konsultant został poinformowany, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.22 22:22:45

Koniec okresu próbnego a zasiłek

Witam, 3 lutego kończy mi się okres próbny w firmie I nie chcę tam pracować po jego upłynięciu. Czy kiedy powiem że nie chcę już tam pracować to po zarejestrowaniu w pupie wypłacą mi pozostały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.22 20:15:58

kradzież pieniędzy z karty, konkubina

Witam!

6 lat temu konkubina podkradała mi pieniądze z konta
Miesięcznie po ok 150-200 zł

Łącznie jest to ok 5000 zł

Jak odzyskać te pieniądze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.22 18:8:31

Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

Witam. Liczę na to ,że ktoś miał podobną sprawę . Wszedłem w nieformalny związek . Krótko mówiąc zakochałem się w dziewczynie ktorej nie ukladalo sie w związku z facetem . Zaszła ze mną ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.22 12:6:6

Nie ma to jak porządna Sprawiedliwość

Co ci nie pasuje weź sobie DOPISZ !! całość z kupnem wszystkiego 300 tyś. zł. dwa ważne linki na samym dole !
Inwestujemy w 4 Ha ziemi (koszt około 120 tyś.).Kupujemy ciągnik z przyczepą, kombajn ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.21 23:9:47

UMOWA ZE SZKOŁA

Mam pewien problem odnosnie w sierpniu ubieglego roku zapisalam się do szkoły policealnej kosmetycznej w Poznaniu przy zapisie wplacilam tylko wpisowe 50 zl podpisalam umowe itd. Książeczkę sanitarno- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.21 22:34:17

Prawo posiadania Broni Białej

Oj ludzie...

Jeśli przenosisz w odpowiednim pokrowcu to nic wam nie grozi. Taszczyłem swego czasu użytkową ostrą katanę po Katowicach, nawet łaziłem po markecie - zdarzyło się też łapać ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.1.21 21:55:16

jak napisać wypowiedzenie umowy z biurem rachunkowym?

JAKO KSIĘGOWA PROWADZIŁAM KLIENTA FIRMĘ OD 1995 ROKU I PRZEZ 22LATA NIGDY SIĘ NIE POMYLIŁAM A NAWET WYBRONIŁAM GO PRZED URZĘDEM SKARBOWYM BO ZROBIŁ PRZESTĘPSTWO , NIGDY NIE BYŁ Z MOJEJ WINY ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.21 21:54:57

Prawo Polskie a sprzedaż samochodów sportowych REPLIK.

Witam
Szanowni Państwo,
Jest to mój pierwszy post tutaj więc jeśli jest to zła kategoria to przepraszam i proszę Moderatorów o przeniesienie.
Od kilku dni szukam w sieci odpowiedzi na intrygujące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.21 17:3:48

Wysokość opłaty sądowej

Witam.
Około pół roku temu pracując jako kurier,spowodowałem wypadek samochodowy w którym osoba jadąca drugim samochodem doznała złamania kości obojczyka(uszczerbek na zdrowiu powyżej 7 dni)więc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.21 13:23:36

Nagroda Jubileuszowa -Szkoła prywatna ---> Państwowa.

Witam.

Prosiłbym o poradę w sprawie nagrody jubileuszowej za skończenie 25 lat pracy osoby które miały podobną sytuację lub są w stanie udzielić pewnej odpowiedzi .

Sytuacja przedstawia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.20 5:36:12

Karta Polaka a Emerytura.

Karta Polaka a Emerytura.

Dzięki nowelizacji kilkadziesiąt tysięcy Polaków ze Wschodu może przyjechać do kraju.
Zgodnie z projektowanymi zmianami posiadacze Karty Polaka, którzy przyjeżdżają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.20 5:22:58

Witam jestem rolnikiem opłacam krus. Posiadam koparke, która używam do prac w rolnictwie. Poprosiła

Witam jestem rolnikiem opłacam krus. Posiadam koparke, która używam do prac w rolnictwie. Poprosiła mnie gminna cieplownia o wykonanie prac koparka, wykonalem ta prace. Teraz proszą mnie o wystawienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.19 22:6:4

Linki "embed"

Witam,

Interesują mnie dwie kwestie:

1) Jak wygląda sytuacja w przypadku udostępniania np. filmiku z innej strony, nie wrzucając go na swój serwer - jedynie udostępnienie linku "embed" - jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.19 17:34:14

problem ze spadkiem

Miałem kiedyś dość podobny problem.Ale ja zwróciłem się do adwokata.W Tczewie bardzo dobrze radzi sobie Pan Cejrowski z takimi sprawami. Mnie pomógł, zachowałem dom. Pomyśl może i Tobie adwokat ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.1.19 16:6:18

czy należy się odprawa pracownicza

Witam, mam pytanie, zaczynając prace mieliśmy zagwarantowany dojazd pracowniczy, po kilku latach pracodawca postanowił "pozbyć" się polskich pracowników i systematycznie likwiduje transport z różnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.19 15:12:22

Kto płaci za badania lekarskie?

Oto jak wygląda moja sytuacja, pracowałem 2dni w "Pewnej Firmie", przed chwilą dostałem telefon, że ze względu na zbyt wolne tempo pracy (często zacinające się maszyny, nawet pracownicy z rocznym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.19 11:25:27

Roszczenie regresywne

[cytat]

Jesteśmy z żoną w trakcie rozwodu.Byliśmy małżeństwem 20 lat. Moja żona przez cały okres małżeństwa pracowała tylko pół roku. Nie mamy dzieci, ale mamy 50 tyś długu. Co miesiąc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.19 10:29:33

Artykuł 286

Witam, mam pytanie dotyczące mojej sytuacji. Otóż zostałem oskarżony jak wyżej. Sytuacja rozchodziła się o zwrot podatku z zagranicy. Panowie podpisali ze mną umowy, że pieniądze, które zostaną ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.18 18:37:33

problem z działką

Witam mam dziwny problem na którego rozwiązanie brakuje mi juz pomysłów. A wiec tak, działka jest nietypowa bo przekoszona w lewą strone z przodu ma szerokosć 17,5 metra z tyłu 25metrów a jej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.18 12:11:53

Ciąża na urlopie wychowawczym

Witam.
Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym ktory konczy się w grudniu 2017roku. Aktualnie jestem w 5 tygodniu ciazy.
Mam umowe o prace na czas nieokreslony.
Termin porodu przypada na wrzesnien ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.18 7:24:29

Alimenty zadluzenie

Dzień dobry,
może Pani złożyć wniosek egzekucyjny do komornika i ten będzie co miesiąc windykował ojca dziecka. Czasem samo widmo egzekucji potrafi "zmobilizować" dłużnika do zapłaty, więc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.17 18:16:12

Dziedziczenie długów i majątku - nienarodzone dziecko

Dzień dobry,
jeśli spadkobiercy testamentowi odrzucą spadek, dziedziczyć będą spadkobiercy ustawowi, a więc w dalszej kolejności do spadku może zostać powołane Pani dziecko. Obecnie niezłożenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.17 18:10:56

Zeznanie obciążające, a kwestia oskarżenia i skazania

Witam. Jeśli można prosiłbym o komentarz do poniższej sytuacji.

Pan X będąc wczesnej skazany za posiadanie, handel oraz produkcję narkotyków został ponownie zatrzymany i oskarżony z tego samego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.17 18:6:54

Opiekuńcze nad osobą ubezwłasnowolniona

Witam.

Czy jest szansa dostać jakieś opiekuńcze nad osobą która jest ubezwłasnowolniona i ma lat 90, ja jestem osobą obcą dla tej osoby ale z nią mieszkam,
... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.17 17:4:43

Samodzielna Windykacja

Sam to sobie możesz kapucyna trzepnąć....bez profesjonalnej pomocy to Cie wyśmieją. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.17 13:36:8

zakmnicie dzialanosci-jak to zrobic

Witam

Mam problem. Mam od kilku lat dzialalnosc gospodarcza oraz zatrudniam pracownika na umowe zlecenie. Dzialalnosc musze jak najpredzej zamknac poniewaz mam dlugi i nie moge jej dalej prowadzic . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.17 11:42:54

Wypłata bez umowy

Witam. W grudniu podjełam się pracy w call center. Teoretycznie przepracowałam tam tylko tydzień. Zostałam również poinformowana że przez pierwsze 3 dni będę miała szkolenie, a później umowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.17 11:27:32

zaległe alimenty (przedawnienie)

Dzień dobry,
a jakie ma Pani konkretnie pytanie?
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.16 20:23:17

Wypłata środków z programu partnerskiego

[cytat]

Witam.
Od roku prowadzą własna działalność gospodarczą, stworzyłem niedawno Program Partnerski, planuje wprowadzić dodatkową opcję którą będzie
Wypłata zgromadzonych punktów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.16 20:16:45

Szambo w bloku

Witam serdecznie. Mój problem dotyczy jak w temacie wyżej, szamba w bloku. Nie jest to typowy blok, nie posiada wspolnoty mieszkaniowej, kazdy z właścicieli mieszkań ma osobną działkę i kotłownie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.16 19:5:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika