Forum prawne (strona 163)

Umowa dozywocia zwrot nakladow korzysci

Witam,zwracam się z następującym problemem.Mamy z żoną intercyze,żona dostala od rodziców dom umową dożywocia.Pogorszyly ssie zznacznie stosunki miedzy nami aa dozywotnikami-chcą oni by spłacać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.5 23:18:1

Ojciec nie daje pieniędzy na rachunki i jedzenie.

Witam.

Mam problem z ojcem, mianowicie stosuje on wobec mnie i mamy przemoc fizyczną a także psychiczną. Ostatnio wybrał sobie nowy sposób karania nas --> nie daje pieniędzy na jedzenie, ogólnie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.5 23:7:23

błąd w krs

witam mam następujące pytanie-wyobraźmy sobie stowarzyszenie sportowe którego to przedstawiciel popełnił błąd przy rejestracji w krs, otóz błędnie wskazał adres, niby nie duży błąd ale został ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.5 17:11:54

Umowa o dzieło w ramach prowadzenia działalności.

Witam, mam pewien dylemat. Postaram się opisać swój problem jak najlepiej abyście mogli Państwo zrozumieć moją sytuację.

Sprawa wygląda następująco.
Co miesiąc od kilku lat podpisuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.5 17:10:21

Konto oszczędnościowe ze spadkiem na konkretną osobę

Witam, chciałbym założyć konto oszczędnościowe na które wpłacał bym przez określoną ilość lat pieniądze dla mojego chrześniaka.I po upływie np 21 lat jeśli dajmy na to umrę otrzymał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.5 16:38:28

Nietrzeźwy petent

Czy coś grozi petentowi, który zjawi się w urzędzie pijany? Co może i powinien zrobić w takiej sytuacji urzędnik? Raczej jasne jest, że jeżeli osoba jest agresywna lub nieodpowiednio się zachowuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.5 15:29:43

Czy sad musi podac dane

Czt sad musi podac dane skazujacego tzn kto dostal kare i? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.5 9:55:53

Alimenty na dorosłą córkę - studentka

Dziękuję za odpowiedź - trochę się uspokoiłam. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.2.4 23:36:15

zwolnienie dyscyplinarne

Dzień dobry,
Rawen2004, jak najbardziej ma Pan szansę na skuteczne odwołanie. Pracodawca traci prawo do zwolnienia dyscyplinarnego po upływie miesiąca od dnia kiedy dowiedział się o przyczynie ... Zobacz wątek

29 odpowiedzi

2017.2.4 16:44:49

Elżbieta Górska Leszno - alienacja, znecianie się, matczyna kreatura!

Klaudio Górski, Arek Koralewicz, Stop Alienacji to ten sam palant Klaudiusz Górski z Leszna. Koralewicz pewnie że rucha..... bo ty Górski jesteś. Masz zakaz zbliżania się do ex żony i syna. Nękasz ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.2.3 23:22:53

List gończy - podstawy prawne

Poszukiwanie oskarżonego i wydanie listu gończego oparte jest o następujące przepisy KPK:

Art. 278. Jeżeli miejsce pobytu oskarżonego nie jest znane, zarządza się jego poszukiwanie. Przepis ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.3 21:30:11

bezsilnosc wobec doroslego dziecka na uczymaniu ktory sie uczy

tak mam problem syn dorosly uczacy sie do czerwca ,na moim utrzymaniu w domu ktory ja wynajmuje ,sprawa problemy wychowawcze ,chodzi do szkoly jak mu sie podoba i twierdzi , ze jest dorosly ja nie mam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.3 12:38:23

Ile czasu mają biegli na decyzję ?

Witam, parę dni temu miałem rozprawę w związku z zadoścuczynieniem z PZU. Sędzia wyznaczył dodatkowo opinie biegłych. Pytanie brzmi, w jakim czasie Ci biegli mają się do mnie odezwać i przeprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.2 18:39:31

Umowa zlecenie, wolne od pracy wg. grafiku, a zasiłek chorobowy.

Witam,
wiem, że w przypadku umowy o pracę zasiłek chorobowy przysługuje za każdy dzień niezdolności do pracy w tym również dni ustawowo wolne od pracy. Mam pytanie jak to jest w przypadku umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.2 18:32:22

Praca jako kelnerka bez umowy

Witam,
Właściciel lokalu chce zatrudnić koleżankę na czarno. Niestety później koleżanka może mieć problemy z wyegzekwowaniem należnego jej wynagrodzenia.
Nagranie rozmowy z szefem lokalu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.2.2 15:18:24

wymeldowanie przed czy po przepisie u notariusza???

Witam, moja sytuacja jest nieco inna. Otóż kupujemy spodzielcze prawo własnościowe lokalu. Podpisaliśmu umowę przedwstępną, akt notarialny ma być podpisany do 11 marca. W umowie przedwstępnej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.2.2 13:42:53

2017.2.2 10:42:55

Prowadzę warsztat i mam dłużniczkę..

Witam.
Prowadzę z ojcem warsztat serwisujący maszyny budowlane.
W ubiegłym roku w maju zrobiliśmy remont maszyny pewnej kobiecie.
Przy odbiorze maszyny niestety nie miała pełnej kwoty która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.1 23:34:0

Zmiana zarządzeń opiekuńczych względem dziecka przbywającego w pieczy zastępczej.

Witam wszystkich. Chcę zasięgnąć waszej opinii i dowiedzieć się jakie są szanse na przywrócenie mi pieczy nad moim synem. Oto krótki opis sytuacji:

W roku 2002 wstąpiłem w związek małżeński ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.1 20:39:24

czy księga wieczysta jest obowiązkowa?

czy księga wieczysta jest obowi azkowa przy zakupie ziemi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.2.1 20:31:5

pomoc dla dłużników mających w perspektywie utratę mieszkania

Swoich dłużników przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.2.1 15:53:37

Rodzice znęcają się psychicznie nademna i chcą mnie wyrzucić z domu

Witam. Mam 29 lat i jestem w trakcie rozwodu. Musiałam się wyprowadzić od męża wraz z dwójką dzieci. O mieszkanie ciężko. Jak coś jest to z dziećmi nie chcą. Więc moi rodzice mi pomogli i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.1 15:7:49

podział działki, brak właściciela

Witam. Mój problem dotyczy założenia prądu na działce, której właściciel nie żyje od 30 lat. Żona zmarłego nigdy nie uporządkowała spraw dotyczących przepisu działki. Żona nie żyje od ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.2.1 14:22:53

spadek o którym nie wiedziałam

Mój tata otrzymał zawiadomienie, że jest potencjalnym spadkobiercą działki wraz z walącym się budynkiem. Spadek rzekomo dziedziczyła mama taty po swoim bracie. Ponieważ babcia nie żyje już 30 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.1 14:5:44

opłata za szkolenie w którym NIE uczestniczyłam

Witam. Mam taki problem. Szukam pracy miałam iść na rozmowe o pracę i gdyby przebiegła pomyślnie to po rozmowie szkolenie. Niestety w drodze na spotkanie zepsuło mi się auto i nie miałam jak dojechać. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.2.1 12:54:7

"anulowanie" dożywotniego prawa do zamieszkiwania

Witam.
Sprawa polega na tym, że rok temu dziadek przepisał mi dom wraz z gruntem ale "w gratisie" otrzymałam dożywotnie prawo ojca do mieszkania w nim.
Ojciec mieszka na dole, ja wraz z roczna coreczka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.31 21:41:31

zostałem oszukany w sklepie internetowym!

No niestety ale ludzie często są oszukiwani w sklepach internetowych czego sam jestem najlepszym przykładem. Nie wiem czemu ale czują się mniej bezkarni niż ci ze stacjonarnych. W takich sytuacjach ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.1.31 21:0:17

Alimenty Niemcy

Witam serdecznie proszę o pomoc wypelnieniu wniosku do Sądu okręgowego o sciogniegniecie alimentów od dłużnika który mieszka w Niemczech. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.31 20:37:32

Spadek po dalekim wujku z długiem

A dostane informację, że jestem kolejną osobą wytypowaną do spadku?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.31 20:8:5

Sąd Cywilny wezwanie na rozprawę

Witam chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja gdy dana osoba dostaje wezwanie na rozprawę o zapłatę a nie stawi się choc jest napisane stawiennictwo obowiązkowe a pisze że gdy się nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.31 16:14:42

podniesienie kwoty roszczenia

zawarłam z wykonawcą ustną umowę o dzieło na remont mojego mieszkania. Zapłatę za robociznę ustaliliśmy w wysokości 5 tysięcy złotych brutto. Po skończonym remoncie wykonawca zażądał kwoty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.31 9:24:42

Zmiany w kodeksie pracy 2017r.


Od 01.01.2017 weszły w życie nowe przepisy regulujące zatrudnienie i związane z nim zagadnienia.
? Ustawodawca pomyślał o ujednoliceniu terminów odwołań do sądu pracy. W przypadku odwołania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.30 18:50:5

Odmowa z urzędu skarbowego dotycząca pensji.

Witam,

Mam taką sprawę mianowicie pracowałem w pewnej firmie na umowę zlecenie. Lecz urząd skarbowy przejął całę aktywa firmy i szef powiedział, że ostatnią pensję wypłaci nam urząd skarbowy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.30 16:25:37

Byly maz oprocz alimentow ma jeszcze 3 komornikow. W polowie listopada otrzymalam zawiadomienie od komornika

Byly maz oprocz alimentow ma jeszcze 3 komornikow. W polowie listopada otrzymalam zawiadomienie od komornika ze sad podzilil pieniadze ktore sa w depozycie sadowym. Do dzis nie otrzymalam ani zlotowki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.30 15:55:55

dziedziczenie machocha i dzieci z pierwszego małżeństwa

[cytat]

Witam. Ojciec ma dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa. Ożenił się po raz drugi z kobietą mającą dwójkę dzieci(nie jego). W czasie trwania małżeństwa kupili dom lecz podpisali ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.30 13:57:44

jak odzyskac alimenty!!!

Czy mam szansę na odzyskanie zaległych alimentów od mojego ojca ?
Jestem praktycznie bezrobotny. Mam 30 lat od czasu do czasu dostaje jakiś staż na kilka miesięcy, zawsze bez prawa do zasiłku. ... Zobacz wątek

40 odpowiedzi

2017.1.30 10:15:29

Sprawa w sądzie

Witam piszę w takiej sprawie otóż w grudniu 2016 miałem sprawe jako oskarżony jednak wyrok nie zapadł i został podany nowy termin sprawy ale dokładnie nie usłyszałem TERAZ PYTANIE czy dostane ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.1.29 19:52:34

ojcowizna

witam. dostalam gospodarstwo aktem darowizny wzamian za opieke nad mama. moje rodzenstwo dostalo wzamian 3h ziemi do podzialu na dwoje. sprzedali to i dostali za to porowno pieniedzy. ja sie zrzeklam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.29 15:42:52

czy komornik może zająć zwrot podatku jeżeli rozliczam się z żoną?

Jeśli podatnik nie ma długu tylko jego zona i z zona sie rozliczam i dziećmi to czy komornik ma prawo to zająć. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.1.29 11:21:54

Trudna sytuacja po zakończeniu pracy

Witam,
Powinna Pani złożyć skargę na pracodawcę w PIP.
Wypowiadając się na każdym forum społecznościowym musimy być ostrożni. Osoba, której dotyczy wypowiedź może poczuć się obrażona ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.29 8:50:43

Witam ! Chciałabym się dowiedzieć jakie mam szanse by odebrać prawa rodzicielskie ojcu mojej córki.

Witam ! Chciałabym się dowiedzieć jakie mam szanse by odebrać prawa rodzicielskie ojcu mojej córki. Nie utrzymuje z nami kontaktu od 17 grudnia 2014, Zostawił mnie jak zaszłam w ciążę, płacił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.29 0:12:19

jestem bity przez żone??

wszyscy mówili oddaj. Nie daj sie. ale ja waze 61 kilo i jestem chudym słabeuszem, nie uprawiam żadnych sportów. A moja Pani od 5 lat siłownia wazy 71 kilo i jej miesnie mnie przerazaja ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.1.28 22:18:27

Budynek rekreacji indywidualnej a wynajem.

Dzień dobry,

ja się wiążę z takim problemem. Mianowicie, czy na użyczonej/wydzierżawionej działce budowlanej można postawić budynek rekreacji indywidualnej (na zgłoszenie) i wykorzystywać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.28 18:52:40

firma na Gibraltarze

Hej
Znajomy zarejestrował niedawno firmę na Giblartarze. Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, bo można w kilka dni załatwić wszelkie formalnosci i nie płacić podatku ani rozliczać się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.27 15:52:26

Stronniczość sędziego przy orzeknięciu winy przy rozwodzie

Czy można zrobić cokolwiek z prawomocnym wyrokiem sadu II instancji chodzi mi o orzeczenie winy przez sędzinę stronniczą która ewidentne nie zapoznała sie z całymi aktami sprawy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.27 15:14:48

Rękojmia Saturn.

Hej,
poproszę o opinie w mojej sprawie,
- 22.02.2015 konsola kupiona osobiście w sklepie stacjonarnym Saturn
- 02.05.2016 rękojmia (uszkodzony pad, wymieniony na nowy) żądanie: naprawa
- 13.01.2017 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.27 12:2:53

Studentka kończy 26 lat

Zawsze możesz dogadać się z pracodawcą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.27 11:58:10

To jest sprawiedliwość..

Jestem wdowa z dwójka dzieci. Mam 37 lat. Zaczelam jakiś czas temu spotykać się z kimś. Znałam go od 7 lat i jego babcie od dziecka. Ten związek był koszmarem. Pił i ćpał a także zdradzał. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.26 17:46:4

Pomoc w interpretacji mojej sytuacji podatkowej, Pit Zerowy czy Czynny żal lub nic?


Dzień dobry.

Chciałbym prosić Państwa o pomoc w interpretacji mojej sytuacji podatkowej.

Chciałbym się dowiedzieć czy muszę skladać zerowy Pit w US w przypadku gdy:
- pracuje w Uk od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.26 17:26:7

Zdolność alimentacyjna - co to jest

[cytat]

Witam

Mam dwójke dzieci w wieku 2 i 3 lat. Żona złożyła pozew do sądu. Mam wykształcenie informatyczne ale formalnie zarabiam najniższą krajową. Mam pytanie czy sąd w związku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.26 16:27:48

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika