Forum prawne (strona 165)

picie alkoholu w miejscu publicznym - grzywna !

Mialem podobna sprawe , za Picie , zasmiecanie i obraze funkcjonariuszy dostalem 1000 zl mandatu i go nie przyjolem . W takiej sytuacji najlepiej wynajac sb adwokata , duzo to pomaga , ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2017.1.16 18:50:59

Problemy z prawme budowlanym w województwie Łodzkim

Chcę kupic za atrakcyjna cenę 2 nieruchomości ze sobą sąsiadujące, ale mam problemy z uregulowaniem stanu prawnego i budynków na niej wybudowanych. Poprzedni właściciel ewszytsko robili na tzw ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.16 13:15:59

długi i przepisanie nieruchomości

Witam.
Mój ojciec chce przepisac na mnie dom. Dom jest zajęty przez komornika z powodu dlugow z funduszu alimentacyjnego. Po latach wrocil do Polski i postanowil splacic dlugi i przepisac dom. Splacil ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.15 21:46:55

Jak skrócić wyrok w zawieszeniu o połowę?

Witam!Znajomy przebywa w zakładzie karnym.Ma odwieszony wyrok.Odbył juz połowę kary.Czy może starać się o przedterminowe zwolnienie i jeśli tak to na podstawie jakiego artykułu.Dzięki za odpowiedż.Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.1.15 17:33:9

czy w uzedzie zaczna szukac mieszkania dla osoby z dzieckiem jesli nie ma jeszcze pracy?

czy w uzedzie zaczna szukac mieszkania dla osoby z dzieckiem jesli nie ma jeszcze pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.15 10:39:56

Zachowek- po dziadkach

Dzień dobry Państwu

Otwierając ten wątek zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę/wskazówkę/spostrzeżenia lub doświadczenia w sprawie którą zaraz opiszę.

Sprawa wygląda następująco, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.14 15:3:38

Zachówek brata po mamie

Witam,

Czy mogę prosić o poradę prawną jak wielki zachówek może należeć się mojemu bratu? 30 lat temu mieszkaliśmy wraz z moimi rodzicami ja i dwójka moich braci w dwupokojowym domu wraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.14 14:7:59

Rozpatrzenie reklamacji, a polecenie zapłaty przez E-Sąd

Dzień dobry,
nvidious w elektronicznym postępowaniu upominawczym sąd wydaje nakaz zapłaty, a nie polecenie zapłaty. Czy w konkretnej sprawie nakaz zostanie wydany, zależy od uzasadnienia pozwu i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.14 8:10:50

Problem

Nie splacilem 5 tysięcy złotych które zostało mi rozłożone na rok na raty. Minął rok przyszło pismo ze odwołuje sąd rozłożenia ale nawet nie ma czegoś w stylu w ile mam to spłacić? Pieniądze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.13 16:37:4

Odszkodowanie szpitalne z Portugali

Możesz zapytać w kancelarii mec. Dariusza Staniszewskiego. Nawet jeśli On się tym nie zajmie, to z tego co pamiętam mają tam kilku innych prawników wartych polecenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.13 13:32:8

Wykorzystywanie dóbr pracownika

Mam jeszcze jedno pytanie.
Byłam u pracodawcy i wyłożyłam kawę na ławę, że nie zamierzam moich dóbr udostępniać i dodatkowo wydałam kartę wypożyczenia mojego samochodu razem z obowiązującą ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.13 13:31:45

Wgląd do testamentu przez domniemanego zapisobiercę

[cytat]

Witam,
Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na pytanie:
Jak dowiedzieć się, czy jest się zapisobiercą?

A teraz moja historia.
Wiosną zeszłego roku zmarła kuzynka mojego taty. Mój ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.13 13:10:21

jakie dokumenty potrzebne do ubezpieczenia sie w krus?

jakie sa potrzebne dokumenty do ubezpieczenia krus ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.1.13 8:22:49

Zmiany w Kodeksie Pracy 2017

Od 01.01.2017 weszły w życie nowe przepisy regulujące zatrudnienie i związane z nim zagadnienia.
? Ustawodawca pomyślał o ujednoliceniu terminów odwołań do sądu pracy. W przypadku odwołania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.12 20:7:58

Wymóg dodawania instruckji obsługi w j. polskim a sprzedaż towarów z zagranicy

Witam,
moje pytanie dotyczy obowiązku dołączania do sprzedawanego towaru elektronicznego instrukcji obsługi w języku polskim. Wiem, że takie jest prawo, ale proszę o informację, czy dotyczy także ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.12 19:5:43

Właściciel mieszkania, które wynajmuję, chce pokazywać mieszkanie zainteresowanym zakupem

Panie syncmaster913n, w życiu nie chciałabym mieć z Panem do czynienia jeśli chodzi o wynajęcie mieszkania... ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2017.1.12 18:53:59

Podatek od zakupu auta. Jak wyliczyć wartość rynkową auta?

Po zakupie auta w skarbówce trzeba opłacić podatek na formularzu PCC-3. Pytanie jaką kwotę wartości auta trzeba tam wpisać? Przepisy mówią że trzeba wpisać kwotę "wartości rynkowej auta" co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.12 14:6:32

w jakim czasie archiwum zakładowe PKP SA powinno wydać zagubione świadectwo pracy i ZUS Rp-7?

w jakim czasie archiwum zakładowe PKP SA powinno wydać zagubione świadectwo pracy i ZUS Rp-7? 9.12.2016 zwróciłem się do powyższej instytucji o przesłanie w/w dokumentów i otrzymałem odpowiedź, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.12 8:26:24

Śmierć właściciela firmy

Witam
Zmarł właściciel firmy w której pracowałam. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym zaznaczam że mam umowę na czas nieokreślony. Chciałabm się dowiedzieć w jakiej sytuacji jestem czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.11 21:31:18

Wynajem a koszty elewacji

Moje pytanie jest nietypowe. Mianowicie wynajmuje mieszkanie i place czynsz a w tym czynszu jest rata za ocieplenie budynku i tak sie zastanawiam czy tego kosztu nie powinien ponosic wlasciciel mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.11 20:14:51

ciąża a przedłużenie umowy

Witam . Pracuję od 12 grudnia na umowe o prace na czas okreslony ( czas zastępstwa nieobecnego pracownika ktory przebywa na wychowawaczym i bedzie jeszcze na urlopie okolo poltorej roku). Moje pytanie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2017.1.11 18:11:12

Mąż bezpośrednim przełożonym żony

Witam.
Mam pytanie czy w jednostkach budżetowych może pracować żona ktorej bezpośrednim przełożonym jest jej mąż? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.11 11:56:19

jak odwolac sie od zalozenia niebieskiej karty?

wie ktoś jak odwołać sie od niebieskiej karty
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.11 8:50:29

Testament - mam pewne niejasności.

Dzień dobry,
przykro mi, ale nie mogę udzielać na forum indywidualnych porad prawnych. Jest to niemożliwe m.in. ze względów podatkowych.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2017.1.10 18:23:12

Szanse ojca w sądzie.

A co z tego ze twojej eks partner nie dba o dziecko bo ja nie rozumiem?Przeciez to nie jest jego dziecko i nie musi dbac o niego i sie nim interesowac.Nie powinien nawet bo ojciec jest od tego.A dziecko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.1.10 18:12:11

Konwekcja Haska po roku czasu

Witam.Czy ojciec po ponad roku czasu moze zlozyc wniosek w trybie konwekcji haskiej do powrotu dziecka do kraju w ktorym zamieszkiwalo wczesniej?I gdzie moze uzyskac nazwe kraju gdzie jest dziecko jak ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.10 18:6:48

Wypłata wynagrodzenia w trakcie trwania urlopu wypoczynkowego.

Byłem w oddziale firmy w której pracuję. Niestety przełożony (właściciel) ma siedzibę w innej miejscowości, a pracownik oddziału który tam był o niczym nie wiedział. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.1.10 18:4:3

Wieziwnie za nieplacenie alimentow

Witam.Wiecie moze od kiedy wyjdzie nowa ustawa mowiaca ze kto nie placi alimwntow powyzej 3 miesiwcy trafi do wiezienia jesli nie ureguluje ich w ciagu 30 dni.I czy ojca mojego dziecka dotyczyloby cos ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.10 17:51:23

Pozbawienie wladzy rodzicielskiej matce

Witam.Rok temu mialam zalozona sprawe o ograniczenie mi wladzy rodzicielskiej .Ojciec to zrobil w zlosci dlatego ze przyznali mu alimenty.Nie ograniczyli mi wladzy rodzicielskiej bo nie mial dowodow ani ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.10 17:47:14

Bramka VoIP w sieci lokalnej

Dzień dobry.
Czy umieszczenie przez firmę telekomunikacyjną bramki VOIP w sieci lokalnej, gdzie są udostępniane dane osobowe (szkoła, urząd miasta) jest legalne z punktu widzenia Ustawy? Bramka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.10 9:21:12

Szukam obsługi doradczej oraz prawno-podatk. dla dział. gosp. PL-Szwecja

Witam,
Jestem w trakcie organizacji przedsięwzięcia - realizacja kontraktów budowlanych w Szwecji.

Poszukuję optymalnej formy prawno-podatkowej dla tego typu działalności.
Nawiążę stałą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.9 12:36:58

WYNAJEM BEZ UMOWY Z PROBLEMAMI

Sytuacja wygląda następująco:
Razem ze znajomymi szukaliśmy odpowiedniego miejsca na sylwester, z racji iż nikt nie miał jak użyczyć własnego domu postanowiliśmy poszukać czegoś na wynajem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.8 21:27:34

Zachowek po dziadku po śmierci ojca

Witam, chciałbym się poradzić w sprawie zachowku po dziadku.

Dziadek zmarł 11.01.2012, babcia nadal żyje, mieli dwójkę dzieci; mojego ojca który zmarł w listopadzie 2013
(wtedy przypadkowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.8 15:32:34

proces prywatno-skargowy o znieważenie

czesc ja własnie rozpoczęłam sprawe nie wiem jak to pojdzie..przykładowy pozew otrzymasz w sądzie w informacji ,a jeżeli sprawa jest trudna to idz do adwokata ... Zobacz wątek

40 odpowiedzi

2017.1.8 12:14:34

Wspieranie rodziny w systemie pieczy zastępczej

Witam.
Moje pytanie dotyczy systemu wspierania rodzin zastępczych. Mój mąż ma dziecko z poprzedniego związku. Ma do niego odebrane prawa, płacił alimenty matce, której to dziecko zostało odebrane ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.7 21:58:15

córka 25 lat kombinuje ,niechce kontaktu,niechce się uczyć co robić

Dzień dobry,
aby sporządzić pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego z datą wsteczną, trzeba ustalić dokładną Pana sytuację i wskazać od jakiej daty obowiązek ten powinien być uchylony ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.1.7 9:2:6

Franczyza Intermarche

Kiedy dowiadujemy się o tym gdzie i jaki sklep zzostanie oddany pod naszą opiekę? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.1.7 8:40:28

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

Co jest wazne w człowieku mózg czy organizm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2017.1.6 23:16:13

dowód osobisty - brak rodziców

Witam. Mam 17 lat i chcę wyjechać do mamy za granicę. Problem polega na tym, że nie mam dowodu osobistego, a kiedy wybrałem się z wnioskiem o dowód do ratusza w celu jego wydania, pracownik powiedział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.6 19:19:7

Problem z mama

proszę wystąpić o zasądzenie od matki na Pani rzecz alimentów. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.6 18:5:59

Nowe prawo o alimentacyjnego (2017)

Dzień dobry,
czy ktoś wie, od kiedy zacznie działać nowe prawo?
Czy to matka czy komornik będzie występował z wnioskiem do prokuratury o zaleganiu w opłatach alimentacyjnych przez ojca? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.6 12:42:38

Jakiego wyroku sie spodziewać

Witam ! w czerwcu 2016 spowodowałem wypadek drogowy. Niby niegroźny uderzyłem swoim autem w tył innego. Kierowca (kobieta) nic groźnego jej nie było ale uraz powyżej 7 dni. Na domiar złego w organiźmie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.1.6 11:29:59

okulary ochronne w pracy

Witam,

Można kazać pracownikowi nosić cały czas okulary o ile spełniają one parametry:

1- do stałego noszenia (2 lub 3 - to czasowe lub okazjonalne)
F- parametr odbicowy 45m/s
K- parametr ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.1.5 21:51:47

Działalność gospodarcza w Niemczech

Witam, jeżeli wątek już się pojawił z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

Od siedmiu lat prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w Niemczech, gdzie jestem również zameldowana. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.5 20:47:0

Czy należy się spadek?

Witam. Mam pytanie w sprawie spadku. Moja sytuacja jest nietypowa. Mianowice... Urodziłam się w 1985 r. Gdy miałam 13 lat rodzice zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Moi prawni opiekunowie to dziadkowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.5 18:41:2

rachunki

itam. Mam pytanie. Otoz do konca 2016 roku wynajmowalam mieszkanie. Z dniem 31 grudnia umowa najmu sie skonczyla i przy zdaniu kluczy spisalismy protokol odbioru mieszkania na ktorym sa spisane liczniki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.4 22:24:57

spadek

spadek Chodzi o taką sytuację
Rodzice przepisali na brata gospodarstwo w zamian za rentę i w umowie mieli zapisane dożywotnie korzystanie z mieszkania
A brat w testamencie zapisał wszystko na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.4 20:58:5

Przyczyna wypowiedzenia

Witam,
Odprawa należy się wyłącznie gdy, stosunek pracy został rozwiązany w trybie określonym ustawą o zwolnieniach zbiorowych. Ustawa ta przewiduje, iż rozwiązanie stosunku pracy winno nastąpić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.4 18:5:13

Nie pojawienie się w pracy

Witam,
Umowa nie zawsze są zawierane na piśmie. Umowa może zostać zawarta w sposób konkludentny lub ustnie. W związku z tym może się pojawić odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.1.4 17:58:56

Czy mając prawo do najmu mieszkania komunalnego można wyjechać zarobkowo za granicę i na jaki czas,

Czy mając prawo do najmu mieszkania komunalnego można wyjechać zarobkowo za granicę i na jaki czas, tak aby nie stracić prawa do najmu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.1.4 12:42:45

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika