Jak udzielić żonie upoważnienia do reprezentowania w urzędach???

Odpowiedzi w temacie (4)

justen

6.10.2010

Witam, na co dzień mieszkam za granicą, tutaj pracuję na kontrakcie, ale zameldowany jestem w Polsce. Tutaj mam żonę i dziecko. Do domu przyjeżdżam raz na trzy-cztery tygodnie, tylko w weekendu, w związku z czym nie jestem w stanie załatwiać swoich spraw w urzędach. Chciałbym zapytać w jaki sposób mógłbym udzielić swojej żonie upoważnienia do reprezentowania mnie w takich sprawach? Czy musi to być upoważnienie notarialne czy wystarczy zwykłe, na piśmie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dtk

2010-10-07 07:44:47

Wyłacznie notarialne i z wskazanym zakresem czynności prawnych, które w Pana imieniu może załatwiać żona.

rock1979

2010-10-07 11:22:57

Kto powiedział, że notarialnie? Wystarczy forma pisemna

mrozowskim

2010-10-07 12:18:19

Upoważnienie musi być zawarte w identycznej formie w jakiej pełnomocnik dokonuje czynności prawnych. Tak więc jeśli czynność musi być dokonana w formie aktu notarialnego, to i upoważnienie musi być w formie aktu notarialnego. Jeśli są to czynność "zwykłe" wystarczy pisemne upoważnienie.

ewita

2016-09-01 16:41:48

dzien dobry mam pytanie czy do wniosku o pesel I wyrobienia dowodu dla dziecka urodzonego za granica mozna upowaznic moja mame bo niedawno znajoma mi powiedziala ze jej mama sie wszystkim zajmowala mala jest zarejestrowana w polsce wiec ma polski akt urodzenia

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.9.2017

  Kim jest prokurent? - Prokura w Kodeksie cywilnym

  Instytucja ta jest najbardziej zbliżona do pełnomocnictwa. W jaki sposób się jej udziela i kto ją może ustanowić? Kto może być prokurentem? Do czego jest uprawniony prokurent? Jakie są (...)

 • 19.10.2017

  Koniec gabinetów politycznych na szczeblu samorządowym

  Zmiany w ustawie o pracownikach samorządowych przewidują likwidację gabinetów politycznych funkcjonujących na szczeblu samorządowym przy wójtach (burmistrzach, prezydentach miast), starostach (...)

 • 12.10.2017

  Kurator - Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  Prawo nie przyznaje zdolności do czynności prawnej osobom niepełnoletnim, ubezwłasnowolnionym, nierzadko zaś wydarzenia życia codziennego mogą faktycznie pozbawić człowieka możliwości reprezentowania (...)

 • 19.4.2017

  Pełnomocnictwo ogólne w postępowaniu podatkowym

  Z dniem 1 lipca 2016 r. weszły w życie przepisy dotyczące uruchomienia Centralnego Rejestru Pełnomocnictw Ogólnych (CRPO).

 • 9.3.2011

  PIT 2010 – przez Internet szybko i prosto

  Czasy, kiedy podatnicy godzinami stali w Urzędach Skarbowych, aby złożyć zeznanie na dzienniku podawczym przed końcem kwietnia odchodzą do lamusa. Coraz mniej zeznań wysyłamy także pocztą. W (...)