Forum prawne (strona 175)

Jak napisac wniosek o zwolnie z z mow

Jak napisac wniosek o zwolnie z z mow Jak napisac wniosek o zwolnienie z mow jakie sa wymogi aby mialo to jakakolwiek szanse na sukces. jesli nie da sie o zwolnienie to chociaz o przeniesienie
Dziekuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.10 5:26:36

Zasiłek chorobowy

Witam. Z dniem ostatniego sierpnia ustał mój stosunek umowy o pracę,pełny etat.umowa była rozwiązana za porozumieniem stron. Od połowy lipca pogorszył się mój stan zdrowia, przebywam na zwolnieniu ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2016.9.9 19:44:24

Stłuczka kradzionego motocykla z samochodem. Odzyskanie odszkodowania z OC.

Otóż temat jest bardzo złożony, więc opisze wszystko od początku.
Jakieś 3-4 lata temu byłem posiadaczem motocykla Yamaha R6.
Z powodu złych warunków atmosferycznych zostawiłem maszynę w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.9 17:52:49

Fałszywe zeznania, fałszywe opinie biegłych, rażąca nierzetelność sądu. Co zrobić po?

Dzien dobry. Orzeczeniem sądu zostałem umieszczony w szpitalu psychiatrycznym, na podstawie załatwionego przez rodzinę wniosku. Lekarz ktory go wypelnial(de facto kuzyn rodziny)poswiadczal tam nieprawde ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.9 15:45:15

Umowa o dzieło - wykonawca uchyla się od dokończenia

Zawarłam z przedsiębiorcą umowę o wykonanie progu domu. Założona płyta, nie dość, że osadzona niestarannie, zawiera liczne skazy, które bynajmniej nie są związane ze strukturą kamienia. Wykonawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.9 14:5:29

2016.9.9 10:23:10

sprawa alimentacyjna - pytanie

Dzień dobry,
długość trwania postępowania zależy od bardzo wielu czynników, dlatego warto od razu zgłosić wniosek o zabezpieczenie.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.9 8:52:55

Wiza do USA dla osoby karanej

Michael dostaniesz bez problemu wizę ;) mam znajomości z konsulem i poprosze go byś dostał ;) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.9.9 5:58:30

Rozwód a mieszkanie na kredyt

[cytat]

Witam.

Mam prośbę o pomoc. Bierzemy z żoną rozwód (pozwu jeszcze nie dostałem, ale powinien niedługo przyjść). Na rozprawie rozwodowej chcemy również podzielić majątek. Największą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.8 11:24:5

Zamkniecie konta bieżącego A kredyt gotowkowy

Witam
Mam konto bieżące w bzwbk oraz kredyt konsumencki. Najpierw było konto później kredyt. Konto jest w umowie kredytowej jako to na które będą się dokonywaly wplaty/splaty.
Konto chce zamknąć. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.7 20:52:59

Opieka nad chorą - dom opieki

Dzień dobry,
jeśli mama nie jest w stanie powziąć świadomej zgody na umieszczenie w domu opieki, a także innych czynności życia codziennego, powinniście Państwo złożyć wniosek o jej ubezwłasnowolnienie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.7 15:54:0

Brak dotrzymania warunków wypowiedzenia umowa współpracy

Dzień dobry,
umowę powinna Pani wypowiedzieć i wezwać zleceniodawcę do umożliwienia świadczenia usług do końca okresu wypowiedzenia.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.7 14:55:22

Gdzie na praktyki?

Witaj Krema. Miło, że do nas dołączyłaś i trzymam kciuki aby powiodło ci się na rozmowie kwalifikacyjnej. Przyznam, że miałam wielkiego pietra ale rozmowa przebiegła bardzo miło.
Jestem w ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2016.9.7 14:10:39

Czy jeśli nie mam wykupionego mieszkania to mogę parkować na parkingu przed kamienicą w której mieszkam?

Czy jeśli nie mam wykupionego mieszkania to mogę parkować na parkingu przed kamienicą w której mieszkam? Parking został zrobiony w zeszłym roku na zlecenie zarządcy wspólnoty.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.7 10:37:13

jak napisać podanie do opieki społecznej o obiady?

jak napisac podanie do mops o dozywianie dzieci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.7 6:41:12

Interwencja policji i łamanie prawa.

Policja jest cwana do starszych albo słabszych osób bo jak jest młodszy i zdrowo wygląda to są w dupe grzeczni ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.9.6 18:18:37

KREDYT BEZ OKAZYWANIA DOCHODÓW ! ! !

Siemano, jak chcesz kupić klimatyzatory to chyba nie na tym forum. Poszukaj sobie o kredycie gotówkowym a nie hipotecznym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.9.6 12:20:32

Zagraniczna sieć afiliacyjna + Praca PL. Jak rozliczyć?

Witam, najpierw opiszę sytuację. Pracuje na etacie i uzyskuje dochód z zagranicznej sieci afiliacyjnej na poziomie 3-4 tysięcy. Pieniądze lądują na PayPalu i jest to bez pisemnej umowy.

1. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.5 20:23:17

Potrącenia z wynarodzenia

Witam, wykonuję kare ograniczenia wolności z obowiązkiem potrącania 10% wynagrodzenia miesięcznego. Wykonałem 5 miesięcy kary zostało mi jeszcze 7 (całość 12 miesięcy). Początkowo były to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.5 14:38:7

Uprawnienia kat c.

Witam, moje pytanie to czy posiadając kat C nie mając kwalifikacji na przewoź towarów, mogę sobie jeździć samochodem ciężarowym rekreacyjnie, bez świadczenia usług. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.5 14:37:24

Mandat ZDiKMP w Bydgoszczy.

Witam, w 2014 zostałem złapany w Bydgoszczy za mandat i minęło od tamtej pory ponad dwa lata.
Przyszedł mi kiedyś jeden list do zapłaty, a tego roku w kwietniu dostałem 3 pisma i informacja, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.5 3:12:50

Urlop dla nowego pracownika

Witam.
Mam pytanie związane z moja pierwsza praca.
14 stycznia rozpocząłem pracę na umowę o pracę tymczasowa[agencja],która podpisywałem co miesiąc według umowy przysługiwało mi po każdym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.4 20:22:0

Czy. ZUS może wydać zaświadczenie o odprowadzanych skladkach przez ostatnie 30 dni na prośbę ubezpieczonego?

Czy. ZUS może wydać zaświadczenie o odprowadzanych skladkach przez ostatnie 30 dni na prośbę ubezpieczonego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.4 12:20:53

jak i czy można zmienić nazwisko dziecku bez jego zgody?

A czy można się starać jeśli ma zawieszenie władzy bez jego zgody czy wtedy trzeba iść do sądu
... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.9.1 18:7:57

Jak udzielić żonie upoważnienia do reprezentowania w urzędach???

dzien dobry mam pytanie czy do wniosku o pesel I wyrobienia dowodu dla dziecka urodzonego za granica mozna upowaznic moja mame bo niedawno znajoma mi powiedziala ze jej mama sie wszystkim zajmowala
mala ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.9.1 16:41:48

Opuszczone samochody

Witam co mam zrobic sprzedalem auto jakiemus panu mam umowe kupna i sprzedazy przychodzi do mnie po dluzszym czasue pismo ze auto jest porzucone i trzeba je odebrac wysylam umowe kupna sprzedazy do zarzadu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.31 23:30:46

Ciąża i zwolnienie lekarskie

Witam wszystkich. Szukam pomocy.

Od 09.08.br jestem na umowie o prace na czas okreslony na 3 miesiące. Dnia 23 dowiedziałam się że jestem w ciąży i że nie powinnam juz pracowac wiec dostałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.31 16:54:26

urlop wypoczynkowy po wychowawczym

Witam. Od września 2014 roku jestem na macierzyńskim. Od razu po macierzyńskim poszłam na urlop wychowawczy. I teraz moje pytanie czy po powrócie do pracy przepada mi urlop za 2014 rok i czy w 2015 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.31 16:36:42

Odpowiedzialnośc za długi dzieci

syn jest narkomanem i ma długi w parabankach. czy rodzice beda te dlugi spłacać? ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2016.8.30 19:0:16

Opieka nad dzieckiem przez partnera.

witamm mam pytanie. maz wystapil o przysposobienie mojego syna. ojciec bilogiczny pozbawiony wladzy nie mial z nim kontaktu od 9.lat tyle ile ma syn. mojego meza uznaje za ojca. opinoa z osrodka adopcyjnego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.8.30 18:9:31

2016.8.30 12:55:20

Import z Chin i handel na allegro - podatek VAT i dochodowy.

Sprowadzanie towaru z Chin przez internet to mało bezpieczny pomysł na biznes, nie lepiej wynająć jakiegoś pośrednika, słyszałem, że accbiznes-chiny.pl to dobry pośrednik. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.30 12:54:3

Czy mogę ubiegać się o alimenty?

Dzień dobry,
jeśli nie jest Pani w stanie utrzymać się samodzielnie, jak najbardziej może dochodzić alimentów od ojca. Przy czym w przypadku dziecka pełnoletniego bardzo istotne jest czy studiuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.30 12:12:44

Jedna umowa o dzieło na potencjalne przyszłe dzieła

Dzień dobry,
umowa o współpracy, regulująca kwestię zawierania w przyszłości umów o dzieło jest jak najbardziej dopuszczalna. Przy czym na podstawie jednego zapisu, który Pan przytoczył, nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.30 12:4:45

Ewidencja czasu pracy

Adam, masz rację. U mnie też pracuje się z rcp Infinite i szczerze mówiąc pracownicy nie postrzegają systemu jako "oka Wielkiego Brata", tylko jako narzędzie usprawniające ich pracę. I mówię ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.30 7:13:32

Modernizacja kotłowni - Pozwolenie, czy zgłoszenie

Witam,
Czy wymiana kotła węglowego na jednostkę na pellet oraz dostosowanie pomieszczenia składowania opału do pelletu wymaga pozwolenia na budowę, czy tylko zgłoszenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.29 19:47:44

Darowizna a opieka dozywotna

Witam mam pytanie mama w darowiznie dała nam dom i ogród (za przepis zapłaciłem sam) dom był w stanie opłakanym wszystko się walilo reszta rodzeństwa się zrzekla ale mimo wszystko każdy dostał ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.8.29 18:45:55

Co Państwo sądzą o tej umowie ?

Pod linkiem umowa jaka dostałem z Francji na zawarcie kredytu.
http://speedy.sh/AhWWf/ADRIAN.pdf

Trochę mnie zastanawia ta umowa ponieważ wszystko pisane przez translator dostałem maila ze mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.29 18:33:48

jak napisać wniosek o wcześniejsze wydanie dowodu osobistego?

Proszę o podpowiedź co napisać we wniosku o wczesniejsze wydanie dowodu osobistego 2 letniej córeczki gdyż 9 września mamy wykupione bilety do Dani do męża. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.29 13:12:10

Poszukuję radcy prawnego w Lublinie

Tydzień temu miałem styczność z Panią Małgorzatą z kancelarii lexoptim. Została mi poleca przez jednego z moich współpracowników. Przeglądając forum natknąłem się na temat, poświęcony ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.8.29 12:28:53

Umowa zlecenie/umowa o prace

Dzień dobry!
4 miesiąca pracowałam i mojego pracodawcy na umowę o pracę,w sierpniu z przyczyn takich,ze mój pracodawca podejrzewał że jestem w ciazy(nie jestem)dał mi zlecenie-zgodziłem się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.28 18:58:19

dochody matki a alimenty

Witam. Mam problem odnośnie mojego świadczenia o zarobkach z pracy. Szefowa nie wystawiła mi go mimo to, że ją prosiłam miesiąc wcześniej. Co się wydzarzy jeśli nie bede miała tego zaświadczenia ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.8.28 16:57:55

Wcześniejsze zerwanie umowy najmu na czas określony przez wynajmującego.

Dodam iż w umowie nie bylo zapisu że w szczególnych wypadkach można umowę zerwać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.27 9:55:51

Sprzedaż partycypacji a podatek dochodowy

Witam serdecznie mam pytanie jestem najemcą od 2002r, prawnym partycypantem jest mój znajomy. Ponieważ przepis w tamtym czasie mówił; ,,partycypantem nie może być najemca .Więc został nim mój ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.26 22:56:51

Wykonanie witryn internetowych a raczej ich brak

Witam.
Mam problem o którym już kiedyś wspominałem tutaj:

[QUOTE]Mam pewien problem z Panem który zgodzil się na wykonanie stron internetowych.

Ponad pół roku temu się to wszystko zaczeło, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.8.26 16:6:9

Cofnięcie zmiany godzin pracy

Witam.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy kierownik a nie sam pracodawca ustnie może cofnąć mi godziny pracy?
Chodzi o to, że dwa czy trzy lata temu kierownik kazał napisać mi wniosek o zmianę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.26 15:2:26

Wypowiedzenie umowy listownie.

Witam obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim do 25 września chce zrezygnować z pracy niestety jest ona oddalona od mojego miejsca pobytu 500 km chciałabym wypowiedzieć umowę pracodawcy ale listownie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.26 12:44:2

Spadek po ojcu ziemie rolne i gospodarstwo 3/32

Radzę skontaktować się z dobrym prawnikiem, by pomógł poradzić sobie z tą sytuacją. Mnie w sprawie spadkowej skutecznie pomogła kancelaria Meritum, dlatego mogę polecić kontakt z nimi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.26 9:53:15

Założenie strony o takiej samej nazwie jak strona która kiedyś istniała

Dzień dobry, przeglądając odmęty internetu natchnąłem się na pewien portal który kiedyś istniał jednak już został zamknięty a domena pod którą był dostępny jest dostępna do rejestracji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.26 9:48:58

2016.8.25 23:25:44

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika