Forum prawne (strona 176)

pracodawca-pracownik-komornik

Idz dziadzie do prawnika albo do psychologa, a nie na forum wypisuj pier... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.25 23:22:1

2016.8.25 23:21:2

Czy ojciec dziecka moze mi zabrac prawa rodzicielskie?

Witam czy ktoś wie jak pisac do sądu aby dziecko ponownie było zemną ponieważ rozwiodłam się i decyzją dzieci pozostały z ojcem płaciłam alimenty na syna i córkę ale teraz syn chce być ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2016.8.25 20:10:16

1/2 domu i 1/2 dzialki

Witam
Nowi sasiedzi odkupili od poprzedniego wlasciciela polowe domu i dzialki zrobili sobie nowe wejscie z tylu domu postawili ogrodzenie puscili psa ktory lata po wspulnocie bez kaganca i robia wylewki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.25 18:45:41

Niechciany lokator

Witam, mieszkam z mamą i przyszywanym bratem który jest chory psychicznie, nie leczy sie, nie pracuje, nie płaci za czynsz, hałasuje po nocach, robi ciagle jakies problemy itp. Czy istnieje jaka kolwiek ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.8.25 16:15:35

Mąż zatrzymany w Austrii

Ja z nam dobrego adwokata z Wiednia, sama korzystałam z jego pomocy i mogę go z czystym sumieniem polecić tomaszklimek.com. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.8.25 13:20:56

Złożenie wypowiedzenia w trybie natychmiastowym oraz wezwania do zapłaty gdy pracodawca znajduję się w szpitalu psychiatrycznym

Witam,mam dość skomplikowany problem. Chcę złożyć do pracodawcy wezwanie do zapłaty wynagrodzenia za dwa miesiące wstecz, oraz rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym, ale mój pracodawca znajduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.25 13:2:35

Czy sąsiad może kazać mi wykopać kabel energetyczny idący w ziemi ok 400m przez działkę której

Czy sąsiad może kazać mi wykopać kabel energetyczny idący w ziemi ok 400m przez działkę której ON nie jest właścicielem - dzierżawi ja od AGR ., żąda opłaty za użyczenie lub abym sobie zabrał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.24 15:31:44

Ciąża a staż w urzędzie pracy

Witam. Mam pewien problem. Jestem ma stazu z urzedu pracy od maja do listoada. Dowiedzialam sie niedawno ze jestem w ciazy (5 testow pozytywnych i hcg - pokazuje 9 tydzien) . ale wiadomo ze ostatecznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.24 13:47:28

Odbiór dowodu rejestracyjnego przez osobę trzecią.

Odbiór dowodu rejestracyjnego przez osobę trzecią. Witam, czy osoba trzecia może odebrać dowód rejestracyjny pojazdu za upoważnieniem. Czy może zrobić to tylko właściciel? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.24 13:36:9

Pożyczka pod zastaw samochodu

Posiadasz samochód możesz pod jego zastaw otrzymać pożyczkę do 100% jego wartości. Samochód pozostanie w twoim użytkowaniu, a wszystko załatwisz sprawnie przez Internet. Wejdź na http://www.kret.strefa.pl/pozyczka-pod-zastaw-samochodu.html
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.23 10:2:56

jak uzyskać alimenty od ojca dziecka który pracuje w UK

Łatwo jest oceniać i zmieszać kobietę, która samotnie wychowuje dzieci lub dziecko. ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2016.8.22 23:23:12

Zasiłek rodzicielski czyli kosniaow

Witam. Moja sytuacja wygląda tak. W 2015 roku zaszlam w ciążę byłam wtedy na umowie o pracę tymczasowa, która skończyła sie 31.12.2015 roku. Po ustaniu umowy od 02.01.2016 roku byłam na zasiłku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.22 17:49:28

Najem mieszkania a umowa deweloperska

Witam serdecznie. Kupiłem kawalerkę na wynajem. Kawalerke już mógłbym wynajmować ale jedynym dokumentem przypisującym mieszkanie do mnie jest umowa deweloperska. Przeniesienie własności mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.22 15:10:44

Posiedzenie odbyło się mimo zwolnienia

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie do Was. Tydzień temu odbyło się w Sądzie Rejonowym posiedzenie z urzędu w przedmiocie rozstrzygnięcia co do dowodów rzeczowych. Na podstawie art. 44 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.22 14:9:35

Jestem sołtysem II kadencji dużej miejscowości. Przy ostatnich wyborach na sołtysa, utworzyła

Jestem sołtysem II kadencji dużej miejscowości.
Przy ostatnich wyborach na sołtysa, utworzyła się duża grupa przeciwników, która popierała na wszelki sposób moją kontrkandydatkę. Wybory ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.22 11:49:56

alimenty - wstecz

Witajcie, jestem studentką dziennych studiów, mama przestała na mnie łożyć finansowo przez konflikt między nami (już od 14 miesięcy żadnego wsparcia), tata ma z kolei obowiązek alimentacyjny. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.22 10:19:14

Wyjazd na wczasy podczas ciąży, a ZUS

Witam,

Moja żona przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim L4 chodzącym ze względu na ciąże. Zwolnienie zostało wystawione przez lekarza ginekologa ze względu na szkodliwe warunki w miejscu pracy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.22 0:39:33

Czasowy pobyt

Czasowy pobyt Dzień dobry, czytałem że członek rodziny obywatela Polski albo posiadacz Karty stałego pobytu króry uzyska czasowy pobyt ma takie samie prawa jako posiadacz Karty stałego pobytu. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.21 20:53:11

Praca podczas i po urlopie wychowawczym


Dobry wieczór.


Jestem mamą, której niedługo skończy się urlop wypoczynkowy wykorzystany po urlopach macierzyńskim i rodzicelskim. Rozważam złożenie wniosku o urlop wychowawczy i mam kilka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.21 19:18:33

Sposób wyliczania powierzchni użytkowej mieszkania.

Chcę kupić mieszkanie, którego powierzchnia jest określona przez właściciela na 50 mkw. Zmierzyłem wymiary wszystkich pomieszczeń oraz loggii. Suma wszystkich pomiarów wynosi w przybliżeniu 50 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.21 17:23:16

Czy właściciel domu może usunąć osobę zameldowaną ? Osobę, która nie daje żyć!!

Witam. Zwracam się o prośbę bo już na prawdę nie mam sił na całą sytuację która panuje u mnie w domu. Proszę może ktoś pomoże w tej kwestii. Mieszkamy w domu jednorodzinnym gdzie właścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.21 11:49:14

Prawo pracy- proszę o pomoc.

Witam,
Mam pytanie odnośnie sytuacji mojej mamy. Pracodawca od roku nie dostarczył mamie umowy o pracę oraz nie przedstawił jej praw oraz zasad pracy na piśmie. Umowa słowna została zawarta do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.21 7:15:5

Jak odzyskać zaliczkę

Witam, mam problem otóż w listopadzie ubiegłego roku wpłaciłem zaliczę za motocykl i niestety musiałem zrezygnować z kupna pojazdu ponieważ zmieniły mi się plany wyjechałem z kraju i stwierdziłem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.20 17:40:44

Jak sprawdzić, czy zostało się ubezwłasnowolnionym przez rodzinę ?

Jak sprawdzić, czy zostało się ubezwłasnowolnionym przez rodzinę ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.20 0:46:3

Pożyczka bez pisemnej umowy

Dzień dobry,
tak jest szansa na odzyskanie pieniędzy. Przede wszystkim trzeba zacząć od wysłania oficjalnego wezwania do zapłaty i najlepiej postarać się jeszcze o zdobycie w trakcie postępowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.19 20:24:52

czy krus wypłaca za śmierć teścia?

Czy po śmierci teścia należy mi się jakiś poieniądz
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.19 20:12:27

WITAM! Co mi grozi za pobicie Anglika w angli, w obronie własnej? Monitoring uja mamoent jak sie bronie

WITAM! Co mi grozi za pobicie Anglika w angli, w obronie własnej? Monitoring uja mamoent jak sie bronie a nie jak on mnie atakuje. z jakiego paragrafu tu jest? dziekuje za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.18 22:26:5

Ponowne wystawienie raportu RMUA

Proszę o odpowiedź na pytanie czy pracodawca ma obowiązek wystawienia raportu RMUA na prośbę pracownika, w przypadku gdy informacja RMUA była już wydana pracownikowi? Czy firma może odmówić wydania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.18 15:34:18

potrącenie pieszego na pasach

Witam . Tydzień temu doszło do spowodowania wypadku z udzialem pieszego w ruchu drogowym . Kierowca stukł pieszej kolano bo to była kobieta, oczywiście przyjechała karetka i zabrała piesza na obserwacje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.18 11:56:33

adidas superstar ii femme de détail compl?te apr?s une br?ve interruption

Avec deux coups de pied égarer loin de leur og accumulation, d'une version arbore le downtown construction tandis que l'autre va pour une base hyperfuse. Ce que beaucoup don t sais est qu'il a été ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.18 11:33:41

Tworzenie rysunków i gadżetów - ryczałt 5,5%?

Witam,

chciałabym rozpocząć sprzedaż kubków z moim projektem rysunków:
1)kupuję białe kubki na Allegro
2) wypalam/nanoszę mój projekt rysunku na kubek
3) sprzedaję kubek z moim rysunkiem

Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.18 8:16:11

Zachowek dla wnuka

Witam,

Poczytała o Państwie na forum i pomyślałam, że może otrzymam tu odpowiedź. 10 czerwca 2015 umarła moja babacia ( mama mojej mamy ). Babcia w lutym 2014 ( jeszcze jak zyła) przepisała ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.8.17 17:36:38

Alimenty na dziecko, które jest właścicielem domu

Dzień dobry! Chciałabym wnieść sprawe o rozwód z mężem bez orzekania o winie (mąż jest alkoholikiem jednak zależy mi na szybkim rozwodzie). Problem poleca w tym, że mąż zarabiał dużo (teraz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.17 17:17:24

Konto bankowe nieletniego a rodzic

Witam
Razem z matką kilka lat temu założyłyśmy konto bankowe na moje nazwisko. Ustaliłyśmy, że tam zostaną przelane moje oszczędności, a co miesiąc będzie przesyłana renta po ojcu.
Matka ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.17 12:19:45

Wyburzenie

Witam.

Proszę o pomoc w temacie :

Wprowadziłem się do domu który wcześniej należał do bliskiej mi osoby.

Dom znajdował się uprzednio na jednej dużej działce która została podzielona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.17 8:56:54

Kość

[cytat]

Udałem się ze złamaną ręką na zabieg nastawienia kości. Po zdjęciu gipsu okazało się, że ręka nadal jest niesprawna. Zapewne będzie konieczna operacja a później rehabilitacja. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.16 10:53:11

Problem pienoezny w firmie kurierskiej

[cytat]


Domyślnie Praca umowa o zlecenie kurier problem
Witam wszystkich !
Mam taką nie fajną sytuacje w firmie
Jestem kurierem , umowa jest na zlecenie, jedynie co jest na niej napisane , to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.16 10:49:52

Nagranie rozmowy telefonicznej

PS.
Nigdy nikogo nie nagrałam, ale, swoją drogą, spróbujcie zapewnić Sobie Dowód inaczej, przy założeniu Relacji prywatnej, i - bycia Osobą samotną, np w przyp. zniewag.
Dokumenty - brak
Swiadkowie ... Zobacz wątek

24 odpowiedzi

2016.8.15 14:44:8

Problem pienoezny w firmie kurierskiej


Domyślnie Praca umowa o zlecenie kurier problem
Witam wszystkich !
Mam taką nie fajną sytuacje w firmie
Jestem kurierem , umowa jest na zlecenie, jedynie co jest na niej napisane , to że pracownik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.15 0:19:47

Przepisanie gospodarstwa, a zachowek

Dzień dobry,

chciałabym zapytać o następującą rzecz: moja mama skończyła w tym roku 60 lat i aby pobierać emeryturę rolniczą, powinna przepisać na mnie lub mojego brata gospodarstwo. W domu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.14 11:56:25

Otwarcie firmy a grupa inwalidzka

Witam niewiem czy pod dobrym tematem umieszczę post jak by co to proszę przenieść nie usuwać.

Jestem osobą niepelnosprawna z umiarkowanym stopnie niepełnosprawność (mops) pracuje w zakładzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.14 10:39:27

zamowienie dopalaczy przez internet

Taka hipotetyczna sytuacja, ktoś zamówił dopalacz jakiś (a dokładnie legalną substancję chemiczną, bo to sprzedawał sprzedawca internetowy) i z pewnego forum wiem, że wobec tego sprzedawcy toczy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.13 8:38:30

Bezprawne ścięcie drzewa granicznego

Czy ktos moglby pomoc odnosnie powyzszego posta ?
Z gory dziekuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.12 14:39:56

2016.8.12 6:11:26

Spadek/sprzedaż

Dzień dobry,
jeśli dziadkowie byli właścicielami nieruchomości w chwili swojej śmierci, to ciotka nie mogła jej sprzedać bez uprzedniego przeprowadzenia postępowania spadkowego. Jeśli sprzedała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.11 16:27:6

Potrzebna pomoc przy obliczeniu pensji

A jak to wyliczyłaś? Bo to mi się już w żadną stronę nie zgadza ;) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.8.11 12:19:55

Problem ze stanowiskiem w pracy

Pierwsze podstawowe pytanie: czy zgodziłeś się na zmianę stanowiska pracy ( czy ta zmiana była poświadczona dokumentem? aneksem do umowy? ) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.11 10:28:42

Zawiadomienie pracodawcy o zwolnieniu lekarskim

Dzień dobry.
Mam prawdopodobnie banalne pytanie, ale chciałabym się upewnić. Informowałam ustnie przed pójściem na zwolnienie o tym bezpośredniego przełożonego (zwolnienie planowane ze względu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.11 9:58:30

firma w ktorej pracuje chce ociazyc mnie kosztami pomocy!!!

witam wszystkich. mam duzy problem z firma kurierska w ktorej pracowalem 7 dni roboczych po tym czasie ileglem wypadkowi poza praca. dostarczylem im zwolnienie..
pewnego dnia zawiozlem pewnej pani wiate ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.10 19:14:37

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika